Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudom leszoktatni arról...

Hogy tudom leszoktatni arról a babám, hogy sírva ébredjen alvás közben, miközben nyilvánvalóan még álmos?

Figyelt kérdés

Első fiamnál ezt eléggé elronthattam, mert borzalmasan rossz alvó lett. Nála ilyenkor rögtön szoptattam, vigasztaltam, visszaaltatgattam. 4 éves koráig nem aludt rendesen. :(

A kicsi most 5 hónapos, és ugyanez van nála is, hogy nagyon gyakran kel, és sokszor elég, ha visszatolom a cumit vagy átfordítom a másik oldalára.

De egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy jó, ha ezt csinálom. Mondjuk úgy sírni hagyni sincs igazán szívem.

Van esetleg valamilyen kíméletes de hatásos módszer erre?



2013. márc. 10. 13:28
 1/4 frászkarikaborsó ***** válasza:
Szerintem nem tudsz vele mit csinálni, vannak rosszabb alvó babák, akiket meg kell nyugtatni. Sírni hagyni nem jó megoldás semmiképp. Még az a jobbik eset ha elég ha visszatolod a cumit, mert van akinek 5-6szor kel éjjel a babája és alig lehet visszaringatni.
2013. márc. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy te csinálod rosszul, egyszerűen ő ilyen alvó.

Az enyém is ilyen, csak cicin alszik el és vissza, de annak legalább örülök, hogy úgy hamar vissza alszik. Éjjel kb. 3-4-szer ébred még mindig. Délután is van olyan, hogy összesen 30-40 percet alszik - már csak egyszer alszik egy nap -, felébred, de tudom, hogy még álmos, mégse mindig sikerül vissza altatni :(.

Sírni sosem hagytam, és most sem hagynám, pedig már 16 hónapos. Úgy vagyok vele, hogy a saját kényelmem érdekében nem fogom szegényt bömböltetni napokig, csak azért, hogy nekem jobb legyen. Itthon vagyok, ez a dolgom.

Akinek van szíve hozzá, tegye. Lehet én vagyok gyenge, de nekem nincs.

2013. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod, nem szabad sírni hagyni, de nem is feltétlen kell álomba ringatni, arany közép út... , viszont ha sírva ébred akkor lehet hogy már fogzik, 3 hónapos kortól egészen 11 hónapos korukig is jelentkezhetnek a tünetek anélkül hogy kijönne a foguk... :( nekünk 2,5 hónaposan kezdődtek , hullámokban most 6 hónapos és még mindig nem jött ki...

Sok sikert!

2013. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sehogy :( A fiam is sírva ébredt rendszeresen, nem jöttem rá a mai napig sem az okára. Akkor ritkultak a sírva kelések, amikor 16 hónaposan kijött a 16. foga is. Utána már többet kelt rendesen, mint sírva, de 2,5 éves koráig azért még volt többször. Most 3 éves, és már nem jellemző.

Sok idő kellett, míg nem kerestem az okát, és belenyugodtam, de így utólag mi is ráfoghatjuk a fogára.


Mos a lányom 7 hónapos, ha sírva kel nagy ritkán, tuti, hogy a foga, de ő hamar vissza is alszik, cumi a szájába, befordul és kész. Ez a fiamnál 1-1,5 órát vett igénybe annak idején....

2013. márc. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!