Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is átalussza a 3...

Másnak is átalussza a 3 hónapos babája az éjszakát?

Figyelt kérdés

Nem dicsekedni akarok, hisz épp kezdek emiatt aggódni. Este 9-től újabban akár reggel 8-ig is képes aludni (egyszer reggel 10-ig aludt!!!). Nem tudom mennyire normális ez, de nekem úgy tűnik szüksége van rá. Nappal nem egy nagy alvó, de akkor is megvan a kb. 2 órája. A védőnő ezt annyival elintézte, hogy rákérdezett van-e ilyen jó alvó a családban. Nos, mindketten azok vagyunk.

Emellett viszont visszaesett a súlynövekedése. Most \'tömnöm\' kellene, de azt veszem észre rajta, hogy ha 3 óránként próbálom etetni, még nem éhes (anyatejes).

Akinek átalussza szintén az ilyen idős babája az éjjelt, hogyan oldja ezt meg? Felkelti éjszaka, vagy tukmálja a tejet?


2009. szept. 11. 10:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én babám is átaludta ennyi idősen az éjszakát. Mondjuk ő csak este 9-től reggel 7-ig alszik, a mai napig. Így éjszaka nem szopizik.

Volt egy időszakunk, amikor én is 3 óránként akartam etetni, de csak üvöltött, aztán kiderült, hogy csak 4,5 óránként éhes. Így csak napi 4-szer szopizik, igaz ő elég rendesen fejlődik.

Most hogy már 6 hónapos gyümölcsöt tízóraizik. Így ismét 5-ször eszik egy nap.

Szerintem ne tömd és ha nem muszáj ne ébreszd fel éjszaka. Elméletileg jelzik ha éhesek.


Egy 6 hós anyatejes baba anyukája

2009. szept. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor lehetséges, hogy a tejem nem elég tápláló neki.

2009. szept. 11. 10:21
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam is kb 3 hós korától alussza át az éjszakákat - este 8-tól reggel kb 7-ig, 8-ig alszik

szerintem semmiképp ne keltsd fel éjszaka, ha már ilyen kis ügyesen alszik, ne szoktasd vissza az éjszakai kelésre - sok anyuka mit nem adna azért, ha nem kéne éjszaka többször is kelni a babához

minden baba a maga ütemében fejlődik, nem kell aggódni, egyik hónapban többet, másikban kevesebbet - ha nem éhes nem kell tömni


mennyi a súlya amúgy? túl kevés a korához, hogy "tömni" akarod?

az jutott eszembe még, hogy csak anyatejet kap, vagy teát, vizet stb. is?

2009. szept. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatós szakoldalak és orvosok szerint olyan nincs, hogy nem elég tápláló a tej. Max nem rendesen szopik, és a zsirosabb részhez már nem ér el, mert mondjuk túl gyakran csak "kóstolgat". Nekem átaludta kb 7 hetes korától az éjszakákat, 5x szopott napközben, nem volt gond, szóval nem az alvással lesz gond, szerintem ne ébresztgesd!!
2009. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 1hónapos volt amikor először átaludta az éjszakát. És ez így van azóta is. Már 11 hüs. Csak akkor nem amikor beteg volt.
2009. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám nemrég töltötte be a 2. hónapot és már 1 hónapja 1/2 10-től hajnali 5-ig, 6-ig alszik, akkor eszik és jó esetben visszaalszik úgy 9-ig. Én is aggódtam eleinte és keltettem éjszaka is, mert sokat veszített a súlyából, de igazából nappal megeszi a kiszámított adagját, uh. most már nem keltegetem.
2009. szept. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

7 hetes korától alussza át az éjszakát, ami azt jelenti, hogy 11-12 órát alszik egyben. Este 7kor már ágyban van, mert nappal alig alszik (3-4 alkalommal 30 percet) és addigra kidől.

Nem tömöm kajával, pedig nekem is ezt javasolta a védőnő, mert nem elég "kövér"...én meg úgy vagyok vele, hogyha éhes, szól, ha nem kér, nem kap enni.

2009. szept. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Döbbenetes számomra amiket írtok.....Az én babám 1 éves korától alussza át az éjjeleket, van hogy most is kér tejet hajnalban.15 hós.Hát ez van...az én fiam ilyen:)
2009. szept. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne ébreszd éjjel! Ha éhes, úgyis felébred. Mi egyszer ébresztettük fel, mert elaludta a fürdetést és a vacsorát, hát utána meg 2 óráig csicsergett. Ha egyébként kiegyensúlyozott baba, akkor biztosan megeszi azt, amire szükséges van. Örülj, hogy jól alszik, gyanítom, azért még lesznek olyan időszakok, amikor nem fog ilyen jól. Most pihenj Te is. 15,5 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen sokat szokott aludni, én nem szoktam felkelteni. Szerintem ha megfelelően hízik, akkor felesleges lenne felébreszteni.
2009. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!