Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt nagyon vékony anyukák?

Vannak itt nagyon vékony anyukák?

Figyelt kérdés
155 cm, és 41 kg vagyok és van egy 1 éves lányom. Terhesség alatt sem híztam igazán, mert 50 kg-val mentem szülni, de semmi nem maradt rajtam. Annyira idegesít mikor mindenki megjegyzi hogy mennyire vékony vagyok. Szülés után is mindenki azt mondta ne mondjam már hogy én szültem, meg hogy mekkorka gyerekem lett ( egyébként 2750 gramm és 50 cm volt a lányom és a 37. héten született). Mostmeg mindenki azzal szekál, hogy a lányom már lassan nehezebb lesz nálam (10 kg), és már el sem fogom bírni miért nem hízok már egy kicsit. Anyósom is a hétvégén itt szörnyülködött, hogy nem igaz hogy milyen sovány vagyok, mintha nem tudná hogy mindig is ilyen voltam. Hiába eszek nem tudok hízni, pedig már mindenféle kivizsgáláson is voltam, semmi bajomat nem találtak, azt mondták egyszerűen ilyen alkat vagyok. Csak tényleg annyira rosszul esnek már ezek a beszólások, mintha mindenki azt gondolná, hogy direkt nem eszek. Ti hogy kezeltétek vagy kezelnétek az ilyen helyzetet, mikor mindenki ilyet mond hogy a gyerek már nehezebb lesz mint Te!?
2013. márc. 13. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is vékonyka voltam! 161 cm és 45 kg. 54 kilósan mentem szülni. A szüleimnél laktunk a párommal és a fiúnkkal.Pedig rengeteget ettem és mégsem híztam egy grammot sem. Ilyen alkatúak vagyunk, engem sokszor csúfoltak, mert nagyon vékonyak a lábaim. A fordulópont akkor következett be, amikor a szüleimtől elköltöztünk, akkor 1 hónap alatt 6 kilót híztam, mindenki azt hitte hogy jön a második baba. A stresszmentes mindennapoktól és a nyugalomtól jöttek rám a kilók.Évekig 50-51 kg voltam. Nemrég megszületett a második gyerkőc, most 54 kg vagyok.
2013. márc. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 3.5 éve szültem meg a fiamat 46 kgval kezdtem 54 mentem szülni 4.napon méreckedtem kórházba és csak 43 kg voltam:( Majdnem sírtam....15 hónapig szoptattam,majd jött a kistesó fél év múlva kezdtem a 2. terhességem 43 kgval szülni mentem 52vel,és most itt pötyög mellettem a 18 hónapos lányom és sajnos alig vagyok 44kg ...Nagyon elkeserít és ugyanezeket kapom én is nap mint nap mint te,de semmitől nem jön fel rám egy dkg se én 160cm vagyok a fiam 3400g és 51 cm el született kiirt napon a lányom 36+6 hetesen 2850g és 48 cmel!Én mindig azt mondom hogy inkább legyek ilyen vékony mint legyen rajtam még 3 év után is 20-30kg plusz...persze nem így érzem de nem szabad mutatni hogy ez így érint téged...Vannak akik irigyek rád vannak akik pusztán bunkók és nem hiszik el hogy az elhízáson kívűl a kórossoványság sokkal nagyobb probléma...a kóros soványság ellen hiába küzdesz így vagy kódolva de "nemelyik"elhízott anyuka nem is akar tenni érte.!
2013. márc. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is elég vékonyan kezdtem a terhességet! 166 cm és 52 kg-val! Azért kórósan vékony nem voltam, csak vékonyabb az átlagnál! 25 kg-t híztam! Most olyan 59 kg körül lehetek! Felesleg nincs rajtam, de nem vagyok a régi még azért! Barátnőm most várandós, kb. a 2. hónapban lehet, akkora hasa van most, mint nekem kb. a 4 hónapban lehetett.
2013. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szóval nem vagyok egyedül a problémámmal! :(

Már tényleg mindent megpróbáltam hogy hízzak, de nem megy... szedtem vitaminokat, próbálok többet enni (nem mindig megy), de semmi, egy deka sem jön fel rám.

Sokan azt gondolják nem is a gyerekemet, hanem a kishúgomat tologatom, és mikor mondom, mindenki csak csodálkozik.

2013. márc. 13. 10:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyan ez van velem is.Épp tegnap sírtam emiatt. :(

167 cm vagyok és 47 kiló voltam mikor teherbe estem,és 58-al mentem szülni. 25 éves vagyok,de kb. 20-nak se nézek ki.2 hónapja szültem,ujra 47 kiló vagyok.

A kollégák meg tegnap meg is jegyezték,(mert bementem a céghez),hogy nem kéne ilyen soványnak lennem,mert hogy fogom elbírni a lányom,híznom kéne,meg miért nem eszek,és hogy szoptatás alatt nem kéne fogyózni stb...

Hát mondhatom,hogy elkeseredtem.Ugyanis NEM fogyózom!!

Sőt rengeteget eszek,mert szeretnék hízni pár kilót.

De,sajnos semmi.Egy gramm se jön fel.Én is voltam ezzel orvosnál,és semmi bajom,csak ilyen géneket örököltem.

Ez van.És aki meg nem tudja,hogy babát vártam,az meg el sem akarja hinni,hogy ő az én lányom,mert meg sem látszik,hogy szültem.

Próbálok nem foglalkozni velük,csak örülni a lányomnak,és boldogan játszani vele! :)

Tedd te is ezt!Ne foglalkozz velük!!

2013. márc. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyiteknek a választ!

Próbálok nem foglalkozni vele ki mit mond, csak mindig olyan gúnyosan jegyzik meg. Néha olyan jó lenne valakivel beszélni erről a dologról, de itt a környezetemben nincsenek ilyen vékony anyukák, és nem igazán értik meg a problémámat. Mindig azt mondják, hogy ugyanúgy kell hízni is, mint fogyni, csak pont ellenkező módszerrel. Abba senki nem gondol bele, hogy hízni nehezebb mint fogyni!

2013. márc. 13. 11:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban

160 centi, 40 kg, a gyerek 12 :) egész nap cipelem meg rohangálok utána. Másfél éves. Így aztán lehet hízni, időm sincs sokszor enni, nem hagy. De nem érzem magam rosszul, bírom a terhelést, a vérképem tökéletes, csak minden ruha nagy rám. És idegesít.

Hízni amúgy úgy kell, hogy napi legalább 5 normális étkezés.( kb mindig ugyanannyi mennyiség) Nem parízeres zsemle meg zsíros hús, hanem sok fehérje, szénhidrát, zöldség, gyümölcs, rostok (pl zabpehely) natúr joghurt, fehér hús (csirke, hal), esetleg ha van rá kereted, 1 étkezést kiválthatsz fehérjeporral (nem méreg...) És szedj B komplex vitamint, megnöveli az étvágyadat, és mellé mehet multi is.

2013. márc. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
163 cm vagyok és 49 kg, 4 hónapos babával. Konkrétan teszek rá hogy ki mit mond, a testalkatom bár vékony, de nem egészségelen, és én igenis örülök neki hogy így nézek ki, és nem azok közül való vagyok, akik szülés után képtelenek 80kg alá menni. Aki meg rosszindulatú megjegyzést tesz, az szerintem irigykedik, és kész. Valószínűleg téged is emiatt cseszegetnek, ne törődj velük.
2013. márc. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

165 cm vagyok, 46 kg-val kezdtem a terhességet, 18 kg-t híztam. 7 hónapja szültem, most 50 vagyok. Folyamatosan olvadnak le a kilók, nem tudok ellene tenni. Igaz, hogy nekem van két anyagcsere-betegségem, ami rátesz egy lapáttal.

Engem is folyamatosan szekálnak: "már megint fogytál", "most már ne fogyj tovább", "eszel te egyáltalán?" "csúnya a sovány ember", "nem jönnek azok a kilók?" jellegű beszólásokkal még rokonok is (férjem családja), pedig ők tudják, hogy mitől vagyok ilyen...

Erre már van amikor bunkón tudok csak reagálni, és megmondom, hogy senki nem tehet róla, hogy milyen, és én sem cseszegetem őket, hogy "már megint hízni tetszett", "de kövér tetszik lenni" és zárjuk már le ezt a témát. Egyik ember ilyen, a másik olyan.

2013. márc. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 174 cm 54 kiló!

Nagyon utálom, ha valaki lesoványoz, szerintem ez bunkóság!!! Nem tehetek róla! Ennyi erővel én is ledagadtozhatnék bárkit!

3 gyerekem van.

A 3. még pici, az 1. és a 2. után fél évvel már csak 50 kiló voltam, gondolom most is ez vár rám, bár reménykedek, hogy maradok 54 kiló. Nagyon nehéz hízni!!!!

Engem nagyon bánt, hogy az emberek ilyen bunkók, annyira tudnak szörnyülködni, hogy hogy nézek ki.

Most még nem láttak túl sokan kabát nélkül, de már előre félek a csak pólós-nadrágos időjárástól. Ha sokat mondogatják ezt a soványságot, simán vissza fogok szólni, hogy te meg dagadt vagy. A vélemény az, hogy a soványságról nem tehet az ember, viszont a dagadtságról igen is tehet, mert fogyni sokkal könnyebb mint hízni.

2013. márc. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!