Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan akinek másfél év...

Van olyan akinek másfél év körüli babája még sokat szopizik és alig akar mást enni?

Figyelt kérdés
Ez baj szerintetek?
2013. márc. 7. 12:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Szerintem is egy ekkora gyereknek már nem elsősorban szopnia kell, DE a kérdező babája nagyon is jól tartja magát, és végül is eszik, pl. húst, ami vasforrás. Nem kell annyira szigorúan venni a dolgokat, a vashiányt meg az orvos észreveszi a tanácsadáson. Lehet, hogy mennyiségre nem olyan sokat szopik már, és lényegében a szilárd kajával töltekezik. A szopi főleg komfort lehet. Amit anno én megpróbáltam, hogy próbáltam vele házon kívül kajálni, pl. uzsonna a parkban, olyankor elterelődött a ciciről a figyelme, és sokkal jobban evett. De nekem máig az a benyomásom, hogy a döntést Ő hozta meg. Nem lett tőle kiskirály, ez azért nem "az asztalról a szülő fejére pisilés" kategória még szerintem :)
2013. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem baj. Eszik húst, egyebet, még ha csak keveset is... Az anyatejben még ilyenkor is rengeteg fontos tápanyag megtalálható. Vitaminok, vas stb..... Persze, ehetne kicsit többet, de sok anyatejes baba van, aki még ilyen idősen is inkább a cicit kéri. Még akkor is, ha kínálják mással.
2013. márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Igen, a szopit akkor kéri általában ha fáradt vagy nyűgös, álmos. Nem attól lakik jól, csak ezért nem is igazán éhezik meg, ezért eszik keveset. Persze mindig kínálgatom, ha én eszem, mindig beültetem őt is a székbe és adok neki falatkákat.

Ja, igen, ezt én is be szoktam vetni, hogy ha kimegyünk viszek ki pl. banánt, és akkor ott eszegeti, vagy ha elmegyünk valahova pl. a dédihez, ott is jobban eszik.

Viszont nem akarom erőltetni, mert nem akarom, hogy az evést egy tortúraként könyvelje el.

2013. márc. 8. 08:14
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem csinálsz semmit rosszul.

Enyém ugyan általában naponta 5- ször eszik " rendesen" ( ő is másfél éves) reggel felkelés után, ebéd utám, este lefekvéskor kér cicit.

De neki is van olyan napja, hogy egész nap rajtam lógna, bármit kínálok neki nem fogadja el, és akkor 2 napig csak cicizik, mint egy újszülött.

Makkegészséges, náthánál nagyobb baja nem volt még, jól fejlődik, mind mozgásban, mind beszédben. Voltunk vérvételen ( sztem időjárás miatt volt, hogy 2 napig rosszul aludt, de a doki úgy gondolta, hogy baj lehet legyen vérvétel :/ ), nincs vashiánya, minden értéke teljesen jó volt....

2013. márc. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Szintén magánvélemény, de biztosan szopival kellene nyugtatni egy másfél éves gyereket?
2013. márc. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Most kaptál pár véleményt, hogy nincs gond azzal, ahogy eszik a lányod. De ha figyelmesen olvasod, meglátod, hogy ezeknél az anyukáknál normális ételt is normális mennyiségben esznek a gyerekek, amellett, hogy szopnak, míg a Tiéd a leírásod alapján nem. 1,5 évesen nem jó, ahogy a babád eszik, kellene rajta változtatni, mondjuk azzal, hogy nem hagyod fél napig lógni a melleden. Neki ez már csak nyugtatás, de egy ekkora gyereket véleményem szerint máshogy kellene már nyugtatni.
2013. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm a véleményeket, kaptam hideget, meleget valóban.

Ma például eddig egész jól alakult, mert csak reggel szopizott, délelőtt benyammogott egy fél banánt kint az udvaron, és most mikor bejöttünk délben megint szopizott, és most halat eszik krumplipürével, már egész szép adagot benyomott. Persze csak azért, mert elétettem és ő eszi egyedül.

2013. márc. 8. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!