Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történt a kisfiammal, aki...

Mi történt a kisfiammal, aki eddig 4 hónapos kora óta rendre átaludta az éjszakát?

Figyelt kérdés

Eddig este 9-től reggel 7-ig nyikkanás nélkül aludt.

3.alkalom hogy éjszaka felébred,visszaringatom,elalszik az ölemben,majd ahogy a kiságyba kerül nyöszörög,sírdogál,nem tud visszaaludni.Tegnap 1 órát dekkoltam az ágya felett.

Végül bevittem az ágyunkba,amit nagyon nem akartam,de már kivoltam idegileg!ott elaludt kb 5 perc alatt.

8 hónapos egyébként,most jön a foga(6.).Lehet hogy a mozgásfejlődése zavarja meg?Mászik,most próbálkozik a felállással.Vagy szeparációs szorongás?Mi lehet?Érdekes hogy az ölemben visszaalszik 1 perc alatt.Segítsetek!Mit csináljak?


2013. márc. 8. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban! Az én fiam 4-6 hónapos kora között gyönyörűen, pisszenés nélkül aludt reggelig. Aztán jött a mozgásfejlődés, a szeparációs szorongás, a fogzás, és négy hónapja nincs egy átaludt éjszakánk sem. :(

Nem tudsz mit tenni, mint felkelni hozzá, és visszaaltatni, örülj, hogy az öledben visszaalszik, én volt, hogy 2 és fél órát sétálgattam vele, mire visszaaludt. Legyél nagyon türelmes, szeresd és add meg neki, amire vágyik: magadat. Hidd el, ennél jobbat nem tehetsz neki!

2013. márc. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez "szuper"hír.visszaalszik ölben,de ahogy beteszem az ágyba felébred,és képes lenne lemászni a maratont!Az ölemben meg ájulásig alszik,tátott szájjal.Nem akarom közénk bevinni,ma is keresztbe aludt,kb 2-3 órát ha aludhattam,a férjem még annyit se,ma pedig ment levezetni 300km-t.Ezt így nem lehet...Egyébként türelmes vagyok vele,csak jó lenne ezt a dolgot megoldani,nem akarok hónapokig bohóckodni vele éjszaka.Az övé minden szeretetem,de jó lenne valahogy kezelni a problémát.
2013. márc. 8. 11:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a "problémán" nincs mit kezelni. Ez a korral együtt jár, majd elmúlik. Amiket írtál mind lehet. Mozgásfejlődés, szepa, a fogai.
2013. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jól összejött minden.

Megértem, hogy nem szeretnéd férjed miatt, köztetek aludjon.

Esetleg úgy, hogy te mennél mellé? Vagy úgy a nagyágyba tenni, hogy ne középen legyen, hanem csak melletted?

2013. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem már anno szülés után mondta egy gyerekorvos ismerős, hogy a gyerek alvási szokásai kb. egy-másfél éves korra alakul ki általában. Tehát közel sem tuti,hogy az a baba, aki 4 hónaposan alszik, az 7 hónaposan is fog és fordítva!

Az enyém 6 hónaposan "bolondult" meg! Most lesz 15 hónapos és most kezd ismét normálisan aludni éjjel! :)

2013. márc. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt. 6 hónapos koráig végig aludta az éjszakát 7-8 körül kelt. Mióta kúszik, mászik, áll azóta minden éjszaka 1 körül felkel, betesszük a nagyágyba és alszik tovább. Szinte biztos hogy a mozgásfejlődésük miatt van. legalábbis én annak tudom be. Csak az a baj, mire kinőné, addigra odaszokik mellénk. Ez megy kb. 3 hónapja. 10 hónapos kisfiú anyukája
2013. márc. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Persze, hogy változik. Ez így lesz mindig. Mozog, jön a foga, természetes.
2013. márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha melletted az agyban gond nelkul visszaalszik akkor szerintem szeparacios szorongas. Ha faj valamilye az nem mulik el attol hogy magad melle fekteted
2014. jan. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!