Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti altatjátok babátokat vagy...

Ti altatjátok babátokat vagy csak leteszitek? Melyik a jobb és miért? Nálunk általában altatom 7 hónapos, de csak ugy hogy a mellkasomra teszem nyüglödik pár percet és alszik.

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 07:46
 1/10 liony20 ***** válasza:
én este megetetem berakom a kiságyba lekapcsolom a villanyt egy kicsit még eljátszik magában aztán elalszik.. nem altatom mert sikerült elérnem azt hogy velem nem alszik el... nappal amikor bent vagyok a szobában és gondolok egyet nah én is pihennék aludjunk együtt sosem jön össze rendesen kitilt :) 9 hónapos és szerintem ez azért jó mert így a tenni valód nem úszik el... este meg azért a férjemmel is szeretnék foglalkozni mert sokat dolgozik...
2013. márc. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Soha nem kellett altatni, sőt, ha lát minket nem is hajlandó aludni, inkább velünk foglalkozik. 9 hónapos lesz, letesszük az ágyába, pár perc múlva alszik is. Hogy melyik a jobb? nem tudom, kinek mi. Nekünk nyilván ez így tökéletes.
2013. márc. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy egy éves koráig nem altattam. Magától elaludt, nem igényelt. Utána jott a szeparációs szorongás, nélkulem nem akart elaludni. Félt valamitol. Azóta eltelt egy éve és a mai napig koztunk alszik és este velem jár lefekudni. Délben elalszik gond nélkul, de este csak velem.
2013. márc. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogy melyik a jobb teljesen egyéni. Kinek mi. Ettől senki nem lesz jobb vagy rosszabb. Szerintem főleg gyerektől függ, mennyire igényli. Én kislányom már születésekor sem akart aludni, hát már a kh-ban a mellkasomon aludt, azóta is velem alszik- és nem érdekel ki mit gondol, nem félek attól, hogy soha nem fogom tudni kirakni az ágyunkból.

Barátnőm kislánya viszont az anyjával nem hajlandó aludni, ha ott van valaki, akkor szenved forgolódik, kiságyban, sötétben viszont percek alatt elalszik. Szóval ez szerintem gyerekfüggő. ÉS bár ezzel lehet sokan nem értenek egyet ( főleg a régi látásmódú szigorú szabályok szerint nevelő anyák, illetve gyerekorvosok, védőnők stb), sztem pont úgy jó, ahogy te csinálod. Mármint. Mindenki jól csinálja ahogy csinálja. ( mondjuk van ami nem tetszik, pl tuti nem hagynám 3 percnél tovább sírni a gyerekem sem úgy, hogy úgy teszek, mintha nem hallanám és nem mennék be hozzá, sem a "suttogó" módszerrel, hogy állok mellette és hallgatom. Kisgyerek nem ok nélkül sír, e ez már más kérdés)

Sztem hallgass az ösztöneidre, és akkor minden jó lesz :)

2013. márc. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én altatok és nekünk így kerek a világ :)
2013. márc. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én altatom, pedig már 16 hónapos. Pont tegnap mondtam, hogy hiányozna, ha nem lenne ez a kis rituálé. Mondjuk mikor 1 órásra nyúlt, akkor azért nem annyira :). Nálunk minimum 20 perc, de inkább több.
2013. márc. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk az elején elaludt magától...de már két hete csak akkor alszik el,ha eltetjuk. 3 és fél hónapos...gondolom ez néha változik.
2013. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
van hogy elalszik magától, van hogy altatni kell, de az is lehet csak 5 perc is meg lehet másfél óra mire végre elalszik... Tök változó. Általában, az esetek nagy részében lerakom, és fogom a kezét hogy ne vegye ki a cumiját (még csak 4 hós) amíg elalszik. Ez rendszerint elég. Ha nem, akkor járkálni kell vele, a mellkasomra venni, vagy esetleg kendőben magamra kötni.
2013. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amíg nem kezdett el fogzani csak letettük és aludt is. Most annyi az egész hogy ő hason alszik és simizem a popsiját 10perc után alszik is.
2013. márc. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az elején csak letettük, elaludt magától. Aztán jött a szep. szorongásos időszak, akkor altatni kellett. Amikor ez elmúlófélben volt, zavarta, ha benn voltunk a szobában, csak játszott, bohóckodott. Így rácsuktam az ajtót. Az elején volt pici ordítás 1-2 hétig, de végül megszokta.

Hosszú távon mindegyikőtöknek az a jobb, ha magától el tud aludni.

2013. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!