Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fejlődési szakaszaink normálisak?

Fejlődési szakaszaink normálisak?

Figyelt kérdés

10 hónapos a babám. 4 héttel elöbb született de semmi gond nem volt. Nagyon nyugis baba. Stabilan ül de félek néha hátracsapja magát ezért párna van a háta mögött ha a földön ül. Kúszik hátrafelé. Az ölemben ha fogom vagy belém kapaszkodik áll pár másodpercig. Nem mászik még. Pedig már az egész lakást végigmásztuk a párommal. Hogy sgítsem a helyes mászási technikára azon kívül hogy én is mászok elötte?

Van olyan anyuka akinek a babája szintígy fejlődik?

Tudom semmit nem kell siettetni de azért én is szeretném ha normális ütemben fejlődne. Jah, fogunk sincs még.

Túl sokat olvasom hogy kinek mit tud a babája talán már ez idegesít.


2009. szept. 11. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj azzal,hogy más babája mit tud!És teljesen felesleges másznotok előtte,attól nem fog ő is mászni,ha még nem érett meg rá.Minden baba máshogy fejlődik,más mozgássorokat más sorrendben csinál.A tied is megtanul majd mindent,nem kell idegeskedni.
2009. szept. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok baba van, aki alig mászik és egyszerre feláll. Az enyém is, és abban apár napban mintha hátrafelé mozgott volna... Van egy mászó maci, azt sokat figyelte. Szerintem az is segítheti, ha olyan játékokat raksz a közelébe, ami érdekli, úgy hogy majdnem eléri, de mégsem. Ha nem adnak neki azonnal mindent, hanem neki kell elindulni felé valahogy, ez ösztönözheti a mozgásfejlődést.

Nemrég itt olvastam, hogy valakinek 1 évesen 1 foga volt.

Szerintem ne nyugtalankodj, és inkább próbálj szakirányban tájékozódni. Babás oldalakon is vannak, akiktől lehet kérdezni, és a szakönyvek. Mindig vedd figyelembe, hogy pl itt a válaszokat nem feltétlenöl hozzáértők, szakemberek írták!

A legjobbakat!

2009. szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is ne foglalkozz más babájával! Azt itt mindenki leírja, hogy milyen szuper a babája, a problémákkal kevesebben dicsekednek, pedig anélkül nem lehet egy babát felnevelni.

Ami a lényeget illeti: a kisfiam 7 hónapos kora óta kúszott rendesen előre, de mászni nem akart. Aztán 10 hónaposan kapaszkodva felállt, és másnap már ment bútorok mellett. Én is aggódtam, hogy kimaradt a mászás, be is jelentkeztünk gyógytornászhoz (ezt egyébként te is megteheted, ezzel biztosan nem ártasz), de mire odaértünk volna, 11 hónapos 'szülinapján' elkezdett mászni. Most múlt 13 hónapos, szuperul mászik,, nagyon gyorsan és ügyesen megy bútorokba, falba kapaszkodva, vagy széket tologatva maga előtt.

Most épp azon aggódhatnék, hogy a szomszéd kisfiú már az 1 éves szülinapja előtt elindult, de nem teszem. Imádom a fiamat, és látom rajta, hogy egészséges és értelmes kisfiú. Egyébként az első fogunk 8 hónaposan jött ki, ez sem korai, de már van 7. A nagybátyámnak egyéves koráig nem volt foga, és ma egy értelmes, kétdiplomás, egészséges ember(lassan 60 éves, azt, hogy most hány foga van nem tudom:)).

2009. szept. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fel tud ülni a babád?
2009. szept. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Az én fiam 9 és fél hónapos, de ugyanazt tudja, mint a tiéd. Nem ül fel, de próbálkozik, ha az egyik kezemet fogja, akkor felhúzza magát önerőből. Hátrafelé tolja magát hason, de utál hason lenni eleve. Felnyomja magát hason fekvésben, próbálná hozzá emelni a kis fenekét is már néha a mászáshoz, de még nem megy. 7 hónapos kora óta ültetem, mert ez volt az egyetlen testhelyzet, amiben jól érezte magát. Állni ő is tud, de tényleg csak pár másodpercig, nem erőltetem. Az én fiam járt gyógytornára, ahol azt mondták, hogy ha nem mászik augusztusban (decemberi születésű), akkor hetente kell majd vinnem, hogy trenírozzák, de úgy döntöttünk a férjemmel, hogy nem erőltetjük, majd minden történik idejében, amikor eljön az ideje. Beszéltem egy másik gyógytornásszal is erről, hogy miért kell ennyire erőltetni, hogy "időben" legyen a mozgásfejlődés, aki azt mondta, hogy nagyon sok alsós diákkal találkozik, akiknek, ha azt mondja, hogy emelje előre a kezét és oldalra az egyik lábát, akkor azt nem tudja megcsinálni, továbbá nem tudnak az iskolában hosszabb ideig koncentrálni. Ezek szerint az enyém sem fog....vagy mégis...:D Szóval ne aggódj, mert nincs értelme. Úgy még nem maradt gyerek, hogy ne járt volna előbb-utóbb:) Jó egészséget, sok örömet a babához!!!!!!:)

2009. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jah, és most volt itt a védőnőnk, aki a világ legjobb védőnője:) és mindössze annyit kérdezett, hogy meg tud-e fordulni a fiam hasról hátra és vissza. Szóval gondolom, hogy ha fontos lett volna, hogy már másszon, akkor ráakadt volna a témára. Nah, ezért se aggódj!:)
2009. szept. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kislányom most 1 éves és 8 héttel előbb született. Most 1 foga van :-) Három hónapja mászik és egy hónapja lépeget, egyedül még széktologatva jár. A barátnőm kisfia 11 hónapos és 1 hónapja kúszik, mostanában már egyedül feltérdel és néha feláll. Minden rendben lesz, nyugi :-)))))
2009. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást. Picurkám felül már a félig fekvő pozicióból. De magától még nem tud fekvésből. A mászás még nem megy de emelgeti a popóját és már felhúzza a lábait a pocakja alá, kinyomja a hátát. Alakúl.

foga nincs.

nem adom fel és nem erőltetem. köszönöm :-))))

2009. szept. 14. 11:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne eröltesd az ültetést, ah még nem tud felülni egyedül és akkor normálisan fog fejlődni.
2009. szept. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!