Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba beleesik a szeperá...

Minden baba beleesik a szeperációs szorongásba?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos, de már előre félek ettől. 3 hónapja egyedül nevelem és azóta nagyon anyás, viszont elvan másokkal, minden hétvégén van nálunk valaki, vagy mi megyünk el. Mindig az volt a mániám, hogy mindig bejelentettem ha megyek valahova és ez most sem változott. Újszülött kora óta közlöm, hogy "anya elmegy pisilni", "anya kimegy a konyhába és főz egy kávét...", stb... 2 hónapja meg kukuccsolós játékot játszunk, mert már érdekli és leköti. Talán ezekkel a dolgokkal, megelőzhető ez? Vagy nem? Most még, ha nem lát is elvan, mert tudja hogy jövök azonnal.
2013. márc. 2. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Minden EGÉSZSÉGES baba beleesik a szeparációs szorongásba,persze annak is vannak fokozatai.ez egy ősi ösztön,akiben ez nincs meg vmilyen szinten,azzal később lehetnek gondok.pl az olyan gyerekek mennek el a "cukrosbácsikkal".
2013. márc. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A szeparációs szorongás fontos fejlődési szakasz, minden baba átesik rajta. Ez olyan, mintha azt mondanád, el szeretnéd kerülni, hogy járjon, mert akkor majd szaladni kell utána.

Nem minden babánál olyan nagyon durva lefolyású ez, nem tudom, mennyire szoktatás, és mennyire alaptermészet dolga ez. Kisfiam 5 hónapos kora óta rendszeresen eljárok suliba szombatonként, mégis elég kemény volt nála, vagy még mindig az, 3 éves, nagyon anyás. Kislányom 9 hónapos volt, amikor először volt nélkülem, a szüleim vigyáztak rá, velük tök jól elvolt, de amikor átment anyukám barátnője megnézni a babát, tőle félt, bújt anyukámhoz. Szóval az idegenektől már tartott, de a mamájától nem, mert ismeri, hiába nem én voltam az.

De egyébként inkább az lehet, hogy ebben az időszakban az idegeneket fogadja el egyre kevésbé, és egyedül nincs el szívesen, de ha valaki jó ismerős van vele, azzal nincs gond.

2013. márc. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem már. Tehát ez egy fontos dolog, mint hogy ne hagyja ki a kúszást, mert később nehézségei lesznek a tanulással? Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. márc. 2. 09:21
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem a tanulással lesz baja, hanem azt jelzi, hogy az érzelmi élete rendben van. Ragaszkodik. Amelyik babának nincs kihez, annál ez tutira kimarad.
2013. márc. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen. Úgy értettem, hogy a kúszásnak is van szerepe a későbbiekre nézve és ezek szerint a szeperációs szorongásnak is. Így értettem.
2013. márc. 2. 09:24
 6/15 anonim ***** válasza:

a kúszásnak semmi szerepe nincs.az csak a mászsát készíti elő.ügyesebb babák kihagyják a kúszást!a baj ha a kúszás,és a mászás IS kimarad.és akkor sem biztos hogy tanulási nehézségei lesznek,ez nem általános.Akivel nem foglalkozik az anyja,de kúszott,annak is lehetnek tanulási nehézségei.

(egy gyógytornász lánya)

2013. márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jogos!
2013. márc. 2. 10:00
 8/15 anonim ***** válasza:
egyébként az én kisfiam 8 hónapos,és akkor jön ki nála a szeparáció szorongás,ha idegen "letámadja"akkor bújik hozzám,kapaszkodik a pulcsimba.de olyat még nm csinált hogy sírt ha kimentem wc-re.remélem nem is lesz
2013. márc. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, minden baba átmegy ezen(természetesen van eset, amikor nem de ez más és igen nehéz kérdés), ki erősebben, ki gyengébben. Van, aki matricázik ebben a korszakban, van aki csak nehezebben alszik el:). De olyan is van, hogy ugyanaz a baba pár hétig más tünetekkel:). Szép dolog ez az egyedfejlődés:D!
2013. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongás minden babánál máshogy jön ki, van akinél enyhe tünetei vannak, van akinél erős. Hát, azt nem tudom, hogy az én gyerekem elmegy-e majd cukros bácsival, de nagyjából tojik rá, hogy apja-anyja vele van-e, idegenekkel is nagyon jól elvan. Pedig én szeretném, ha bújósabb lenne.

Ez tök jó, hogy mindig mondod neki, hogy mit csinálsz. Tanul belőle. És tudni fogja, hogy nem világgá mész.

2013. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!