Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még én érezzem magam kellemetl...

Még én érezzem magam kellemetlenül, mert nem tud a gyerekem velünk egy szobában aludni?

Figyelt kérdés
10 hónapos a babám, a kezdetek óta - altatás után - egyedül alszik a szobájában nappal és éjjel is. Ha anyósékat látogatjuk, ott kell aludnunk, mert messze laknak. Nincs elég hely, ezért egy szobába kényszerülünk, ahol a babám folyton felébred a forgolódásra, horkolásra. Én semmit nem alszom, fél, egy óránként ugranom kell hozzá, a végén már csak rajtam alszik. Folyamatosan megy a beszólogatás, mennyit sír a baba éjszaka... Mégis mit kellene tennem?

2013. márc. 4. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babóm is külön szobában alszik már elég régóta, valószínűleg őt is zavarná már a forgolódás. Én a helyedben elmagyaráznám anyóspajtásnak, hogy ezért sír éjszaka a baba. Ezután pedig minden egyes beszólogatásnál panaszkodnék neki egy sort, hogy ez milyen nem jó se neked meg a babának se. De jó hosszan ám. :) Kitérve arra, hogy otthon bizony mennyivel nyugodtabb az éjszaka stb. Egy idő után megunná a panasz áradatot és már nem szólogatna be szerintem.
2013. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ott nincs lehetőség külön altatásra mást nagyon szerintem nem tudsz tenni. (Első voltam.)
2013. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

El kell nekik mondani, hogy felnőtt embernek is bekavar, ha máshol alszik, nem még egy gyereknek. És igen, a baba megszokta, hogy külön szobája van, ahonnan ki van zárva a külvilág, és nincs hozzászokva azokhoz a hangokhoz, amiket máshol hall alvás közben.

Biztos vagyok benne, hogy ez rohadtul dühítő lehet, amit anyósodék csinálnak. De vagy megpróbálod nekik elmagyarázni, és elengedni a füled mellett, vagy felveszed a kesztyűt, és állandóan balhézol velük.

2013. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Kedves anyós.. :-) Még jó, hogy ritkán látod.

Vigyél magaddal horkolásgátlót.


De azért a gyerekkel sem lehet minden rendben, ha nem tud máshol aludni. Nincs lefárasztva?

Szoktasd hozzá otthon is a zajosabb környezethez, mert ennek később kárát látja szegény. Mit fog csinálni az oviban alvás helyett?

2013. márc. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Így van. Egy r.hadék az anyósod. Szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2013. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
5-ös! Ettől frappánsabb választ nem is adhattál volna....reméljük a kérdező nem hajlik rá. A gyereke látná kárát...
2013. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Érezd már az iróniát légyszi...
2013. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

"Folyamatosan megy a beszólogatás, mennyit sír a baba éjszaka."


Így van mama, az a helyzet, hogy nagyon fáradtak vagyunk, esetleg alhatna ma este a ti szobátokban? Hátha nálatok jobban aludna...:)))

2013. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A mienk sem tud velünk egy szobába aludni. A kezdet kezdetén próbáltuk, de sokszor kelt éjjel, így saját szobába tettük, attól a naptól fogva minden egyes éjszakát gyönyörűen átalszik.

Felkel a forgolódásra, horkolásra, ez természetes. Nehéz kérdés, hogy mit tehetnél, a legjobb az lenne, ha nem aludnátok náluk. Ha elmagyarázod, hogy mi van, bizonyára megértik és nem fognak megsértődni.

Talán lehetne valami áthidaló megoldást találni, visztek kemping babaágyat és beteszitek a fürdőszobába vagy a konyhába és ott alszik egyedül.

2013. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!