Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig fogtátok a babátok...

Meddig fogtátok a babátok kezét séta közben odakint a járdán vagy egy placon, amikor kezdtétek odakint a sétát? Remélem érthető a kérdés :-)

Figyelt kérdés

13 hónapos lassan 1 hónapja járkál a lakásban, most már elég biztosan. Tudom, hogy előre esnek ilyenkor, meg megtanulnak esni, de a fiam azért még esik úgy, hogy koppan a feje. Nyilván féltem, de lekorlátozni se akarom.

Arra gondoltam, ha így az elején megszokja, hogy anya kezét fogni kell, ha anya fogni akarja (autóknál, zebra, ilyenek), akkor később nem lesz gond.

Ti hogy csináltátok?


2013. márc. 13. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
1 éves lesz a lányom, és 10 hónapos kora óta jár egyedül. Bent a lakásban már elég szépen megy, mostmár a cipőben is, mert eddig abban meg sem mert mozdulni. Néhányszor voltam vele kint sétálni az udvarban, de még soha nem mertem elengedni a kezét, mert féltem hogy elesik.
2013. márc. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9 hónaposan indult el. Onnantól kezdve ha lementünk sétálni kivettem a babakocsiból is egy pár percre. Kb 11 hónapos volt amikor először babakocsi nélkül mentünk le vhova rövidebb távra. Gyönyörűen fogta a kezem. Amúgy füves, puhább részen már a kezdetektől elengedtem a kezét, ha nem igényelte, hogy fogjam, ott nem voltbaj, ha elesik, persze azért betonon még vártunk talán egy hónapot mire elengedtem. Büszke voltam, hogy milyen ügyes, fogja a kezem ha kérem, stb. Aztán jött a "mindent látni akarok" meg ő már annyira biztosnak érezte magát, hogymindenhol tud egyedül menni, elkezdett hisztizni az útnál meg ilyeneknél, ahol igenis anya kezét fogni kellett. Ez kb másfél évesen jött elő, és nálaelég sokáig tartott, elég akaratos gyerek. Volt egy pár "harcunk" ez miatt, de erősebb voltam (márpedig akkor is fogni kell anya kezét, ha hisztizel) és leszokott róla. Most 3 éves, tudja hol mehet egyedül és hol kell megállnia, megfognia valaki kezét.
2013. márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anyács ***** válasza:
A utcán csak kézenfogva megyünk, mert elég forgalmas úton lakunk. Az elején mindenhol fogtam a kezét, mostmár a játszótéren, udvaron is hagyom kibontakozni. Ez annyira sikerül neki, hogy a játszón felmászik a kiscsúszdára, és lecsúszik egyedül! 15 hónapos
2013. márc. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

14 hónapos a lányom, már 4 hónapja jár.

Kint csak akkor fogom a kezét, ha "nehéz" terep van, pl. nagyobb bucka, fel kell lépcsőzni valahova, vagy az ereszcsatornát átlépni, ilyenek. De olyankor olyan kis ari, mindig elkezd topogni az "akadály" előtt, és keresi a kezem hogy meg tudja fogni.

Szóval a gyerek jelzi, hogy mikor van szüksége segítségre. Kint azért sokkal nehezebb a terep a lakásban, főleg a mi udvarunk elég buckás, sok növény, járda, kavics, stb. Ott még szüksége van a segítségre.

A fűre egyébként még most is ritkán megy ki a lányom, inkább a járdán szeret sétálgatni, mert az egyenes terep.

Idővel ügyesednek majd.

Szóval nézd a babád és látni fogod melyik szakaszokon van szüksége segítségre.

2013. márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 16 hónaposan kezdett járni. Én már akkor terhes voltam a másodikkal, így, ha mentünk valahova babakocsiztunk (kezdetben nem is akart sokat menni, és sokáig nagyon kényelmes is volt). Kint a kertben mászkálhatott. Ő mondjuk olyan típus, hogy akkor kezd el valamit csinálni, ha már profi, így a járásnál sem voltak nála esések. CSodálkozott is mindenki.

Most bő 2 évesen szokjuk a babakocsi nélküli létet. Szépen jön mellettem, de fogom a kezét, ugyanis egy pillanat alatt képes lenne lelépni. Egyik pillanatban még szépen sétál, aztán kattanás, és tépné ki magát, és menne ellenkezőleg.

Mi csendes, alig forgalmú kertesházas övezetben lakunk, így bizonyos utcákban (jól belátható, keresztutca-mentes, egyenes utca) sétálhat kézfogás nélkül (már ő is tudja, melyek ezek.)

2013. márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!