Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik szoptatnak kérdezhetnék...

Akik szoptatnak kérdezhetnék valamit?

Figyelt kérdés

4 hetes babámat sokáig szeretném szoptatni, de nem vagyok egy tejcsárda, igény szerint szoptatok, és nem akarok úgy járni mint a nagylányomnál hogy elapadt 3 hónapos korára


Ti mit esztek isztok vagy használtok valamilyen homeos terméket hogy nehogy elapadjon?

tudom a legjobb tejserkentő maga a baba de szeretnék ezen felül bebiztosítani magamat,

Naponta hányszor étkeztek?

Mennyire kiadósan vagy egészségesen?

hány óránként szoptattok?


2013. márc. 12. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Második babám szoptatom most.Az elsöt 1éves koráig szoptattam.Az én véleményem hogy nem azon múlik hogy mit mennyit eszel,iszol.Semmilyen homeos terméket nem használok,normálissan étkezem mint elötte is.Probálok sok folyadékot inni,de semmi extra :) Remélem a picit is legalább féléves koráig tudom szoptatni.Étkezz normálisan,rendszeressen.Igyál sokat.Ennyi...
2013. márc. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hipp tejserkentő teát ittam, mikor úgy éreztem kevesebb a tejem. Az igény szerinti szoptatás jó, én is így csináltam/csinálom. Az első hetekben figyeltem, h kifejezetten puffasztó ételeket ne egyek v nagyon minimálisat.

Enni mindent eszek, amit csak kívánok, akár csoki, kóla, chips, saláta, hús, rizs, főzelék, sütemény.. szóval én mindig úgy éreztem, mikor valami étel jólesett, több tejem lett. Alkohol és hal kivételével mindent eszek / iszok (ezeket amúgysem szerettem soha) Enni pedig reggeli, tízórai ebéd, vacsora ütemben.

Közte ha kívánok valamit akkoris megeszem. Nekem annyiból szerencsém van, h vékony testalkatu vagyok, tehát nem látszik rajtam, ha sokat eszek. De nekem ezek váltak be. Most 1 éves múlt a babám és még mindg szoptatom.

2013. márc. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok még: Ha tudsz sokat pihenni/aludni mikor a babád is, az is nagyon sokat számít!! Esetleg majd később egy jó séta (nálam) szintén bedurrantotta a mellemet.
2013. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 eszo ***** válasza:

én eleinte szopiteákat (laktoherb,mecsek ) ittam, de aztán azt vettem észre, hogy nélkülük is ugyanannyi a tejem és hasfájós volt a picim..ráadásul bal mellem be is gyulladt, így aztán el is hagytam a teákat.

enni eléggé össze-vissza eszek..amikor éppen van időm..de próbálok egészségesen. viszont sokat iszom, többnyire csapvizet!

most 3 hós a kislányom és nem panaszkodom..van tejem :-)

2013. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jól tudod, a legjobb maga a baba:). Ezért például ne gondolkodj azon, hány óránként szoptasd:). Szoptasd, amikor kéri:), igénye szerint, és ebbe a komfortszopi is beletartozik, természetesen ésszerű "keretek" között.

Étkezz egészségesen, a lehető legjobb minőségű ételeket fogyaszd. A mennyiség nem annyira fontos, alényeg, hogy a te szükségleteidet fedezd, hiszen ez kell a jó közértzethez, így a szoptatás sikerességéhez ilyen módon(éhesen, szomjasan az ember türelmetlenebb). Tarts egészséges rágnivalót készenlétben, és nagyon figyelj a folyadékbevitelre(mindig mindenhol legyen elérhető folyadék, hogy ne kellje érte mászkálnod, csak oda kelljen érte nyúlni és belekortyolni! És, nem utolsó sorban, pihenj, amennyit tudsz, és legyetek sokat bőr/ testkontaktban a babáddal(hormonális "rásegítés":) ).

2013. márc. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Juj ha rám halgatsz nem óráztatod.Amikor csak jelzi legyen az bár mi rögtön cicire teszed.Sajnos én azzal rontottam el,hogy próbáltam órára szoktatni így nem is volt sok tejem pótolni kellett.Nekem itt aszt tanácsolták,hogy rakjam mellkasomra esténként pelusban,ez is segített egy kicsit.Meg sok sok folyadék levesek,és non stop cici.Sok szerencsét.
2013. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első babámat másfél évig szoptattam, a lányommal viszont az elején nagyon sokat szenvedtünk, mert nem volt elég tejem. Én - javaslatra - elkezdtem szedni a Lucerna étrend kiegészítő kapszulát, amitől 2 nappal később ömleni kezdett a tejem. Azóta is van, pedig csak 30 napig szedtem, persze mellette sokat ciciztettem. Most 10 hós és még legalább 4x szopizik egy nap! Kitartás és amikor jelzi tedd mellre, ő a legjobb stimuláló! :-D
2013. márc. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Bőr- bőr kontaktus, sok folyadék (3 liter), óra nélkül igény szerinti szopi. Azzal sem ártasz, ha minden nyikkanásra mellre teszed. Úgyis fogod tudni hamar, hogy mikor mit szeretne.

Semmi különleges nem volt az étkezésemben. Kerültem a mesterséges anyagokat, sok gyümölcs, de ennyi nagyjából. A táplálék mennyiségétől nem igazán függ, a vitaminok, ásványi anyagok miatt jó, ha igyekszel egészségesen enni, de nem kell többet, mint alap esetben. (visszakanyarodva, az ivás fontosabb)

Másfél évesen még szoptatom.

A homeos bogyókban teákban pedig nem bízom. ( hú hányszor leírtam ezt mostanában... )

2013. márc. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

13 hónapos, még szoptatom.

A növekedési ugrásoknál (3, 6 hét és 3, 6 hónapos kor körül) Urica Urens 5CH homeobogyót szedtem, napi 3*5-öt. Ha kicsit kevesebbnek éreztem, akkor is 2*5-öt (de nem folyamatosan, néha kell egy-egy hét szünet).


Igény szerint szoptattam-szoptatom, és ha kevésnek éreztem, szopi után fejtem is.


Egészségesen táplálkozom, sok folyadékot fogyasztok és próbálok pihenni is néha :)

2013. márc. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Minden szoptatás után fejd le a melledet.

Szoptatós teától lehet a babának hasfájása..

rántott levesek hasznosak,madár tej is ...

2013. márc. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!