Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt kismama, akinek pár...

Van itt kismama, akinek pár napos babája van?

Figyelt kérdés

az enyém 9 napos és úgy szeretnék hasonló cipőben járó anyukákkal beszélgetni, levelezni.

Merre laktok? hogy telnek az otthon töltött napok, éjszakák? megy a szopizás? hány évesek vagytok? voltatok már sétálni? privát leveleket is szívesen vennék!

Timi


2009. szept. 12. 17:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

szia

22 éves anyuka vagyok,mi ma vagyunk kerek 2 hetesek.szépen szopizunk,120-150 grammokat.igaz kicsit mohok vagyunk,és fáj néha a pocink is de azért jo kisfiú.nem sír sokat,inkább csak nyávog mint egy kismacska.éjszaka 2* kelünk,egyszer ugy 1-2 között utána meg 5 után valamikor.sokat vagyunk levegőn,már miután hazajöttünk a korházból már másnap metünk is egy 15-20 percet sétálni,és ezt az időt már felemeltük 3 órára.imád a jo levegőn lenni a fiam.

és ti?hogy vagytok,hogy töltitek a napjaitokat,éjszakáitokat?kislány?kisfiú?szopizás megy?

saci

2009. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
szia! én 24 éves vagyok, és kisfiam van. Nekünk azt mondta a védőnő, hogy ne vigyem 2 hetes kora előtt sétálni, de akkor mi is megyünk, ha jó idő lesz. Merre laktok?
2009. szept. 13. 08:56
 3/15 A kérdező kommentje:
jah, és kb. mi is így kelünk éjszaka. a szopizás egyre jobban megy, de én nem mérem. Bár van mérlegünk, de össze vissza mért. Így csak naponta 1x mérem le, így 400 gr-mal vagyunk pluszban a hazajövős súlytól.
2009. szept. 13. 08:58
 4/15 anonim ***** válasza:

hát én sem mérem mindig,csak mikor eszembe jut evés elött hogy mérlegeljünk,de általában elfelejtem.nem a súly miatt mérem hanem h kb mennyit eszünk,mert jön a védőnő mindig aztán akkor +méri a fiam ugyis és akkor ugy is megtudom.mi is szépen hízunk,mert 4120-al jöttünk haza és csütörtökön már kerek 4,5 kg volt.

a sétárol meg annyit,hogy minden védőnő mást mond.én benn még a korházba megkérdeztem a csecsemőst,h mikor lehetz kimenni levegőre,és ott mondták,h már folyamatosan lehet hozzászoktatni.és a védőnőm is helyeselte a dolgot mikor mondtam neki.

keszthely mellett lakom egyébbként.

és te?

2009. szept. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
mi Jászberényben. nekem elég furcsákat mond a védőnő. sokat csuklik a babám, szerinted mitől lehet?
2009. szept. 13. 14:05
 6/15 A kérdező kommentje:
írj privit, ha van kedved...
2009. szept. 13. 14:05
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia! Mi már 7 hetesek leszünk holnap, csak nem tudtam megállni, hogy ne írjak, én is jászberényi vagyok, csak elköltöztem onnan de épp tegnap látogattunk haza. Ha jó az idő nyugodtam ki lehet vinni sétálni egyre hosszabb időkre. Az én fiam 4050-el született, eleve úgy nézett ki, mint egy 2-3 hónapos, nem mint egy újszülött, ez is számít.

Megkérdezhetem kinél szültél? Ki most otthon a "menő"?:-)

2009. szept. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam most lesz 8 hetes, de én is már az elejétől kijárogattam vele sétálni, levegőzni a kertbe, nyugodtan vidd te is, kell neki a jó levegő. Szerebcsére nekem nagyon nyugis babám van, semmi baj nincs vele, néha fáj a poci a levegő nyeléstől, de nem vészes. Mecsek teát meg Infacolt használunk. Anyatejes a babám, szépen szopik, naponta 7-8x is. Éjjel 1x fel szokott ébredni, de 2 napja átalussza az éjszakát. Lehet, hogy ezután is így lesz. 3400g-mal született, 2 hete mérte a védőnő utoljára és akkor 5300g volt. Minden cuccot kinőttünk, már 74-eseket adok rá, mert már a 62-es rövid neki. Ti milyen pelust használtok? Nektek be vállt a Pampers? Én még a kórházi csomagban kaptam párat, de nekünk az nem volt jó, kicsi is volt neki, meg kifolyt belőle minden... Mi most tesco-s pelust használunk, 4-9 kg-ig nekünk eddig ez volt a legjobb.

2009. szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a kislányunk 16 napos. nagyon édes kezd nyitni a világ felé. Ceglédiek vagyunk, a párom és én is 24 évesek, 60-70 g okat eszik 2,5-3 óránként, szinte mindig kézben szeretne lenni, éjszaka 2 és 6 körül kell, akkor nincs sírás eszik és visszaalszik, az apja eddig csak egyszer ébredt fel rá.a teraszon szokott aludni délután sétát mára terveztünk de esik, délután meglátjuk...
2009. szept. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Dr. Dallosnál szültem...rendes volt nagyon! CSAK AZÉRT ÍROM, MERT SOKAN SZIDJÁK! most ő a menő, Balog nincs ugye már.
2009. szept. 17. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!