Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viseli az első gyermekete...

Hogy viseli az első gyermeketek az kis tesót?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves fiam, és októberre várjuk a testvérét, aggódom, hogy nem-e lesz féltékenység.. vagy valami...

Nálatok hogy volt? Esetleg van valami trükk, hogy ne legyen féltékenység? Bevontátok a nagyobbikat a kicsi körüli teendőkbe? Meséljetek légy-szí :)



2013. márc. 11. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4 éves a nagy, most jött a kicsi októberben.Eleinte féltékeny volt, azt kérdezte, hogy akkor most vele milesz meghal? Nahát kiakadtam. Aztán meg világgá akart menni, de ezeket csak akkor ha apa felvette a picit mert amúgy nagyon apás a nagylányom.Ezeket leszámítva nagyon szereti ölelgeti, puszilgatja :). Be vontuk segíteni, szívesen tette. Egyből az ölébe adtuk, persze felügyelet mellett. Mindig mondtuk neki hogy nézd hogy szeret téged a kistesó, mosolyog rád. És nagyon sokszor öleltük pusziltuk a nagyot és mondtuk neki hogy mennyire szeretjük Őt. Ez mehet úton útfélen.

Most már 5 hónapos a kicsi és semmi féltékenység nincsen, meg kell neki is szoknia az új helyzetet.

Nálunk ez így ment.

2013. márc. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan lesz féltékenység, ez természetes érzés egy kisgyereknél. Kikerülni nem lehet, max tompítani. A trükkökből is annyi van szinte, ahány gyerek. Mi, amikor a kicsi megszületett, a nevében vettünk ajándékot a nővérének, amit az öcsi "küldött" neki haza a kórházból. Ettől persze nem lett rögtön a szíve csücske, de örült az ajándéknak:) Nálunk a baba körüli teendőkben segítés annyira nem jött be, a lányom inkább azt szerette, ha a "felnőtt" dolgokban segíthetett. Porszívó hurcolászás, az apróbb holmik bepakolása a mosógépbe, zoknik, bugyik teregetése, aztán a száraz holmi leszedése, mosogatógép indítás, stb. Persze folyton agyon volt dicsérve, hogy milyen jó nekem egy ilyen okos nagy lány segítsége, a kis üvöltőgép mellett:) Neki nagyon fontos volt, hogy a kialakult kis "szertartásaink" megmaradjanak; közös étkezések, alvás előtti összebújás a nagy ágyon, közös fürcsi időnként. Még így is előfordult, hogy elkezdte az öccse ruháit bepakolni anyukám táskájába, amikor látogatóban volt nálunk, hogy vigye magával gyerekestől:)) Beletelt 5-6 hónapba, mire tudomásul vette, hogy "ez" végleg velünk marad. Nálunk szerencsére a játékokon nem volt balhé, mert a két gyerek érdeklődése egészen más volt, így alig zavarták egymást. A legnehezebb időszakok azok voltak, amikor egyik, vagy másik beteg volt, esetleg egyszerre szedtek össze valamit, és szinte egész nap az ölemben akartak lenni. Hát, akkor azért lett volna némi hajtépés, ha nem nyúlok közbe elég gyorsan:)
2013. márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia én merem állítani hogy nálunk semmilyen formában nem jelentkezett a féltékenység!!

Talán annyi hogy ő is mindig kér abból amit a babának csinálom ,adok!Ha ez az akkor igen.


De semmi több!

Amugy a kisfiam 4 éves volt mikor megszületett a hugi!

Most 8 hónapos lesz a hugi ,de hála istennek nagyon jó testvér a fiam, imádja a hugit mindig mellette van ,odaadja neki a cumit a szájába, ölelgeti állandóan, kezébe kéri ,stb..

Annyira imádom őket!!

A boldogságaim ők!!

2013. márc. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyáltalán nem volt féltékenykedés, mindannyiukkal megpróbálunk ugyanannyit lenni, ugyanannyi puszit adni, nagyon szeretik egymást, remélem ez így marad továbbra is , most jön a harmadik baba, május 23-ra van kiírva..
2013. márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a pszichológus, hogy olyan nincs, hogy a nagyobb gyerek valamilyen formában és mértékben ne nyilvánítana féltékenységet az újszülött testvérre.


Nálunk a nagyobbik alig múlt 3 éves, mikor született a tesó.

Sok-sok apróbb vagy komolyabb megnyilvánulás volt ilyen téren, de egyik sem a testvére ellen.

Fel akarta kelteni azok figyelmét, akik a kicsit megnézték, vagy a kicsit ajnározták. Az utcán el is takarta az idegenek elől. Testvérrel kapcsolatos kérdésekre (pl. Szereted a kis öcsit? Segítesz anyának?) nem válaszolt, vagy haragosan, gorombán válaszolt.

Alig volt 2 hónapos a kicsi, mikor kezdődött az óvoda. Akkor javult a helyzet és azóta szépen változik. Persze akkor kezd szavalni, mondókázni, táncolni stb ha jön valaki hozzánk és a kicsivel foglalkozik. Akkor felhívja magára a figyelmet.

Még gyakran eljátssza, hogy ő is baba. Beleül a hordozóba, oázik, cumit akar meg ilyenek.

A tesó már 8 hónapos, és a lassan 4 évesem szépen elfogadja a már nem is annyira új helyzetet.

2013. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Nálunk októberben volt 2 a nagyfiunk, és novemberben született a pici.

Hála Istennek a féltékenység nem nyilvánult meg úgy, hogy bántotta a picit.Viszont neki is kellett újra cumi(megkapta a mamosat,a felicitas csomagból)de csak néha vette be a szájába,kipróbálta a pici pihenőszékét, és eléggé anyás volt.Eltelt pár hét,mire elkezdett alakulni és megérteni, hogy most már nem csak ő van.Addig éjjel sokszor mellém bújt mikor megébredt,egyszerűen nem tudtam leszoktatni,mikor a kicsi megérkezett és éjjel pont akkor kelt föl a nagy mikor a picit szoptattam volt hogy végig fent volt,ült az ágyban és megvárta, hogy letegyem a picit és mellé bújjak:)Aztán erről szépen leszokott.

Most már 4 hónapos a kicsi fiú és a nagy tudja mi a napirend, megszokta, hogy szoptatás után tudok csak menni akárhova.

Amúgy mi beavattuk mindenbe.Segített apának fürdővizet hozni, a földre tettük a kádat,a lábát ő is moshatta, ő is kapott a testápolóból,amivel az öcsit kenjük, mikor kértem,hogy hozzon mondjuk egy pelenkát,és odahozta akkor nagyon megdicsértem milyen ügyes.

Ja és mindig úgy ülök le szoptatni, hogy mellém tudjon jönni, hozhasson játékot,kisautót,együtt játszhassunk.

Az eleje elég nehéz, meg még most sem a legkönnyebb,de belejöttök majd, csak adj a nagynak időt, és sokat dicsérd ha jót csinál!Érezze hogy fontos!

Ja és én az elején minden szoptatás előtt mondtam nagyfiamnak, hogy "gyere,ölelgessük meg az öcsit!"Leültettem az ágyára, és az ölébe adtam a picit,persze én is fogtam.Ilyenkor megpuszilgatta,szeretgette egy picit.Aztán mindig mondta, ha éppen nem akarta, most már nem is csináljuk,viszont nap közben többször odamegy hozzá mondani neki, hogy "szeretlek" és puszit is ad neki:)édesek nagyon:)

remélem tudtam segíteni:)

2013. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nálunk nagyon jól, de 10év a korkülönbség
2013. márc. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!