Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi cukor kell a kamillateá...

Mennyi cukor kell a kamillateába, hogy hasson?

Figyelt kérdés
Főztem a lányomnak kamillateát mert egy hete nem kakilt semmitől.Jól megcukroztam neki a teát ugye nem lesz baja?2dl teába tettem kicsit több mint egy evőkanál cukrot.
2013. márc. 3. 09:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
5 HÓNAPOS
2013. márc. 3. 09:17
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi a francnak bele annyi cukor? Én egy mokkáskanállal szoktam (csapottal). Bőven elég az is.
2013. márc. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kéne bele cukrot tenned, ha akarsz is, akkor max. egy kis kávéskanállal.

Inkább gyümölcsben adj neki olyat, ami székletlazító hatású és ne cukros teával itasd. És kerüld azokat a gyümölcsöket, zöldségeket az étrendjéből, ami fogja a székletét. Már amennyiben hozzátáplált.

Nekem semmi bajom azzal, aki picit ízesíti a dolgokat a babájának, de amit te csinálsz, az brutális.

Amúgy meg inkább vidd el a gyerekorvoshoz és ő majd kideríti, hogy mi az oka ennek a ritka székletnek és ő tud ajánlani rá biztos valamit, ami nem ilyen durva.

2013. márc. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Bármilyen hihetetlen is, vannak babák, akiknél nem jön be semmilyen székletlazító gyümölcs! Az én lányom 3,5 hónaposan már őszilevet kapott védőnői tanácsra, mert sírva kakilt kő keményet egy hét után. Semmi hatása nem volt az ég világon. Majd a gyerekorvosunk tanácsára 2 dl kamillateába 1 ek karamellizált cukrot tettem (fontos, hogy karamellizálva legyen!) Ebből adtam neki langyosan reggel éhgyomorra, délutánra tele lett a pelus! Ezt kb ötnaponta csinálom, ha addig nincs kaka, nem folyamatosan issza! Gondolom a kérdező sem így akarja. Egyébként tényleg undorítóan édes, de hatásos!

Üdv, egy anyatejes 4,5 hónapos kislány anyuja

2013. márc. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

De én mindig azt mondom, hogy amíg természetesen meg lehet oldani, esetleg gyümölccsel a dolgot, addig ne tömjük a gyereket pl. ennyi cukorral.

És ezt a cukrozott teát sem állandó jelleggel gondolta szerintem az orvos, hanem ha semmi más nem segít, akkor ezt meg lehet próbálni. De nem a legjobb és legegészségesebb módszer.

2013. márc. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mi mindent kipróbáltunk,amit csak lehetett,2 hét kaki nélkül,a doki azt mondta 1dl vízhez adjunk 3 teáskanál cukrot. szerintem ez rettentő sok :( nálunk végül beöntés lett a vége :(
2013. márc. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok bocsánat 1dl kamillateához,nem vízhez.
2013. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem kínoszni akarom a kisbabámat,csak egyszerűen már mindent kipróbáltunk ,hogy legyen kaki,és semmi.Hozzátáplálva még annyira nincs,gyümölcsös bébiételt kap 2 naponta,és semmi kaki.A vÉdőnőnk azt mondta,hogy szilárd étel után legkésőbb 3 naponta kakilnia kell.Még csak tejet kapott 2-3 hetente volt kaki.Az orvost is többször megjártuk,nyomkodta,maszírozta,és a teát ő ajánlotta jó cukrosan.Természetesen nem vagyok hülye nem naponta itatom vele,de sajnos hetente 1x muszáj.Még nem akarok hashajtó cseppeket adni neki,na szerintem az a brutális!!!!! nem a cukros tea hetente 1x!Én elhiszem ,hogy vannak itt olyan babák anyukái akik ilyen problémával nem küzdenek,de szerintem nem kellene lehurrogni emiatt.Még mindig humánosabb vagyok teával mint felnőtteknek való hashajtóval.
2013. márc. 3. 11:13
 9/14 anonim ***** válasza:
Van babáknak való székletlazító is, ha ennyire nem kakál, az nem meghajtja, csak megindul a széklet tőle. Ennyi idő után én inkább glicerines kúppal próbálkoznék, vagy lázmérővel...
2013. márc. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is adtam cukros kamillateát annak idején, ha semmivel nem tudott kakilni. Nem lesz tőle semmi baja egyszer-egyszer és nyilván nem ezt itatod vele éjjel-nappal. Nekünk már kb. 50 ml cukros kamillatea elég volt a bőséges kakihoz. Szerintem én anno 2 teáskanálnyit tettem 2 dl-hez.
2013. márc. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!