Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek ha a kisfiam...

Mit tehetek ha a kisfiam édesanya egyik napról a másikra gyermekelhelyezési ötlettel áll elő?

Figyelt kérdés

Történek!


Három éve megismerkedem gyermekem anyával, az idő múlásával megfogant gyermek jelenleg 1,5 éves. Három hónapja külön költöztem gyermekemtől és édesanyától két ház tömbnyire, ennek oka a rendszeres veszekedés és a külső sértő magatartás személyemmel szemben!

Szóban megállapodtunk, hogy jobb lesz így és majd meglátjuk mi lesz az idő múlásával.

Ezen idő alatt minden hónapban anyagi támogatást nyújtottam gyermekem felé + további költségeiket megtérítettem a volt párom irányában!

Részletek:

Az elmúlt 3 évemből 2 év 9 hónapot azzal töltöttem hogy a megteremtsek egy olyan körülményt a családomnak ami számukra is kedvező, ez azzal járt hogy 24 órából 16 - 20 órákat dolgoztam azért, ne szenvedjünk hiányt semmibe.

Ahogyan a volt párom egyre jobban kilábalt az anyagi nehézségeiből ( 7 hitellel ebből 2 svájci frankos banki követelése volt mikor megismertem) annál több veszekedés generálódott köztünk aminek a következménye az lett hogy besokalltam így fent maradt 2 db svájci frankos hitelével

hátra hagyva elköltöztem egy albérletbe a fiamtól kb 60 méterre!

Megállapodtunk, hogy a láthatást nem korlátozza, és nem rángat bíróságra így én továbbra is fizetem a fizetésén felül levont hiteltartozást ( 40.000 Ft) azért, hogy ne legyen veszélyben a lakása. A törlesztő részlete a svájvi frankos hiteleinek havi 120 ezer ft, jövedelme pedig 78 -80 ezer Gyed-Gyes ezt sajnos nem tudom hogy melyik mert mindig keverem! + továbbá megveszek mindent a gyerekemnek amire csak szüksége van !

Ez egészen idáig ment is, nem veszekedtünk mindent megtudtunk beszélni , minden napi munkám a gyerekem látogatásával, majd munkám befejeztével a gyerekemmel való bohóckodással telik!

A volt párom édesanya is velünk élt, nincs rá egy rossz szavam se meglepő de nincs! :-)

Jövedelme nem volt illetve kapott Aktív korúak ellátását, de megvonták tőle így jelenleg 47 ezer ft-ért dolgozik kisegítő ápolóként a helyi kórházban!

Jelenleg a volt párom kap segítséget a testvérétől is ami 20 ezer ft mondván hogy 10 ezer az anyáé 10 pedig a keresztfiáé ( fiamé )


Nem mondok le a gyerekemről semmilyen körülmény között.


Tényleg szükséged ez a lépés az anya részérül ha nem akar semmiféle hátsó szándékkal élni?

De ha nem akar akkor miért kell lemondjak a gyerekemről, mint szülő!


A gyerekemet én is el tudom tartani sőt! Sajnos tudjuk hogy a gyermeket csak iszonyatosan ritka esetekben ítélnek az apának, de szerintetek van esélyem?


Ügyvédnél jártam és ő azt mondta, hogy a környezett tanulmányon is csak a jelen helyzetet nézik ami meg kell hagyni igen rendezett, egy ilyen hülyének köszönhetően mint nekem de ezt senkit sem érdekel!


Mit tegyek kérlek segítsetek!


24F/ kétségbe eset édesapa!



2013. márc. 8. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kicsit kusza a kérdésed.

Most a feleséged akar gyerekelhelyezést és ezt nem érted miért vagy te akarod, hogy hozzád kerüljenek ezért kéred?

2013. márc. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A volt párom akar ellenem indítani!
2013. márc. 8. 23:57
 3/12 anonim ***** válasza:

Tehát ő indit elhelyezési pert amit elég valószinű,h ő nyer meg és igy kötött,megszabott lesz a láthatás és ez a probléma ugye?Igen,ez egy elég nagy probléma,mert ahogy olvasom nagyon szereted a gyermeked és biztos vagyok benne,hogy ő is viszont:)

Esetleg nincs valami a háttérben,hogy miért akar most igy elinditani 1 pert ellened ha eddig minden rendben volt ebben a formában ahogy volt?

2013. márc. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem,miért jó ez a gyereked anyjának.

Hisz,ennyi erővel te csak a gyerektartást fizeted, plusz a gyereknek veszel egy-két dolgot, de a hitelét nem fizeted, előbb -utóbb bajba kerül, aztán akkor már esélyes, hogy a gyereket neked ítéljék, ha neki nem rendezettek a körülményei, nálad meg minden fontos dolga meglenne a kicsinek...

2013. márc. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A gyermekelhelyezesi per egy praktikus dolog. Arra valo, hogy a gyermeket nevelő szülőnek ne kelljen minden egyes apró kis lépést a másik szülővel megvitatnia.
2013. márc. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a kérdésekre válaszolván!

Nem éreztem, hogy bármi gond lenne felmentem a gyermekemhez minden nap.

Biztosra veszem hogy külső szelek is dolgoznak ebben a dologban, egy példával érveltek hogy miért van erre szükség.

Idézem:

Ha netalántán, megfognám magam és elköltöznék az ország másik felére mert épen ott akarok élni akkor biztosra veszik, hogy ha a gyerekemmel történik valami és egy műtétre szorul akkor én nem fogok a kórházba érni hogy aláírjak egy papírt, és a gyerekem akár meg is hallat mert az apuka nem mondott le a jogairól!


Ez vicc, jelen munkahelyem 105 km-re van az otthonomtól mind nap ingázok ide és vissza! Innen se érnék haza 2 óra alatt!


Röhely!


Akkor még egy példát megemlített, mi történik ha mi a későbbiek folyamán nem tudunk megbeszélni mindent mert olyan lesz a viszonyunk az anyával!


Ez párkapcsolatba is megesik!


Mellékesen megjegyezném ez egy gyám hivatali dolgozó érvelése volt + továbbá a volt párom rokona! Szerintem innen a szél!


Igen nem fizetném a hitelt ez tény csak az a baj hogy a hitelből 4 hónap van hátra vagyis most már csak 3 és felszabadul a volt párom fizetésének egy része így kb a jelenlegi 80 ezres jövedelméből megmarad 30 ezer ft a maradék ötvenezret még 20 évig fizetheti!


Sajnos egyenlőre rendezettek a körülményei mivel megoldottuk! Könnyen lesz ha letelik az Egyik svéjci hitele mert a bevételük így fog kinézni!


Munkabéréből 30 Ft megmarad!

Anyukája keresete 47 0000

Emelt családi: 13 0000

Ha lesz a gyerektartás a fő állásom után 20 % kb: 30-40 ezer


További 20 Ft családi támogatással / Keresztapa/


A hülye is meg tudna élni!

2013. márc. 9. 09:44
 7/12 anonim ***** válasza:

Te ne mondjál le semmilyen szülői jogodról.


Lehet tudni, hogy pontosan mit is akar anyuka? Mennyi láthatást?

2013. márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja és lehet, hogy visszakövetelhetnéd azt a pénzt, amit a hiteleire fizettél, vagy rész járna a lakásból, ha arra vette fel...
2013. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bántani,de ezt jól elb@sztad.Semmiképpen ne mondj le a gyerekedről jogilag bárki bármit mondd!!!Persze úgy neki könnyebb lenne ha te nem lennél mivel bármilyen döntést ő hozhat meg a gyerekről,ha éppen ahhoz van kedve kimennek külföldre.De amig te jogilag az apja vagy a te beleegyezésed nélkül nem teheti meg.A biróság szinte biztos,hogy neki fogja itélni a gyermeket.Nagyon már nem tudsz mit csinálni ezzel a helyzettel ami most van.Az exedről meg van a véleményem.
2013. márc. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

külső sértő magatartás személyemmel szemben


Ez mit takar?

2013. márc. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!