Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba beleesik a szeperá...

Minden baba beleesik a szeperációs szorongásba?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos, de már előre félek ettől. 3 hónapja egyedül nevelem és azóta nagyon anyás, viszont elvan másokkal, minden hétvégén van nálunk valaki, vagy mi megyünk el. Mindig az volt a mániám, hogy mindig bejelentettem ha megyek valahova és ez most sem változott. Újszülött kora óta közlöm, hogy "anya elmegy pisilni", "anya kimegy a konyhába és főz egy kávét...", stb... 2 hónapja meg kukuccsolós játékot játszunk, mert már érdekli és leköti. Talán ezekkel a dolgokkal, megelőzhető ez? Vagy nem? Most még, ha nem lát is elvan, mert tudja hogy jövök azonnal.
2013. márc. 2. 09:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
9-es!mit értesz matricázás alatt? :-)
2013. márc. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Gondolom azt, hogy rádtapad mint a matrica:-) Az enyém tapadt, tapadókorongnak neveztem el...elég nehéz időszak volt, de valóban ha van neki kihez ragaszkodnia akkor fog is, és ez így van jól ha belegondoltok.

A szomszédom kisfia egyáltalán nem ragaszkodik az anyjához, soha nem volt szeparációs szorongása, soha nem kereste az anyját, nem sírt idegenek láttán, mindnekihez odament.

Nincs is nála rendben minden..

2013. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%

Gyerekek, ugye tudjátok, hogy a szeparációs szorongás NEM a ragaszkodás jele ès semmi köze ahhoz, h a gyerek késõbb elmegy-e az idegennel? A szep. szor. akkor jön elõ, amikor a baba rájön, h õ és a gondozója két külön személy. A hordozott babáknál ez sokkal enyhébb formában jelentkezik, afrikai országokban és Japánban teljesen ismeretlen fogalom.

Egy pszichológus anyuka.

2013. márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom ki honnan tudja,hogy mi is az a szeparációs szorongás és mi megy végbe a gyerkben ebben az időben. Valaki kérdezett már meg egy kisbabátt ezügyben?
2013. márc. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én adok a pszichológus véleményére.
2013. márc. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!