Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik szülés utáni depresszi...

Létezik szülés utáni depresszió pasiknál?

Figyelt kérdés

Szerintem a páromnak ez van,teljesen megkattant..Fizikális tünetekkel kezdődött, pszichiáter gyógyszert írt fel, de semmit nem használ,és most még ráadásnak elkezdett nőzni is.

3 hós babu anyukája.


2013. márc. 10. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem van, most tudatosult benne ez mekkora felelősség és megijedt. Légy türelme és hagyd, hogy ő is foglalkozón a kicsivel.
2013. márc. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges. A gyógyszer semmit sem ér azt dobd is el, ne szedje mert minek.

Ez a depressziós dolog náluk azért lehet mert ugye idegileg kiakadhatott mivel ugye gyerek, apaság, nagy felelősség, és ha még fiatalok vagytok 25 év alatt akkor valamilyen szinten érthető hogy még inkább bulizna meg élné az életét.

Én direkt ezért nem akarok gyereket 25 éves koromig biztosan nem, mert tudom hogy még nem készültem fel rá teljesen, és inkább még a jövőmet alapozgatom, barátnőm tudomásul is vette ezt ezzel ős id egyet ért, mert van barátnője aki 18 éve3sen szült és szó szerint bekattant a szülei vigyáznak a gyerekére mert ugye a pszichiáter megmondta neki hogy hirtelen kizökkenés volt még tombolnak benne a hormonok, még bulizna pasizna, mert ugye a gyereknek nincs apja, vagy is van neki csak nem tudják ki persze, kapartatni meg esze ágában sem volt, meg is értem ezt.

Szóval elképzelhető hogy hirtelen most tudatosult benne a dolog és azért viselkedik így. Hogy mi a megoldás, az az maximum hogy beosztjátok hogy ki mikor törődjön a babával, meg hogy mindketten pihizzetek is azért, mert ha ő semmit nem segít és a te nyakadon van minden akkor egy idő után te is bekattanhatsz a fáradtságtól, valami megoldást találjatok mindenképp, mert ez így nem jó.

2013. márc. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, legalábbis biztos nem abban az értelemben, mint a nőknél, akiknél főleg hormonális okok állnak a háttérben. De ő is lehet kialvatlan, félhet a felellősségtől, a szabadsága, régi élete, lehetőségei elvesztésétől és érezheti hirtelen mellőzve vagy egyedül magát, hogy már nincs a párjánál első helyen (főleg, ha előtte - a klasszikus felállásban - ki volt szolgálva és most nincsenek kettesben programok, a baba mellett meg nem segít). Ha a szexuális életetek is megsínylette a babázást, akkor még ez rátehet egy lapáttal. Ugyanakkor a nőzésre szerintem nincs mentség.
2013. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A babánkkal annyit foglalkozik amennyit csak akar,én nem akadályozom. A helyzet az hogy nagyon keveset van vele, folyton dolgozik. És nem vagyunk annyira fiatalok sem, 30 on felüliek. Direkt megvártam amíg ő akar gyereket, hogy nehogy az történjen amit ti is írtok, szóval még az sem lehet hogy kelepcében érezné magát, vagy éretlennek, hiszen ő beszélt rá engem, hogy most már legyen.

A felelősségtől való félelem az lehetséges, főleg pénzügyek miatt, de álltunk már sokkal rosszabbul is, gazából csak ráparázik most. De ez a nőzés..komolyan mondom, ha most önmaga lenne, szembeköpné magát hogy pont ilyenkor akarja megcsalni azt akit elvileg szeret.

2013. márc. 10. 20:26
 5/9 anonim ***** válasza:

A szülés, gyermekvállalás egy nagyon erős normatív krízis, mind a férfinak, mind a nőnek. A normatív krízisek (több ilyen van az élet folyamán) sajnos előhozhatnak lappangó pszichiátriai kórképeket...! Ez teljes kezelésre, tehát mind pszichiátriai, és mind pszichológusi, terápiás segítségre is szorul. Depresszió esetén fontos a gyógyszeres kezelés, hiszen itt komoly biokémiai elváltozás is van az agyban. A férjed családjában ugye másnál is volt depresszió, vagy valamiféle más pszichés betegség?

Mindenesetre nagyon fontos lenne, hogy pszichoterápiára is eljárjon, különben nem fog ebből egyedül kikecmeregni... nagyon sajnálom a történteket, nem a te hibád!

2013. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nézelődök pszichológus ügyben, de horror árak vannak és az ismerőseim sem tudnak ajánlani senkit hogy ne lutrira a neten válasszak valakit. A TB-s pszichiátert meg hagyjuk..felírta a szokásos nyugtató-antidepresszáns kombót és ennyi.
2013. márc. 10. 21:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Pedig van TB alapon pszichológus is, és aki magánban jó, az jó az államiban is! Mind egyéni, mind csoportterápiára is van lehetőség. A pszichiáter ad beutalót a pszichológushoz, ha a kliens kéri, akkor biztosan. Tudom, hogy nem egyszerű szakembert találni, de ne adjátok fel. A nehéz az lesz, hogy a férjed belássa ennek a szükségességét.
2013. márc. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már belátta, mivel teljesen önszántából ment el először is. Csak ha nincs eredménye akkor az ember nem szívesen folytatja. Neki szerintem beszélgetnie kéne, nem vagy nem csak gyógyszereket szednie. Ez a csajozás is pótcselekvés lehet.
2013. márc. 10. 21:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Ebben teljesen egyetértünk! Pszichoterápiára van szüksége, de a gyógyszer felől csakis vizsgálat alapján lehet dönteni, akkor hagyja el, ha azt a szakemberrel beszélte meg!!! Ő látja ugyanis az állapotát.

Az nagyon jó, hogy magától elmegy terápiára! Ez már fél siker, mert hajlandó dolgozni magán, ami nagyon nehéz folyamat.

2013. márc. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!