Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babamérleg átka! vagy aggódjak?

A babamérleg átka! vagy aggódjak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 és fél hónapos a kisfiam. Szépen gyarapodik minden héten. Hol többet, hol kevesebbet. Van mérlegem, minden héten pénteken fürdés előtt megmérem. Tegnap viszont csökkent a súlya. 70g-ot. Nyilván ez nem olyan sok, de aggódom. Tejem van rendesen. Jó kedvű vidám baba, nappal 3 óránként eszik. Éjszaka egyszer kel enni 1 óra fele utána reggel fél 7-ig alszik. Megijedtem. Barátnőm szerint ez csak a baba mérleg átka. Mert ha havonta egyszer mérné a védőnő lehet hogy észre sem venném. Szerintetek Mi lehet a gond ha egyáltalán ez gond?
2013. márc. 9. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A barátnődnek igaza van.ne aggodj, , elég ha két hetente elöveszed a mérleget.

Sokan emiatt kiborulnak,pedig ép ésszel gondolva nagyon nincs semmi baj.

2013. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igaza van a barátnődnek. Egy kisbaba nem gép, hogy folyamatosan ugyanannyit egyen, és hízzon minden egyes héten. Ha te magad is úgy látod, hogy szépen gyarapszik, jó a kedve, akkor feleslegesen stresszeled magadat. Semmi baja nincs. Lehet, hogy a "hiányzó" 70 gr-t mérés előtt a pelusban hagyta.:-))) Nem véletlen, hogy a védőnők is csak havi egy alkalommal mérik a gyerekeket. Ebből is pontosan látják, hogy minden rendben van-e. A napi, heti méregetésnek legfeljebb koraszülött, vagy beteg kisbabák esetében van értelme. Rakd el a mérleget nyugodtan, és emiatt ne idegeskedj!
2013. márc. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem is volt babamérlegem, sosem mértem a babáimat, mégis szépen felnőttek. Bőven elég a gyerekorvosi rendelésen mérni őket!
2013. márc. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem sincs mérlegem itthon épp ezért nem is idegesítem magam.

Havonta méri a védőnő, ennyi elég.

2013. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm megnyugtató :)

Én sem vettem mérleget, kaptam.. Azért használom mert a védőnő túl "úrinő" és pelusostól és body-val együtt méri...

2013. márc. 9. 11:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Én sem mérném. Az első hónapban kell hetente ( legalábbis ajánlott), aztán bőven elég havonta. Úgyis te látod a legjobban, ha jókedvű, vidám akkor minden rendben van.

Egyébként, ahogy súlytól függetlenül a felnőttek sem esznek ugyanannyit, van akinek kisebb van akinek nagyobb az étvágya, ez babáknál is így van. Persze van olyan, hogy tényleg nem elég, de azt úgyis látnád rajta

2013. márc. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, mi is pont így mértük/mérjük péntekenként fürdés után, már 16 hónapos. Nekünk is volt, hogy fogyott, de havi viszonylatban mindig valamennyi plusz jött ki. Nálunk a védőnő összvissz kb. 2-szer mérte meg, az orvosi tanácsadáson meg soha nem mérik meg, nem is foglalkoznak vele, ha én nem mérném, a kutya se nézné, hogy hízik-e vagy sem. Szerencsére sosem volt gond ezzel.
2013. márc. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem reggel éhgyomorra pucéran mérd meg,akkor kicsit pontosabb lesz a dolog.

Lehet aznap többet kaksizott, és kevesebbet evett, ennyi az egész.

No meg kezd aktívkodni gondolom, ilyenkor lassul a gyarapodásuk.

2013. márc. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tedd el azt a mérleget jó messzire.

Elég, ha a védőnő, vagy orvos méri rendszeresen, ha gond van, kiderül úgyis. De ha szépen gyarapodik, eszik rendesen, nem éhes láthatóan, akkor hagyd az egészet a fenébe.

Az egyetlen eset, ami sztem indokolja a gyakori mérést, az esetleg a korababáknál, vagy beteg babáknál lehet.

2013. márc. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anyács ***** válasza:
Kb ilyen idős volt a lányom, és annyira rá voltam kattanva a mérlegre, hogy nem is igaz. Egyik nap eldöntöttem, hogy többet nem méregetem, mert csak feszülök, hogy mi lesz az eredmény....Tégy te is így! Csak javasolni tudom :)
2013. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!