Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jobb megelőzni az összezördülé...

Jobb megelőzni az összezördüléseket, vagy a babának meg kell tanulnia, hogy?

Figyelt kérdés

Pl. inkább elpakolni, hogy ne kelljen egy csomó mindent tiltani, vagy tanulja meg, hogy bizonyos dolgokhoz nem nyúlhat? Inkább kizárni a konyhából, hogy ne nyúljon a sütőhöz, vagy rászólni? Nem csak hozzányúlós dolgokra gondolva, ti egyéb helyzetekben inkább kerülitek a konfliktushelyzeteket, vagy szoktatjátok a babát a helyzethez? (pl meg kell "tanulnia", hogy anya is csinál mást, vagy inkább anya a baba alvásidejében csinál mást)


+ szokták (itt is) mondani, hogy a babának meg kell bizonyos dolgokat tanulnia (hogy nem lehet mindig ölben, anya mással is foglalkozik stb), ezt a kezdettől érdemes, vagy egy ideig (meddig?) hagyni kell, hogy "jó legyen" a babának - legalábbis az ő fogalmai szerint - és egy idő múltán elkezdeni a korlátozást/"mellőzést"/kicsit kínlódni hagyást?


2013. márc. 3. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A nagyon értékes dolgokat el kell tenni. De a többit elöl kell hagyni, hogy megtanulja, hogyan kell azokkal bánni. A viták egy ajtó összekarcolásából is eredhetnek, pedig az se nem értékes, se nem elrakható.

A baba életkorához mérten kell csinálni a dolgokat. Természetes, hogy pár hónapig nem érti meg, ha te mást akar. Olyankor ne hagy visítani. De látni fogod, mikor érett meg arra, hogy késleltesse az akaratát.

2013. márc. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az értékesebb vagy veszélyes dolgokat elpakoltam, pl a késeket a konyhában, de sok mindent elől hagytam, ami max. kellemetlen (pl. ha fakanállal dobol a fazékon) de nem veszélyes.


Én két dologra vagyok háklis, az egyik hogy a vécén hagyjon mindenki békén, a másik az, hogy evés közben ne másszanak az ölembe és a tányéromba. Én tényleg szívesen körbeugrálom a családot, de ebben a két tevékenységben engem ne zavarjon senki. A gyerekek megtanulták, nem lettek lelki sérültek hogy pár percet nem nyúzhattak, nekem is megvolt a nyugalom.

2013. márc. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kicsikorátók kezdve szerintem könnyebb is mert már ebbe fog beleatnulni. Pl a lányomat kendőbe vittem sokáig. Amikor megálltunk a lámpánál akkor elmondtam neki, mi miért nem megyünk át mikor mehetünk át és most két és fél évesen már tudja, hogy az útkereszteződésnél meg kell állni és Anya vagy Apa kezét megfogni. Azért ez mennyivel könnyebb így, hogy természetes, mint egy járni tanuló gyereknek még ezt is elmondani. A másik én kicsinek is kivittem a lányomat a konyhába és közösen főztünk. Most bevonom őt is olyan dolgokban amiben nem okozhat se magában se másban kárt. Pl a fűszereket visszapakolja a szekrénybe stb amit ő is elér. Tudja, hogy a konyhában a gáztűzhellyel nem játszunk stb. Nem fogsz tudni mindent úgy elpakolni, hogy teljesen biztonságos legyen a lakás, mert ahogy nő úgy fedezi fel a környezetét és talál olyanokat amire te nem is gondolsz, hogy balesetet okozhat. Tanulja meg már picinek is, hogy vannak dolgok amikhez nem szabad nyúlni.
2013. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minél kevesebb a tiltás, annál jobb, így amit lehet, érdemes elpakolni. Mindent úgysem lehet eltenni, így úgyis meg fogja tanulni a tiltást.
2013. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!