Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egészséges terhesség alatt a...

Egészséges terhesség alatt a nagyobbik gyereket (másfél éves) szoptatni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Másfél évest már felesleges szoptatni.
2011. szept. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

egyetértek. szüksége már nincs rá, esetleg a kötődés miatt jó mind2töknek csak szerintem.

hallottam h annyira nem jó,mert méh-összehuzódásokat vált ki ugye a szopás, ami bajt is okozhat. de védőnőt-orvost kérdezz, ő elmondja hogy is van ez s az ő tanácsukra hallgas:)

2011. szept. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Feleslegesnek nem felesleges, szerintem. Bár gondolom, nem naponta 5x szoptatod. Ebben a korban már csak naponta 1x szokták, már aki szokta. Hogy mennyire egészséges? Hát, a szervezeted megszokhatta már ezt. De józan paraszti ésszel elgondolva 1. a terhesség megterheli a szervezetet, 2. a szoptatás is kissé, 3. ha még menstruál is az ember a szoptatás alatt. Kérd ki az orvos véleményét. Vitamin és ásványi anyag utánpótlása mindenképp indokolt!
2011. szept. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


22 hós lesz a lányoma jövő héten, és szoptatom!2* vagy 3* egy nap!Mivel igény szerint szopizik így annyiszor ahányszor Ő kéri!

8 hetes terhes vagyok!Én mikor elmentem a nőgyógyászomhoz júliusban hogy szeretnénk a második babát, de még szoptatok mit szól ő hozzá!Annyit mondott, hoyg ha nincs probléma a terhességgel, akkor simán lehet szoptatni!Szopi tanácsadóval is minden hónapban találkozunk,ő is egyet ért ezzel!

Annyi hogy amióta tudom hogy babaás vagyok 2*1 magnéziumot szedek!


Ja és az elsővel veszélyeztetett voltam, de mint utóbb kiderült a kora terhesség alatt szedett antibiotikum volt a ludas, így most nme lettem az!


Még az is hozzátartozik hogy folytatom a főiskolát is (testnevelő edző szakon) és ott is csak az ugrálásokat hagyom ki, ahelyett is futok!Ez sem zavarj a pocakbabit!Minden rendben!


Szóval egészséges terhességnél nem okoz gondot a szoptatás!

2011. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

A közhiedelemmel ellentétben a kihúzódó szoptatás sem tesz jót pszichikai értelemben a gyermeknek. Nagyon sokszor az egész az anyáról szól, hogy az addig kialakult szimbiózisról nem tud lemondani, vagy másképpen nem tudja nyugtatni a gyereket. Amiről sokan megfeledkeznek az az, hogy a gyermekben is nyílik a szexualitás már korai időszakban is (!), nem kell egyáltalán túlingerelni. Másfél két éves kor körül már más fejlődési periódus a fontos, az ún gyakorlás fázisa. A pici elszakad, majd visszatér az anyához, ez jelenti az örömforrást, a biztonságot. Sokszor megfordulnak a pszichológusnál a túl sokáig szoptatott gyerekek is különböző kötődési és leválási problémával. Ilyen helyen dolgozom, rálátok.


1 éves korig ideális a szoptatás, utána nyugodtan le lehet választani a babát. Nem fog sérülni ettől, nem kell megijedni. Ez is tudom divat, de ne mindent a gyerek döntsön már el! Egyáltalán nem ettől fejlődik jól, ha ő uralja az anyát, a családot. Más az első 6 hónap, amikor valóban az ő szükségletei a dominánsak, de ez nem marad örökké így. Később bizony bejön már a tudatosság is, ld dackorszak. Ha akkor is mindig a gyereknek engedünk, akkor mi lenne, gondoljátok el.


A kérdésedre válaszolva fizikai értelemben oxitocintermelést okoz a szoptatás, ami összehúzó hatással van a méhre. Ezt is érdemes belekalkulálni a döntéseb.

2011. szept. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
AZ én fiam 14 hós, aktív cicis. 3x szopizik. Most vagyok 7 hetes terhes. Most kezdem fokozatosan leszoktatni, ami kb. 2-3 hónap lesz terveim szerint. A dokim szerint nyugodtan folytathatom a szoptatást, de az az igasság, hogy annyira fájnak a melleim, hogy már megterhelő számomra a dolog. A kisfiam még nem áll kész az elválasztásra, ezért adok neki max. 3 hónapot. Addig szép fokozatosan mindig elveszek 1 szopit.
2011. szept. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Le kell szoktatnod a nagyobbikat az anyatejről-- most főleg a kisbabádnak kell a táplálék amit megeszel és nem pedig a tejtermelésre.


Egy másfél éves gyereknek különben is hozzá kell szoknia a rendes, de kímélő és pépes étkezéshez.

2013. okt. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!