Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatással kapcsolatos kérdés?

Altatással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Kislányunk ma 15 hetes. 6 hetes koráig hasfájós volt, sokat sírt, alig aludt, sokat volt ölben.

Ahogy elmúlt a hasfájás, nagyon jó alvó lett, ha elfáradt mindig nyöszörgéssel jelezte. Ringattam egy picit és elaludt. Ez délelőtt és este csináltam, mert a délutáni alvás a babakocsiban séta közben zajlik.

Már 6 kg, és a hátam is fáj. De nagyon szeretem, ha ölben alszik el, mert imádom a közelségét, hallani a szuszogását stb., DE tudom, hogy nem helyes!!! Ma eldöntöttem, hogy ennek véget vetek. Eljött az alvás ideje, nyöszörgött, fogtam betettem a kiságyba, elmondtam neki, hogy most alvás következik, cumit betettem a szájába (csak alváshoz cumizik) és betakartam, majd kimentem. Pár perc után nyöszörgött, de hagytam. Kb. 15 perc után még mindig nyöszörgött. Bementem, visszatettem a cumit a szájába, és simogattam a kis arcát. Becsukta a szemét, és elaludt.

Kérdésem az lenne, hogy baj, ha így altatom, simogatással? Vagy ez is kb. olyan mintha ringatnám? Mennyire lesz nehéz neki később önállóan elaludni? Vagy hagyjam hagy nyöszörögjön, majd elalszik??

Nem szeretnék neki rosszat, hogy mondjuk később az oviban nehezére essen elaludni.

Azt hozzátenném, hogy nagyon önálló baba, jókat eljátszik egyedül, keveset van ölben, mosolygós, kiegyensúlyozott.


2013. febr. 18. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Én fiam detto ilyen volt. Csak Ő nem hasfájás miatt hanem csak alapjában véve. Csak úgy aludt el 1,5 hónapos koráig,hogy oda-vissza mászkáltam vele a folyosón.

Csakhogy akkor már több mint 5 kiló volt, akarta cipelni a franc :)


Egyik napról a másikra letettem az ágyába, Én is simogattam a fejét, paskoltam a fenekét. Volt h elaludt, volt, hogy küzdött :) Volt olyan is hogy ott hagytam az ágyában, hallottam h még beszélget/nyöszörög aztán elfáradt lerakta a fejét és elaludt. Bementem, betakartam és kész.

Vannak nehezebb elalvások amikor többet kell simogatnom, de ált. ez 2 perc szokott lenni.


Elrontottam vagy sem, nem tudom. De még mindig jobb mint a mászkálás :)


Sztem semmi baj nem lesz :)

2013. febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most milyen a fiad? Hogy alszik el?
2013. febr. 18. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó olvasni a kérdésedet, mert látszik, hogy nagyon szereted a gyermekedet és a legjobbat szeretnéd neki. ÉS EZ A LÉNYEG!!! Én ugyanígy altatom a gyermekemet, cumi be (csak alváshoz) és simizem. Ha egy kicsit elbóbiskolt, akkor kimegyek a szobájából. Azt gondolom, hogy az önálló elalvás megtanításában nagyon fontos a fokozatosság, hiszen nagyon kicsik még. Ha eddig ringatással aludt el, akkor valószínű ezek után is nagyon fogja igényelni a testi közelséget, így a hát simogatását én tuti nem hagynám el. Azzal nem rontasz el semmit. Az oviig még rengeteget fog érni. :)
2013. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


A fiam most 4,5 hós. Mikor látom h álmos (már dörzsöli a szemét) akkor berakom az ágyába (Ő hason alvós), cumi be (csak alváshoz fogadja el, de nem bánom) aztán megsimogatom és alszik. Vagy ahogy írtam küzd még pár percig hason, elfárad lerakja a fejét és ennyi :)

ez az elalvás MAXIMUM most már 3-4 percet vesz igénybe :)

2013. febr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
3,5 hós a fiam, sosem ringattam, de ő is igényli hogy vele legyek elalváskor. Kiságyba beteszem, cumi be (szintén csak alváshoz kapja), hason alszik, és amelyik oldalra fordítja a fejét, azt a kezét fogom. Ő szorítja a hüvelykujjamat, meg-megszorítja amít szépen elalszik. Néha nem ilyen egyszerű, mert forgatja a fejét, állandóan maga alá gyűri a cumit, persze amikor kibányászom felébred, akkor kezdjük elölről... szerencsére az éjjeli evés után egyből visszaalszik segítség nélkül, én nappal mindig erre gondolok amikor egy-egy hosszabb altatás próbára teszi a türelmemet. Nem hiszem hogy elrontottam, igaz még csak 3,5 hós, de szerintem amint érett lesz egyedül elalvásra, nem fogja már igényelni hogy fogjam a kezét :)
2013. febr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kriszta0102 válasza:
Az én fiam 6 hónapos és a mai napig úgy alszik el,hogy paskolgatni kell a popsiját,mintha a babakocsiba zötykölődne.Nagyon ritka,hogy csak lerakom és magától elalszik csendben.Esti altatásnál apuka mellkasán alszik el etetés után,nálunk ez a rutin.Szerintem nem baj,hogy ringatod ez nagyon szép.Én is imádom mikor délutánonként magamhoz ölelem és a karjaimba alszik el.Igaz mire elalszik elzsibbad a kezem,de nem érdekel.Szerintem nem rontod el még nagyon pici hozzá.
2013. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Most is simivel aludt el, igaz fél óra volt, de elaludt. :)

2013. febr. 19. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!