Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek ha a kisfiam...

Mit tehetek ha a kisfiam édesanya egyik napról a másikra gyermekelhelyezési ötlettel áll elő?

Figyelt kérdés

Történek!


Három éve megismerkedem gyermekem anyával, az idő múlásával megfogant gyermek jelenleg 1,5 éves. Három hónapja külön költöztem gyermekemtől és édesanyától két ház tömbnyire, ennek oka a rendszeres veszekedés és a külső sértő magatartás személyemmel szemben!

Szóban megállapodtunk, hogy jobb lesz így és majd meglátjuk mi lesz az idő múlásával.

Ezen idő alatt minden hónapban anyagi támogatást nyújtottam gyermekem felé + további költségeiket megtérítettem a volt párom irányában!

Részletek:

Az elmúlt 3 évemből 2 év 9 hónapot azzal töltöttem hogy a megteremtsek egy olyan körülményt a családomnak ami számukra is kedvező, ez azzal járt hogy 24 órából 16 - 20 órákat dolgoztam azért, ne szenvedjünk hiányt semmibe.

Ahogyan a volt párom egyre jobban kilábalt az anyagi nehézségeiből ( 7 hitellel ebből 2 svájci frankos banki követelése volt mikor megismertem) annál több veszekedés generálódott köztünk aminek a következménye az lett hogy besokalltam így fent maradt 2 db svájci frankos hitelével

hátra hagyva elköltöztem egy albérletbe a fiamtól kb 60 méterre!

Megállapodtunk, hogy a láthatást nem korlátozza, és nem rángat bíróságra így én továbbra is fizetem a fizetésén felül levont hiteltartozást ( 40.000 Ft) azért, hogy ne legyen veszélyben a lakása. A törlesztő részlete a svájvi frankos hiteleinek havi 120 ezer ft, jövedelme pedig 78 -80 ezer Gyed-Gyes ezt sajnos nem tudom hogy melyik mert mindig keverem! + továbbá megveszek mindent a gyerekemnek amire csak szüksége van !

Ez egészen idáig ment is, nem veszekedtünk mindent megtudtunk beszélni , minden napi munkám a gyerekem látogatásával, majd munkám befejeztével a gyerekemmel való bohóckodással telik!

A volt párom édesanya is velünk élt, nincs rá egy rossz szavam se meglepő de nincs! :-)

Jövedelme nem volt illetve kapott Aktív korúak ellátását, de megvonták tőle így jelenleg 47 ezer ft-ért dolgozik kisegítő ápolóként a helyi kórházban!

Jelenleg a volt párom kap segítséget a testvérétől is ami 20 ezer ft mondván hogy 10 ezer az anyáé 10 pedig a keresztfiáé ( fiamé )


Nem mondok le a gyerekemről semmilyen körülmény között.


Tényleg szükséged ez a lépés az anya részérül ha nem akar semmiféle hátsó szándékkal élni?

De ha nem akar akkor miért kell lemondjak a gyerekemről, mint szülő!


A gyerekemet én is el tudom tartani sőt! Sajnos tudjuk hogy a gyermeket csak iszonyatosan ritka esetekben ítélnek az apának, de szerintetek van esélyem?


Ügyvédnél jártam és ő azt mondta, hogy a környezett tanulmányon is csak a jelen helyzetet nézik ami meg kell hagyni igen rendezett, egy ilyen hülyének köszönhetően mint nekem de ezt senkit sem érdekel!


Mit tegyek kérlek segítsetek!


24F/ kétségbe eset édesapa!



2013. márc. 8. 23:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Gyerek jogairól le ne mondj, mert akkor neked már a láthatás sem jár. Így elköltözhet az világ másik végére és te soha a büdös életbe nem látod többet a gyereked. Keres egy nagyon jó ügyvédet.
2013. márc. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az eddigi válaszokat!


Összességében megpróbálok mindenre válaszolni!


Sajnos nem tudok semmilyen szándékukról, és ez az ami engem nagyon zavar. Nem szándékozom lemondani semmilyen jogomról önként, ezt közöltem is a volt párom irányában természetesen megkérdeztem hogy mi lenne ha ő mondana le, erre jött a válasz, hogy kizárt dolog!

Kérdeztem, hogy miért is várod el tőlem?

Erre már nem volt válasz!


Az igazat megmondván lesz... om a pénz, nekem a gyerekem kell. Költse élete során hajnövesztőre, gyógyszerre, és minden olyan dologra ami rombolja az egészségét!


Sajnos el kell könyvelnem a veszteséget, de akkor sem mindegy hogy milyen formában! Amíg van lehetőségem addig játszani fogok.


Ügyvéddel már tárgyaltam és fel is fogadtam egyet, holnap lesz vele egy találkozóm és részletesen beszélgetünk a lehetőségeimről érvelésimről és a további teendőről!


Az hogy jó ügyvéd- e azt nem tudom de hogy drága az tény!

Sok pozitív dolgot hallottam róla de ő sem hiteget megmondta hogy 10 % esélyem van a per megnyerésére mivel minden körülményt megteremtettünk ami bőven elég!

Kivérzésre még lehet esélyem, az ügyvédem szerint akár 4 5 évig is el tudjuk húzni az ügyet és ez idő alatt csak 1 szer kell hibázzon!

2013. márc. 10. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!