Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babátokat szabály...

Tápszeres babátokat szabály szerint kezdtétek hozzátáplálni? Ha nem, mikortól s mit?

Figyelt kérdés
2013. márc. 11. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
az én babám két és fél hónapos tápszeres. tegnap és ma kapott 5 kanál őszibaracklevet kaki gond miatt. ha az új tápink nem fogja a hasát akkor az almának a levét is bepróbálom. ha már betöltötte a három hónapot akkor kap majd egy kevés pürét és így tovább
2013. márc. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5 hósan kezdtem kóstoltatni almalével, majd almapürével. 4-5 kiskanálnál nem fogadott el többet. A barackot nem bírta sokáig a hasa. A répát, sütőtököt elsőre megette (szintén csak min. adagot), 1 hét múlva öklendezett tőle. 7,5 hónapos volt, mire sikerült a tízórait kiváltani. Így visszagondolva, ő kb. 6 hónapos koráig nem volt érett a hozzátáplálásra. Sokáig minden reggelem úgy indult, hogy megcsináltam a kis kajáját, aztán én ettem meg, mert csak a tápszert fogadta el. Semmit sem erőltettem, így 6 hónaposan, ha kis adagokat is, de evett.
2013. márc. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3 és fél hónaposan már almát kapott, mert hiába váltottunk tápszert, nem volt kakija!
2013. márc. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 4,5 hónaposan kezdtem almával. Először almalé, majd reszelt alma. A kisfiam szívesen fogadta, mosolygott, tátogott. Még nem adtam mást neki, most lesz 5 hónapos.

Ha lett volna elég tejem, vártam volna 6 hós koráig.

Szimpatikus az a felfogás, hogy akkor érett a baba a hozzátáplálásra, ha már töm mindent a szájába, amit megfog. (ez logikus evolúciós szempontból is)

2013. ápr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!