Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem beszél még a 16 hónapos...

Nem beszél még a 16 hónapos kisfiam. Nagyon le van maradva?

Figyelt kérdés

16 hónapos lesz pár nap múlva a kisfiam. Nagyon aktív és ügyes gyerek, már 10,5 hónaposan önállóan járt stabilan, hamar kezdett mindent. Hajmeresztő mutatványokra képes, de még semmi értelmeset nem mond. Kb 3 hónapja próbálkozott kimondani azt, hogy cica, de már azt is abbahagyta.

Nem aggódnék én, mert szerintem ráér még, de néhány vele egykorú gyerek már egész sok szót tud és mondogatják is és gondoltam megkérdezem, hogy meddig fér bele, hogy nem beszél.

A másik pedig, hogy nem tud még kanállal önállóan enni. A védőnő szerint ezt már "illene" csinálnia. Emiatt viszont kicsit aggódok. Tényleg baj, hogy nem tudja még?

Előre is köszi a válaszokat!


2013. márc. 1. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:

A védőnő a nagy átlagot nézi, pedig minden gyerek más. Megtanulja majd, mire oviba megy. :)

A fiúk beszédfejlődése pedig sokkal lassabb lehet, mint a lányoké, ahogy a mozgásfejlődés is.

2013. márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva egyáltalán, fölöslegesen aggódsz
2013. márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Dehogy van lemaradva.. sőt, az se ritka hogy 2 évesen nem beszélnek a kisfiúk. Nekem is van ismerősöm akinek a kislánya 17 hónaposan már elég sok szót mondott.

A kanállal evés meg.. próbálkozzon ő is. Add a kezébe a kanalat, vagy eleinte egyetek 2 kanállal, nála is egy, nálad is egy. Emiatt nem kell aggódni, majd rákap aztán van, hogy visszasírod azt az időszakot amikor engedik magukat etetni :)))

Nem nagy baj egyébként, kezdjetek el gyakorolni. Ha tetszik neki akkor úgyis rákap, ha meg nem akkor amíg nem érdekli amúgy sem tudnád rávenni.

2013. márc. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én fiam 17 hónaposan kezdett szavakat mondani, akkor mondta ki az első értelmes szavát is, de 16 hónaposan kezdte a bölcsit, és nagyon valószínű, hogy attól indult be. Szerintem ha nem kezdi a bölcsit, 2 éves koráig nem beszélt volna.

Szerintem nincs miért aggódnod.

2013. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 15 hónapos múlt, de ő se nagyon beszél, max 2-3 szó, de ennyi. Az evésnél van nála egy kanál meg előtte kistányér de nem igazán érdekli. Ha falatkákat eszik azt is inkább még hajigálja, de nem izgulok miatta, olyat, hogy egy gyerek nem tanul meg egyedül enni még nem nagyon láttam.
2013. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Épp ma vltam védőnőnél 17 hónapos a kisfiam. Azt mondta ő is a fiúk később kezdik, az én fiamm 4 szót tud abból is az apa és a nem értelmes a hopp a vegyél fel , a hamm meg a kaját/cumit jelenti. Egy hónapja egy kukkot se tudott csak halandzsázott. A nagyobbik fiam2 éves és 2 hónapos volt mikor kezdte a bölcsit akkor még csak kb15 szót mondott. Mára nagy dumagép lett belőle:)
2013. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!