Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónap körüli gyermeketek,...

19 hónap körüli gyermeketek, hogy alszik el este? Ringatod? Mesélsz neki? Egyedül alszik? Átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 16 hós,egyedül is elalszik,de azért szeretek vele lenni max én addig olvasok vagy halkan tévézek.Szereti ha fogom a kezét.Este 9-től reggel 8-ig alszik kb,egyszer kel fel éjjel vizet inni.Remélem igy is marad mert nagyon jó baba.
2010. júl. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam. Esténként olvasok neki mondókákat ( a meséket nem szereti), vagy nézegetünk valamilyen könyvet. Lekapcsolom a villanyt, Ő az ágyban áll én mellette térdelek, átöleljük egymást, "beszélgetünk" még egy kicsit, megpuszilgatom és kijövök. Általában 10 percen belül addig, addig az állataival is beszélget. Átalussza az éjszakát, nagyon ritkán ébred fel, de akkor is visszaalszik egyedül.
2010. júl. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem 18 hónapos a két kislányom, és a fogzás befejezte óta maximum 3-4 alkalommal keltek fel este, mert vagy enni vagy inni kértek.

este 9-kor lefektetem őket, ameddig elhelyezkednek én kimegyek konyhába csinálni nekik egy-egy cumisüvegnyi kakaót, azt megisszák, addig bent ülök és beszélgetek velük, aztán amikor megitták elveszem, adok egy puszit nekik, lekapcsolom a villanyt és kimegyek a szobából.

2010. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
AJAJAJ!! Mit rontottam el? :)) 17 hós a kislányom és elég nehézkesek az esti elalvások. Megissza a tejcit, puszi apunak irány az ágy. Addig ott kell ülni mellette ( néha fogni a kezét ) amíg el nem alszik. Néha 10-15 perc, de többnyire 30-60 percig is eltarthat. Pedig amíg a szeparációs szorongásos időszak el nem kezdődött ő is egyedül aludt el.
2010. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

21 hónapos a lányom.Fürdés-fogmosás után már csak vizet kap inni,ha kér.Felmegyük a szobájába,felöltözik,"játszunk" még a kanapén egy kicsit félhomályban és irány az ágy.Apa feltölti neki a foszforeszkálós páráját,puszi,villany lekapcs és kijövünk.

Átalussza az éjszakát(kb.6 hónapos kora óta)f9-9-től reggel 7-ig,akkor kel magától.A mi mozgolódásunkra ébred,mert napközibe jár.Ha én kelteném,az rosszabb,mert nyűgösen kel.Nagyon ritkán ébred fel rendesen éjjel,max.1-2x éjjel/hó.

Sosem ringattam,altattam.Nem szerette,de én sem szerettem volna rászoktatni.

2010. júl. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

20 hónapos a kisfiam,este vacsora után fogmosás van,és megy alukálni.

Az emeletes ágy alján alszik,megpuszilom,és elalszik magától.

Ha itthon van a bátyus,akkor még "beszélgetnek",ha nincs akkor is elalszik magától.

Nyáron olyan későn érünk haza a játszóról,hogy már nincs idő mesét olvasni,de ovi időben minden este olvasok nekik.

2010. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az én kislányom este fürdés után kakaót iszik az ágyban, majd elmondja az egész nap történését. Közben én az ágya melletii kanapén ülök és hallgatom, -közben mindenfélén jár az agyam, ezen a kérdésen is- vagy néha megbeszéljük együtt. Ha kimennék sírna, de ringatnom nekem sem kell már. Én úgy látom, hogy az esti mesét még nem igényli. Most jönnek a szemfogai, így most legalább 1x felébred éjszaka.
2010. júl. 19. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!