Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hízik az 5 hónapos...

Miért nem hízik az 5 hónapos babám?

Figyelt kérdés
2950g-mal született és 51cm-rel. 3 hónaposan 5640g volt és mos 5 hónaposan 66cm és csak 6 kiló. Sose volt egy nagy evő,ez tény,de a havi 600-800g-ot meghízta. Mos meg még a minim tmot se. Aggódnom kéne? Mit tehetnék? Kezdjem el a hozzátáplálást? De amíg nem áll rá a szervezete,addig attól se fog hízni. Volt valaki így? Nem azt szeretném,ha olyan hurkás lenne,hogy guruljon,de úgy érzem ez így nem jó. Amugy vidám,mosolygos kislány,lehet csak én aggódom túl?

2013. márc. 6. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak anyatejet kap? Nem nőtt most hosszában nagyot? Mikor megduplázzák a babák a súlyukat, onnantól lassul a hízás!
2013. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak anyatejet kap,semmi mást. Havonta 3-4 cm-t nő,egyenletesen.
2013. márc. 6. 14:04
 3/5 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nyugi, most már gondolom elkezdett mocorogni, innentől kezdve normális hogy kevesebbet híznak. Örülj neki hogy nem hízékony, ez jó eséllyel később is meg fog maradni nála. Ha nem éhes, akkor nem tudsz vele mit csinálni. Nekem a 4 hónapos babám 65 centi és még nincs 6 kiló, épp ma néztek rám csúnyán a gyerekorvosnál emiatt, de mondtam nekik hogy nem tudok mit tenni, tejem van elég, ha megkínálom evés után a másik ciciből akkor kiröhög és nem kéri, csomószor ő engedi el a cicit és nem kér többet pedig még ki sincs ürülve. Nem tudok vele mit csinálni, de kizárt hogy éhezik, egész egyszerűen ilyen baba. A tiéd is :)
2013. márc. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj.Egyik ismerősömnek pl 3,4kg-al született a babája, 6 hetesen már 6 kiló volt viszont 4 hónaposan meg "csak" 7 kg.Ilyen idősen lelassul a hízásuk.Az én fiam is az első 2 hónapban 1200grammokat hízott, utána már csak 5-600 grammot.
2013. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nincs semmi baj vele. Az fiamra sem ragadnak a kilók. Most 8 hónapos és 7,5 kiló, pedig 3,2 kg-val született. Nagy evő Ő sem volt, a hozzátáplálást mi 4 hósan kezdtük, sajnos már kevés volt a tejem, így valamit tenni kellett. Viszont hízni nem hízott többet. Most már jól eszik, de lemozogja. :)
2013. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!