Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi-kérdés: adjam-e a babának...

Cumi-kérdés: adjam-e a babának vagy ne? Ti adtatok? Mennyi idős korig? Nehéz volt utána leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Még gyerekkoromból emlékszem hogy a húgomat pl rettentő módon megnyugtatta a cumi, a legnagyobb zokogás közben is ha megkapta semmi perc alatt elhallgatott. Leszoktatni viszont nehéz volt, nem sokkal első osztály előtt, 6 évesen szokott le róla végleg.


Unokatesómnak nem adtak cumit így ő az ujját szopta ő viszont még tovább, arról ugye nem lehet csak olyan egyszerűen leszoktatni, mert az mindig kéznél van, nem lehet csak úgy elvenni. Azt hiszem ő még 10 éves korában is szopta este az ujját elalvásnál.


Én pl cumiztam (ezt már csak elmondás alapján tudom) de nem volt gond a leszoktatással, nekem másfél éves koromban "elvitte a Télapó" és állítólag utána semmi probléma nem volt, aludtam nélküle is rendesen.


Elég tanácstalan vagyok ebben a témában, még csak a hasamban van a pici, de örülnék ha megosztanátok a tapasztalataitokat. :)



2013. márc. 8. 17:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
na igen jó nagy kérdés volt ez nálam is, 8 cumit vettem 2 vittem a kórházba na oké hogy anya azt mondta itt a cumi.. de a lányomnak nem kellet, a mai napig írtozik tőle, be nem lehet rakni a szájába.. mostmár hogy 8 hónapos be veszi a szájába nem cumizás képpen hanem hogy ösze szoricsa és kihuzza a szájából :) nekünk nem kellet pedig sokszor probáltam neki rengeteget de nem... :/ ( 6 hónapos koráig probálkoztam / Márra játék lett.
2013. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nagy segítség a cumi!

Mikor minőség csak cicizne a baba, de csak nyugtatja magát rajta, akkor jó a cumi, mert nem sebesíti ki a mellbimbót, nem cicin alszik el, hanem kiságyban cumival!

Ha fáj a hasa is megnyugtatja a cumi, nem egy rossz dolog!

Mi baja lesz tőle!?

Semmi!

2013. márc. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Tele vagyunk MAM cumikkal,legkisebbtől a legnagyobb méretig,a fiam inkább az ujját szopja :) nem kell neki semmiféle cumi,se avent,se nuk,se mam. (nem mi vettünk ennyi cumit,ajándékba kaptuk) egyébként szerintem jobb lenne,ha cumizna,azt később el lehet venni tőle,az ujját nem. Én is ujjszopis voltam,általános 2.-ig cummantottam az ujjam,szerintem emiatt lett olyan kusza az alsó fogsorom.
2013. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"Általános másodikig cummantottam az ujjam" Hát ez nagyon aranyos megfogalmazás lett. :))


Egyébként ez nekem is nagy dilemma volt, rengeteget olvastam utána a neten és találtam egy nagyon hasznos kis írást, le is mentettem, most megkerestem neked és bemásolom:



"Szopóreflex és biztonságérzet - ami mellette szól


Minden kisbaba kifejlett szopóreflexszel jön a világra, éppen ezért tud azonnal enni születése után, ha a melledre teszed. A szoptatás az újszülött számára nemcsak a táplálkozást jelenti, hanem egyenlő az anyukája megnyugtató közelségével is - érzi az illatát, simogathatja a bőrét, hallja a szívdobogását, élvezhetik egymás pillantását. A cumi is hasonlóan nyugtatja a csecsemőt, biztonságérzetet nyújt neki, ha például nem tudod, vagy nem akarod a melledre tenni a kicsit.


Akadályozott beszédfejlődés, elferdülő fogak - ami ellene szól


A cumi ellen szól, hogy ha túl korán adod a kisbabádnak, az negatív hatással lehet a szoptatásra és az étvágyára. Később a beszédfejlődést akadályozhatja, hiszen a baba nyelve a cumi benntartásával foglalkozik, nem az artikulációt tanulja. Ugyanígy a nyeléshez kapcsolódó nyelvi feladatok is nehezebbé válnak, mint a kortyok és falatok lesegítése a nyeléshez, egész egyszerűen azért, mert a nyelv teljesen más mozdulatokat szokott meg - a kitartó cuclizást. Végül, de nem utolsósorban a kibújó és növekvő fogacskáknak sem tesz jót a gyakori latexszel vagy szilikongumival való érintkezés. Ha pedig rászokott, le is kell róla szoktatni."



Én ezután az összefoglaló után úgy voltam, hogy inkább nem szoktatom rá ha nem muszáj.

No nem azt mondom hogy nem adtam neki soha, mi sokat utaztunk (busz, vonat, repülő) amíg viszonylag picike volt, így a hosszú utakra azért magammal vittem egyet tartaléknak és volt, hogy sírt, sehogy sem tudtam megnyugtatni, akkor megkapta egy picit, szívott párat és el is aludt. :)

Havonta-kéthavonta 1 alkalommal cumizott talán, semmi baja nem lett tőle, leszoktatni sem volt nehéz.


Én úgy gondolom, hogy - mint mindenben - itt is a mértékletesség a legfontosabb, ha nem lóg éjjel-nappal a szájában a cumi, akkor nem hiszem hogy sokat árthatsz neki.

2013. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én nem akartam, hogy cumizzon a fiam, de azért vettünk előre egy Avent cumit (vagyis cumisüveghez volt ajándékba). A kórházban viszont megoldották helyettem a cumi kérdést, ugyanis a szájába nyomták mikor sírt, így nem kérdés, hogy azóta is cumizik. Néha jó, hogy megnyugtatja, de persze van hátránya is, mint pl. mikor éjszaka kiesik a szájából és ettől felébred, vagy mikor itthon marad ha sétálni megyünk, és pont akkor jön rá a hiszti, stb.

Leszoktatásról még nem tudok nyilatkozni, mert még fél éves, de örülnék neki, ha nem sokáig cumizna, jó lenne, ha az "elvitte a cica" módszer nálunk is beválna. Elmondások alapján, én is és a férjem is így szoktunk le a cumiról 1-1,5 éves korunkban.

2013. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A kórházban kérdés nélkül csak úgy adják a cumit? Komolyan? Ezt nem is tudtam, de nem tartom túl jó ötletnek..
2013. márc. 8. 17:26
 7/18 Jégtánc ***** válasza:
Első fiamnak volt cumija,még nem volt 1 éves mikor kihajította a babkocsiból tartóval együtt.Ennyivel letudtuk a cumizást.Második fiam nagy cumifüggő volt ,könyörögni kellett neki mikor ovis volt hogy már tegyük el,mert már nem való.Nem volt túl nehéz leszoktatni szerencsére.Kislányom most 1 éves,nem cumizik.Kiöklendezte már kicsi baba korában is.Néha talál egyet,azt kicsit megrágja és kiköpi.Kaptunk pár cumit ajándékba,ezeket megtartottam,hátha kell neki.Nem kell neki szerencsére.Ujját sem szopja.Egyik gyermekem sem szopta az ujját.
2013. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemnek vettem még a terhesség alatt cumit és kipróbáltuk, hogy kell-e nekik (már mint mikor megszülettek) Egyiknek sem kellett. Szerintem ezt nem a szülőknek kell eldönteni, hanem a babának, hogy van-e igénye rá. A harmadik babámnak is fogok venni cumit:)


31hkm.

2013. márc. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem adj neki,nagyon jól jön,majd szépen leszokik 3-4 éves koráig róla úgyis,az új szopás sokkal rosszabb.
2013. márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem is a kórházban szoktatták rá, de nem baj, különben örökké a cicimen lógna :-) így duplafüggő :-D
2013. márc. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!