Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi a tapasztlata a...

Kinek mi a tapasztlata a babáknak való borostyán nyakláncrol?

Figyelt kérdés
2013. márc. 10. 18:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó, ezeket hol hallottad? Bocs, de erősen kétlem, hogy az általad leírtak megtörténtek volna, több okból is.

1. Hol hallottad, hogy a baba megfulladt a borostyánlánctól? Én ilyet kizárólag ezen az oldalon hallottam, de készséggel elhiszem neked - linkeld a hírt, kérlek. Ugyanis még ha a google-ba is írom be, akkor is csak a gyk-t adja ki találatnak, tehát máshol nem volt ilyenről szó. És ez nem olyan,a mit a média ne kapna fel, de legalább megemlíteni illet volna, HA VALÓBAN TÖRTÉNT ILYEN. NYilván nem történt, ennyi.


2.És olyat hol hallottál, hogy elszakította és lenyelte a szemeket? Csak szólok, hogy még én sem tudtam eltépni, pedig erősen próbáltam, és szerintem egyetértünk abban, hogy erősebb vagyok egy 6-7 hónapos csecsemőnél, nem?


3. "később boncoláskor a tüdejében találták meg :( " az hogy lehetséges, hogy lenyelte, és a tüdejébe került? Ha lenyeli, akkor a gyomrába kerül. És ne haragudj, de a borostyánszem igen nagy

Igen, tudom, egyenként van csomózva, de a babák nagyon találékonyak tudnak lenni. egy csecsemőnek, ha a szájába is kerül, akkor fuldokolni fog tőle, mielőtt bekerülne a tüdejébe, és egy baba fuldoklását nem meghallani elég nehéz, ennek ellenére ezt is elhiszem, kérlek linkelj (vagy csak írd meg priviben, hogy ez kivel fordult elő/kitől hallottad, nekem az is elég lesz)


4. "szerintem nagyon kényelmetlen is lehet, ha éjszaka forgolódik, beszorul a hurkácskáiba." nem szorul bele. Én parás vagyok, első éjjel semmit nem aludtam, csak néztem, hogy viselkedik a nyakában a lánccal. Semmi baja nem volt, pedig igen mozgékony alvó, forog állandóan, és közlekedik az ágyában.


Plusz a lánc elég rövid, nem tudja leszedni. És ha elég kicsin kapja, akkor megszokja, hogy ott van, és nem is piszkálja.


Mindenki eldöntheti, hogy akar-e láncot vagy sem. Hinni sem kötelező benne, miért is lenne? De ne haragudj, akkora butaság mindenféle kitalációval ijesztgetni másokat, csak mert te nem tartod jónak. Ha valóban van ok, akkor igazad van, de ne haragudj, amiket írtál, az mind csak kitaláció. Kb. a "keresztanyám barátnője lányának az osztálytársa apukája hallotta a piacon a Marika néni húga fiának a kollégájától" kategória. Bocs.

2013. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Igazat adok az utolsó válaszolónak!!!Meg ugye nem kell ijezgetni ilyennel az anyukákat,illetve nem ez volt a kérdés!Saját tapasztalatok jobban érdekelnek,mint a légből kapott hírek!!!
2013. márc. 11. 09:40
 13/19 anonim ***** válasza:
28%

Egyik válaszadónak aki ellenzi miért kell másokat lepontozni aki használja? Attól,hogy te nem hiszel ilyenekbe vagy paramami vagy még nem kell másokat a pontozással leminősítened!

Nálunk használ,tényleg a sírás elmúlt és csak nyöszörgés van helyette. Este is rajta hagyom és semmi baja nincs az 5 hónaposomnak vele és egyszer se fogta meg napközben se.Ha nagyon rossz éjszakánk van akkor én még rózsakvarc karkötőmet is rá szoktam tenni a lábára ami ugye nyugtató, álmot hozó stb.és akármennyire hihetetlen de sokszor használ.

Azt ne felejtsd el ,hogy ezeket fel kell tölteni, vagy folyó hideg víz alatt vagy veszel hegyikristályt és mellé teszed pár órára. A hegyikristályt pedig napfénynél kell feltölteni.

2013. márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én nem vettem észre, hogy bármit használt volna pedig nagyon bíztam benne. 8-15 ébredéssel küzdünk minden éjszaka. Nem tudom hogyan a miénkről egy idő után hiányzott egy szem, hogy mi történt vele csak az ég tudja, ezért levettem.
2013. márc. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
33%

Nem linkelgetek. Képzeld el, hogy nem csak linkekből lehet tájékozódni. Egy ismerősömékkel történt a fulladásos eset, és nem tették fel az internetre a sztorit...

De nem muszáj elhinni.

A másik esetben úgy került a tüdejébe a borostyánszem, hogy félrenyelte, belélegezte, ha úgy tetszik (ha csak simán lenyelte volna, akkor nem fulladt volna meg tőle értelemszerűen).

De mondom nem kötelező elhinni.

A kérdés az volt, hogy kinek mi a tapasztalata a borostyánláncról. Én erre válaszoltam, ez a tapasztalatom, és amúgy kb annyi rációt látok benne, mint az ezo-tv-s jóslásban, szóval ezek tükrében én soha nem használnám.

Ez a véleményem, sajnálom, ha valakinek ez nem tetszik.

2013. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
64%

"Nem linkelgetek. Képzeld el, hogy nem csak linkekből lehet tájékozódni."

Igazad van, Mariska néni a piacon megfelelőbb információforrás.

"Egy ismerősömékkel történt a fulladásos eset, és nem tették fel az internetre a sztorit..." Na persze...


"De nem muszáj elhinni." Nem is lehet, bocsi...


"A másik esetben úgy került a tüdejébe a borostyánszem, hogy félrenyelte, belélegezte, ha úgy tetszik" Te azt se tudod, miről beszélsz. Tudod te mekkora egy borostyánszem? Fizikai képtelenség tüdőig lélegezni... Még az talán elfogadható, ha félrenyeli, de az nem jut el a tüdőig, ebben biztos lehetsz :) Ez nem egy papírzsepidarab, vagy egy ételmaradék, morzsa, és társai, amit könnyen fel lehet szívni a tüdőbe. A borostyánszem halált max. úgy okozhat, ha a légcsőbe kerülve elzárja a levegő útját. Tüdőbe nem tud eljutni.


"De mondom nem kötelező elhinni." Nem is :) Milyen hihetetlen, hogy soha senkinél nem volt baleset a borostyánlánccal, de a te ismeretségi körödben 2 ilyen eset is előfordult, amiről személyesen tudsz... röhej.


"A kérdés az volt, hogy kinek mi a tapasztalata a borostyánláncról. Én erre válaszoltam, ez a tapasztalatom," Igen, ez volt a kérdés, amit nem értek, hogy MILYEN TAPASZTALATOD? Neked SEMMILYEN tapasztalatod nincsen, csak véleményed van a témáról. Véleményt meg nem kért senki. Szíved joga nem látni értelmét, sőt, szíved joga szabadon véleményt alkotni, de ne haragudj már, csak azért, mert te nem látod valaminek értelmét kamu sztorikkal ijesztgetni másokat elég meredek. Értelmes ember ilyet nem csinál...

2013. márc. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig hitelesebb forrás a "Mariska néni", mint a gyakorikérdések :)

Látom olvasási nehézségekkel küzdesz. Csak az egyik eset történt az ismerettségi körömben, a másikról csak hallottam. Tudom ez így egyik sem hiteles forrás (ahogy ez a fórum sem), csak mivel erre irányult a kérdés, leírtam.

Nem tudom miért fáj neked, hogy én nem akasztok hülyeségeket a gyerekem nyakába, egyrészt mert veszélyesnek tartom, másrészt meg mert nem hiszek a hókusz-pókuszban... Talán borostyánlánc ügynök vagy? :)

Te attól még azt aggatsz a gyerekedre, amit akarsz, én nem akarok senkit megtéríteni.

2013. márc. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek,de azért ne kapjatok hajba. :-) mindenkinek más a tapasztalata,más a véleménye!
2013. márc. 12. 20:32
 19/19 anonim ***** válasza:

Igazad van kérdező, nem érdemes vitázni :) Főleg olyan valakivel nem, aki bevallottan a piacon szerzi az információkat :)


Amúgy engem aztán vajmi kevéssé izgat, ki mit tesz vagy nem tesz a gyereke nyakába, kedves válaszoló a hozzászólásoddal nem az volt a probléma, hogy mit csinálsz, hanem az, hogy olyan kérdésben okoskodsz, amiben semmi saját tapasztalatod nincs - ezt már többször is kifejtettem, de ezek szerint nem egyedül nekem vannak problémáim, neked a szövegértés nem erősséged. Részemről a vitát lezárom, további szép napot mindenkinek :)

2013. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!