Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyed, tgyás igénylés pontosan...

Gyed, tgyás igénylés pontosan hogyan?

Figyelt kérdés
Valaki részletesen írja le nekem legyen kedves, hogy honnan mit kell letöltenem és mit kell írnom. Van egy egy évesem, vele gyesen vagyok. Most fogok áprilisba szülni, vele lehetek gyeden, mert egy éve őstermelő vagyok. Tgyást és gyedet szeretnék igényelni. Részletesen valaki megmondaná, hogyan tovább?
2013. márc. 12. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Be kell menni az OEP-hez, ott mindent elmondanak részletesen! [link]
2013. márc. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és úgy tudom, hogy a vállalkozóidat fel kell függeszteni!
2013. márc. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nincs vállalkozóim, őstermelő vagyok. oep honlapjára navigáltak, hogy töltsem le a dokumentumot. letöltöttem egyet, de nem vagyok benne biztos, hogy jót. melyiket kell pontosan? mert itt azt irja, hogy a tgyáshoz is meg a gyedhez is ugyan az kell. azért vannak kétségeim. meg a kitöltésnél hogy mit írjak pár helyre, pl hogy mikor fog megszületni, neve ilyesmik, amikor még nincs neve sem. ezért szeretnék valakitől, aki jártas ebben segítséget kérni, részleteset. és ugye postán kell visszaküldenem az anyakönyvi kivonattal, de az sincs, mivel még nem született meg...
2013. márc. 12. 16:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Először csak tgyást tudsz igényelni. Mikor az orvos szülési szabira vesz, ad egy táppénzes papírt, azt kell visszaküldeni. Egyértelmű, hogy ilyenkor még a gyerek adatait nem kell kitölteni, ha még nem született meg.

A tgyás 168 napig jár. A lejárta előtt érdemes egy hónappal a gyedet megigényelni, akkor meg már megvannak a gyerek adatai.

2013. márc. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak ne felejtsd, hogy gyed alatt őstermelői tevékenységet sem folytathatsz!
2013. márc. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor az orvosomtól kell lapot kérnem tgyás igényléséhez. Köszönöm
2013. márc. 14. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, az orvos egy táppénzes papírt fog adni, amit le kell majd adnod az OEP-nél, a tgyás igénylőpapaírt vagy letöltöd az OEP oldaláról, vagy bemész személyesen!
2013. márc. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!