Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák segitetek?

Fiús anyukák segitetek?

Figyelt kérdés
4éves kisfiamnak,szűk a kukián a luk,nem tud előbújni a makkocska ha hátra húzzuk.Dr néni a nyáron fogja *meggyógyitani*,hideg is kirázz hogy majd fájni fog neki!Ti anyukák mit tettek előtte kentétek valamivel? Adjatok tippet tanácsot!
2013. márc. 1. 06:14
 1/5 liony20 ***** válasza:
szijja nekem még nem ilyen nagy a fiacskám de a doki mindig azt mondja hogy akkor kell huzigálni neki amikor szoba tiszta lesz de akkor viszont minden pisilésnél és meg is kell tanitani ne ki..és igy elvileg nem lesz gond... hát én is félek hogy így járok ahogy te mert nagyon rossz az nekik :(
2013. márc. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3 éves korig a fitymaszűkület magától is meg tud oldódni, ha addig nem, akkor jön a leválasztás vagy a műtét.

Ezt a státuszvizsgálatokon nekünk kezdettől fogva ellenőrzi a gyerekorvosunk, a fiamnak 2 évesen volt leválasztása és azóta teljesen hátra lehet húzni neki a bőrt.

Addig, ameddig a bőr magától lejön, addig igen is fürdéskor le lehet húzni a bőrt, hiszen így derül ki, hogy van-e fitymaszűkülete a fiúknak, csak tovább nem szabad húzogatni, mint amennyire lehet, mert akkor könnyen berepedhet. De amíg a bőr magától lejön, addig igen is kell.

És a fiam is 2 évesen pelenkás volt és mégis megcsinálták a leválasztást.

A műtétet nem szokták addig megcsinálni, amíg nem szobatiszta.

Én a helyedben elmennék egy urológus szakorvoshoz és az majd majd megmondja, hogy mi a teendő.

2013. márc. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Krémmel lehet segíteni, talán azzal és az esti fürdéskor mindig húzza magának fel, amennyire tudja. Mi ezt rendszeresen csináljuk 3 és fél éves a fiam, és már majdnem hátrajön teljesen neki. De csak fürdéskor, és vigyázz, nehogy felrepedjen, inkább magának csinálja, amíg nem fáj neki. Így nem lesz neki trauma.
2013. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
.neki elösem jön a makk,nem bújik ki. Mivel kenjem?kaptam gyógyszertárba kenöcsöt ami kipálásra,gyúlladásra és ödémára való.
2013. márc. 1. 14:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak Diprosalic kenőcsöt írt fel a doki azzal kell kenegetni minden este fürdés után.
2013. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!