Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, segitenétek? Fiam...

Anyukák, segitenétek? Fiam felállásával kapcsolatos.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fiam 10 hónapos lesz nemsokára..Már régóta álldogál a kiságyban, a rácsba kapaszkodva tesz is néhány lépést. Viszont félek lerakni őt, mert egyből, minden bútornál feláll, én meg ott topogok mögötte, hogy el ne essen! Szerintetek hagynom kéne, hogy a bútoroknál is próbálkozzon? Félek, hogy elesik.. Tudom, ez vele jár, de mégis..hogy oldjam meg? Tapasztalt anyukák, segitenétek? Egyébként ülni is gyönyörüen tud már, mászni is..

Köszönöm aki válaszol!


2013. márc. 4. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, paramami!

Hát persze, hogy hagynod kell, különben hogy tanulná meg? Fog esni, nem 1x és nem 2x, fog koppanni a buksi és lesznek sírások. De semmi baja nem lesz!

Nagyon hamar megtanulnak állásból leülni, és utána kevesebb lesz az esés.

9 hónapos örökmozgó anyukája

2013. márc. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Állásból leül, ügyesen, de nem nagyon mertem kitenni a szobába, csak mig mászott!

Köszönöm a válaszod, igyekszem nem ennyire féltős lenni! :) :)

2013. márc. 4. 11:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd és ne állj mellette. Nem baj, ha elesik, mert azt is meg kell tanulnia. Hamar megtanul magára vigyázni. Ha elesik, akkor ne ijedj meg és semmiképpen ne emeld fel. Feláll majd magától is.

Csak arra vigyázz, hogy ne legyen olyan bútor, aminek éles sarka van.

2013. márc. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 liony20 ***** válasza:
100%
az én fiam is 9 hós és mászkál az egész szobában egyedül kialakitottuk hogy legyen hatalmas szabadtere... pakol a szekrényről és nem egyszer be ütötte a buksiát és még hányszor lesz ilyen :) ha szépen tud üllni akkor csak simán a pelusára huppan de engedd ki nehogy utána az legyen a baj hogy megszokja és egyedül nem mer majd csinálni semmit :) de ténleg nyugalom ennyi kell :)
2013. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Golan Trevize ***** válasza:
100%
Nyugodtan "engedd szabadon".
2013. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hagyni kéne.

Amúgy ha ez vigasztal, a fiam mikor elkezdett járni, folyton a fenekére esett, de inkább tetszett neki, nevetett rajta, de nagy esések soha nem voltak. Azok akkor jöttek, amikor már igencsak érezte a lába alatt a talajt és elkezdett magabiztosan gyors léptekkel szedni a lábait. Na akkor voltak esések! De akkor egyből meg is vigasztallak, ugyanis a kisgyerekek a járással egy időben megfelelően elesni is megtanulnak. Vagyis megtanulnak úgy esni, hogy ne törjék össze magukat.

Szóval engedd, hogy a fiad tegye a dolgát, mert ha nem engedsz a fejlődésének megfelelő dolgokat, akkor csak hátráltatod az ilyen agyonaggódással. Tudom ez az elején nagyon nehéz, de hidd el később azért jobb lesz. Mindig is aggódni fogsz a kicsidért, de majd meglátod, hogy mi az amik miatt már nem kell.:)

2013. márc. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia hagyni kell had csináljon magátol mindent...kislányom is volt hogy akkorát bukott orrábol szájábol dölt a vér volt is orditás az ijedségen kivül más baja nem lett...

Utánna ugyan ugy folytatta..:-))elfelejtette...

hagyni kell hagy tanulja..))Nyugi..))

2013. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja azt nemirtam én is ott áltam állandoan...nem tudsz mindig ott lenni és ha ott is álsz nem tudsz mindent megakadályozni...
2013. márc. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a biztatást...igyekszem nem ennyire tullihegni..csak 8 !! évet vártunk Rá..és annyira féltem...
2013. márc. 4. 13:35
 10/10 Golan Trevize ***** válasza:

Tényleg nem lesz semmi baja.

És egész életében úgysem állhatsz a háta mögött.

Ha tényleg annyira aggódsz, tegyél pokrócot a földre, ahol sétál.


A bútorok sarkaira/éleire viszont érdemes odafigyelni, az fáj, ha nekiesik.

2013. márc. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!