Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnék segíteni 2 hetes...

Hogy tudnék segíteni 2 hetes babámon, hogy tudjon kakilni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 11. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Szélcső, lázmérőzés, végső esetben glicerines kúp. Szerintem már Laevolac szirupot is adhatsz neki.
2013. márc. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hányszor kakik? Erőlködik? Nem lehet,hogy csak a hasa fáj? Arra Infacol, Espumisan stb.

Ha székletet akarsz neki előidézni akkor forralj vizet ,bele egy kis Mecsek tea vagy valami babatea. Fél percre hagyd benne majd tegyél bele egy pici kávéskanálnyi cukrot és langyosan add oda neki. Tuti hatás!

Nálam ez mindig bevált és soha nem kellett dugdosnom a seggébe ilyen olyan dolgokat.

2013. márc. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi,de két hetes babának szerintem árt a cukor.Még ha kevés is.ÉN is lázmérőztem,és a szelet is segített kihajtani.Nekem nagyon hasfájós volt.
2013. márc. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

cukor nem árt a babának! Mi a kórház után is adtunk a gyermeknek cukros vizet, mert nekünk ezt javasolták, hogy utána még 1 hétig adjunk neki egy keveset :)


Nekem szopizott a babám, meg tápit is kapott de sose volt székrekedése... talán azt kéne tenned, hogy egy kicsit kevesebb tápszert teszel a babavízbe, és akkor nem fogja meg annyira.

2013. márc. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ja 2 éves fiúcska mamája :)
2013. márc. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3-as .Egyáltalán nem árt neki a cukor (persze mértékkel!Max ha már kint lesz a foga akkor nem tanácsos sokat adni neki.

Ha már itt tartunk azt tudod ,hogy a szélcső és a lázmérőzés is lehet veszélyes ?

Nah mindegy: itt a doki nagyon jól leírja mit ajánl erre a problémára.

Én otthoni használatra szélcsövet két esetben ajánlok. Egyrészt ki lehet váltani vele a hőmérőt, amikor a csecsemő nagyon nehezen, vagy ritkán ürít székletet. Ez puhább, kíméletesebb, mint a kemény hőmérő. Ebben az esetben azt ajánljuk, hogy a szülők a második nap délutánján próbálják meg a szélcsövet kb. 1.5-2.0 cm-re felhelyezni, és kissé mozgatni, ezzel székelési ingert keltve. Ha ez nem segít, másnap reggel újra próbálják, ha ez is eredménytelen, akkor már kúpot (glicerin) kell használni. Persze még ideálisabb, ha kamillateával, széklethajtó gyümölcslével oldjuk meg a székrekedést. Másrészt meg lehet próbálni a babáknál hasi görcsök, hasfájás esetén is. Azonban hatékonyabb, és jobb megoldás a megfelelő görcsoldó cseppek használata, a baba pocakjának alapos masszírozása. Nem minden hasfájás oka a fokozott gázképződés, ezekben az esetekben a szélcső hatástalan. Én otthoni használat esetén nem szeretem, ha a szülő a szélcsövet magasra helyezi, bár ezt nem is nagyon teszik. Használat előtt a szélcső végét szükséges babaolajjal, popsi kenőccsel bekenni, a baba lábait felemelni, hasa felé hajlítani, és a szélcsövet kb. 2-3 cm-re felhelyezni. Otthon magasabbra ne! Ezután lehet kicsit forgatni. A használat gyakorisága nem korlátozott. Használat után elegendő szappanos vízzel elmosni, amennyiben csak egy gyereknél használják. Még egyszer hangsúlyozom, inkább ajánljuk az anyatej táplálást, a puffasztó ételektől mentes menüt a puffadós csecsemőknek, ill. a görcsoldó folyadékok használatát, mint a szélcsövet.

2013. márc. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
ha anyatejes akkor egyél szilvalekvárt, az meghajtja őt is. A hasfogókat meg kerüld: csoki, kakaó, banán. Nálunk ezzel volt baj.
2013. márc. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:

Pedig a cukor árt. A cukros víz meg főleg! Sajnálatos, hogy még mindig alkalmazzák egyes kórházakban ezt a gyakorlatot.....

Kérdező, pontosan miben, miért kellene segíteni? Írj részleteket is, mert az ok, amiért nehezen/nem tud kakilni, eldönti azt is, hogy mit tegyél vele.

2013. márc. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok vàlaszt,azt hiszem tudom hol a probléma,ott hogy napi két banànt ettem...làtom a lànyomon hogy erölködik és nem jön semmi,pedig eddig mindig kakilt evés utàn.csak anyatejes,tehàt attòl lehet baja amit én eszem!
2013. márc. 12. 07:13
 10/10 xStefix ***** válasza:

Akkor máris megvan a megoldás - mindenféle gyógyszer meg beavatkozás nélkül is. Nem mindegy!

Örülök. :)

2013. márc. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!