Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez a versengés az...

Miért van ez a versengés az anyukák között, hogy kinek a babája ügyesebb, okosabb, csinál hamarabb dolgokat?

Figyelt kérdés
Engem pl abszolút nem izgat hogy más gyereke hányszor kel az éjszaka,vagy meddig anyatejes.Egyáltalán nem érdekel,nem is szoktam kérdezni,ha találkozok egy anyukával.Tegnap egy ismerős anyuka szembejött velem, első kérdése az volt hozzám.És...jár már a babád?Mondom neki:Dehogy jár!Most lesz még csak 8 hónapos.Erre ő:Milánka már felkapaszkodott ilyen idős korában a járókában...(és ki nem sz..ja le?)Gondoltam magamban.Most tényleg...minek kell ezt?
2013. márc. 1. 21:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én pl attól akadtam ki, mikor megkérdezték tőlem, hogy mikor állt fel a fiam magától?Mert Bencus már 8 hónaposan felállt.Amikor megmondtam, hogy 6,5 hónapos, volt mikor felállt a kiságyában, megkaptam, hogy biztosan majd meglátom ennek a hátrányát,mert ez nem normális.Még gyengék a csontjai,stb.
2013. márc. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem azzal nincs bajom, ha az anyuka büszke a gyerekére, és esetleg dicsekszik vele, normális dolog. Csak azt utálom, amikor lesajnálnak, már-már betegnek tartják az enyémet, mert néhány dolgot később csinált, mint az övé.

(a kisfiam 10 hónaposan kezdett kúszni, és most 1 évesen kezd csak mászni és ülni, képzelhetitek mennyi szánakozó beszólást kaptunk már, pedig teljesen egészséges, és más dolgokban nagyon ügyes, csak valahogy mindenkit csak a mozgásfejlődése érdekel - izomagyú társadalom)

2013. márc. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
47%

Az egyik ok szerintem,hogy a legtöbb anyuka, nem igazán tud mással foglalkozni, mert otthon van a gyerekkel!

Másrészt, sokan úgy gondolják,hogy az, hogy a gyerek hamarabb csinált valamit, az az ő érdemük! Pedig sok közük nincs hozzá!:)

Nyilván én is büszke vagyok a fiamra, de mivel itthonról is dolgozom, nekem nincs annyi időm azzal foglalkozni,hogy mikor mit csinál a gyerek, meg,hogy dicsekedjek vele! Ha megkérdezik, akkor elmondom, de magamtól nem igazán!

Én egyébként sem szeretem, ha a két felnőtt embernek a gyereken kívül nincs más témája!

De az ilyet,hogy Józsika mikor állt fel, meg pont l.sz.rom! :) Az Józsika volt, az én gyerekem, meg az én gyerekem!

2013. márc. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Versengés...nevezhetjük annak is, engem sem igazán zavar ha séta közben elmondja 1-2 ismerősöm, hogy képzeljenm ma ezt és azt csinálta a fia/lánya, vagy kibújt végre a foga, vagy felült, vagy kimondott egy új szót stb. Engem inkább az azvar, hogy az egyik bántja a másik gyerekét. Nem saját példa de egy jó ismerősöm mesélte, hogy két egykorú fiú az egyik "A" fiú ügyesen motorozik míg a másik "B" fiú csak most kezdte, ezért nem tudja rendesen hajtani magát stb, ügyetlenebb mint a "A" gyerek, erre az "A" gyerek anyukája megjegyzi, hogy ez azért van, mert "B" agyilag fejletlen és le van maradva. Mert az etalon az ő "A" fia.

Ez bántó, és sértő.

2013. márc. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!