Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babának hogyan...

8 hónapos babának hogyan adjam a kenyeret? Kiflit? Joghurtot?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy 8 hós babának már adnak kenyeret, szendvicset tízóraira, vagy uzsonnára. Mi még nem próbáltuk ezt, és szeretnék én is kísérletezni ezzel, mert nem nagyon eszi a gyümit tízóraira, hátha valami más jobban ízlene neki...

Milyen kenyeret adtok neki? MEnnyit? Milyen formában és mivel? Ő csipegeti, majszolja a tálkából, vagy ti adjátok neki? Bocsi, lehet buta kérdés, de én egyenlőre még nem próbáltam ezt, és nem szeretném, ha öklendezne...még csak 2 foga van alul a kisfiamnak...

A másik pedig, hogy joghurtot milyet adtatok neki? És mennyit adjak neki először?

Előre is köszi a válaszokat!


2013. márc. 5. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, de a kifli, kenyér témára inkább nem írok semmit, mert az én 10 hónapos kislányomnak 8 foga van, így szinte mindent megtud enni, de sima kifli, vagy pici kenyérdarabkákat szoktam neki adni pici vajjal vagy háromszög sajttal, mert anélkül száraz neki. Babajoghurtot kapott sokáig, egyszer-kétszer adtam neki "felnőtt" joghurtot (Jogobella, Intersparos Bio), azóta csak azt eszi meg, a kedvence mindegyikből az epres.
2013. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, és csirke vagy pulyka sonkát is szoktam adni neki. A joghurtból meg először szerintem csak a felét add.
2013. márc. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én barna kenyeret szoktam adni a fiamnak.Csipegetek neki kicsiket 1-2 cm-es darabokat tányérra vagy csak simán az etetőszékének a tálcájára és ő felszedegeti magának.Egy foga sincs és soha nem volt probléma hiszen a kenyeret nem kell neki rágni,legalábbis nem ekkora daraboknál.Kiflit viszont nem kapott még,pont foghiány miatt.

Joghurtot én babajoghurtot vettem neki és simán bekanalazom neki a szájába.Kedvence.

2013. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én kekszet adtam neki pici darabokat azt elnyammogta. De hogy csináljátok hogy már ilyet eszik? Enyém semmit nem akar.mindent kiköp. Gyümit eszik de azt is csak üvegből.pedig próbàlom a kanalat.főzelék se joghurt se semmi se.7 hónapos.
2013. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy én sem tudom elképzelni, hogy az én fiam simán felcsipegesse zökkenőmentesen a kenyér darabokat...és hogy ne öklendezzen...gyümölcsöt mi is kanalazzuk, és sajnos nem a kedvencünk! Szóval nem értem, hogy tudjátok anyukák azt megcsinálni, hogy 8hósan a babátok csipegessen önállóan, pedig annyi helyen olvasom...lehet én vagyok a hülye :D
2013. márc. 5. 11:58
 6/10 A kérdező kommentje:
a kekszet egyébként mi is esszük, az már megy...na de hogy kenyérdarabkák...vajjal??? nem kiakadok ezen, félreértés ne essék, csak ámulok bámulok :D
2013. márc. 5. 11:59
 7/10 gabszem ***** válasza:
én odacsipegettem neki a kiflit , kenyeret, 8 hónaposan 8 foga volt már ,de ha kiflivéget adtam neki, akkor betömte az egészed a szájába. Ezért a mai napig odacsipegetem neki a falatokat és ő meg szedegeti. MOst 13 hónapos és már rakunk rá neki vajkrémet, de 8 hónaposan még üresen kapta és nagyon szerette. Igazából mi mindenfélét adtunk neki, sima fehér kenyeret, vagy barnát, sajtos kiflit. És kb. 10 hós korától már kakaóscsigát is kapott, persze eleinte nem túl sokat. Kezdetnek natúr joghurtot adj neki, a babajoghurtok iszonyú drágák. Kislányom imádja a natúrjoghurtot magában is ,de én sokszor szoktam neki gyümölcsöt beleturmixolni vagy beledarabolni. Először csak pár kanállal adj neki, de valami jó minőségűt (Danone, Mizo, Activia)
2013. márc. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2db foga van a kislányomnak, de ez nem akadályozza meg abban, hogy elrágcsáljon picire vágott kenyérdarabkákat.

Én otthon sütöm a kenyeret, abból kap.

Én adom a szájába egyébként. Sosem öklendezett még tőle.

Natur joghurtot gyümikkel túróval keverve szoktam neki adni.

Jahh, és először 1 evőkanállal adjál szerintem.

2013. márc. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem azt ajánlották,hogy ne főzelékkel vagy gyümölccsel vezessem be a darabos ételeket a fiamnál hanem úgy,hogy elérakok kis darabkákat pl.kenyeret és majd érdekelni fogja és felveszi saját maga vagy amikor én eszek vegyem az ölembe és haggyam,hogy matasson a tányéromban esetleg ha érdekli az az étel egye meg (persze csak ami a korának megfelel).

3.-as voltam.

2013. márc. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zsöff85 ***** válasza:
51%
Bolti gyümölcsjoghurt tele van cukorral, ne add a babának.
2020. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!