Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » LEgtöbbször sírva alszik el a...

LEgtöbbször sírva alszik el a 6 hónapos babám. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Második baba, 3 hónapos koráig szépen elaludt, bár sohasem cicin, cumizik, beraktam az ágyba és szépen elaludt. aztán elkezdett forgolódni, kúszni,mászni, és már fel is áll. És egyszerűen alig lehet elaltatni, eddig ellaudt a pihenőszékben, babakocsiban,de egy hónapja egyikben sem hajlandó, ringatni nem tudom,mert feszíti magát ki a kezemből.

Beteszem a kiságyba, felhúzom neki a körforgót van hogy 5 perc alatt elalszik,de tegnap is kellett 25 perc, sír megnyugodott, dünnyögött kicsit, de hiába próbáltam ringatni egyszerűen nem jó neki.

Most is dél óta próbálom elaltatni és talán sikerült. Próbáltam magam mellé veni, de akkor felül vagy elmászik. van egy 2,5 éves tesó, aki a másik szobában aludna délben, de neki is csúszik az alvás mert a kicsi sír.

Se túl hamar se túl későn nem rakom le, nem is alszik szerintem sokat. Reggel fél8kor kel, majd 10kor alszik 20-30 percet, 12-12:30 között szokott elaludni itt másfél két órát és fél5körül megint 20 percet,majd este fél9kor. Éjszaka legalább 3-5 alkalommal ébred még.


Teljesen tanácstalan vagyok,hogy mit csináljak, hogy altassam


2013. márc. 14. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy a mozgásfejlődés miatt van vagy pedig a fogzás az oka! Nem jön a foga? Nagyon hamar állt fel a babád! Azt hallottam, hogy az sem túl jó a babáknak, ha mindent hamar kezdenek!
2013. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez van, szerintem most olyan gyorsan fejlődnek, hogy a kis idegrendszerük így reagál pl. az elalvásra is. Szerintem ne altasd 20 percekre, annak semmi értelme.

Az én fiam 7-kor ébred, fél 10-fél 12-ig alszik majd délután 3-fél 5-ig. Este 7-kor vacsi és fél 8-kor alvás. Éjszaka nem szokott felkelni, csak ha jön a foga vagy beteg.

2013. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Most bújt ki a 2. foga pár nappal ezelőtt.


Nem akarnám én altatni,de le kell tegyem,mert annyira álmos, dörzsöli a szemét, és ilyenkor csak a sírás van

2013. márc. 14. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!