Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hó körüli babátokkal hogy...

10 hó körüli babátokkal hogy telik egy napotok? Mennyit játszotok közösen?

Figyelt kérdés

Miket eszik, játszik, TI mennyit foglalkozok Vele érdemben, azaz, hogy csak Rá figyeltek??

Mennyire van el egyedül és miket csináltok mellette?

Hol játszik a lakásban és miket csinál már, és ért meg? :)


2013. márc. 14. 14:06
1 2
 1/16 anonim válasza:

Nálunk egy nap 5-6 étkezés, reggel és este tápszer, tizoraira gabonakása, ebédre azt ette, amit mi, nyilván az életkorának megfelelően. Az én fiam hús imádó párolt vagy sült zöldségekkel, levesek,főzelékek.kb 1 éves koráig igényelte,h 2-3 napig uazt kapja ebédre, most 15 hónapos már nem számít neki:) uzsonnára joghurt és gyümölcs, vacsorára kifli vagy zsomle, felvágott sajt.

Gyakorlatilag egész nap menni kell vele, ő 11 hosan elindult egyedül. Nálunk akkor játszik el egyedül,ha egyszerre 2-3 játékot lát, ugyanis ha több van elől egyszerűen megzavarodik és semmivel nem játszik csak az idegeimmel :)))))szeret formabedobozni, egyenlőre segítséggel megy, imád bujocskazni, fogocskázni, mondokázni, hallgatunk es éneklünk gyerekdalokat, vannak játekhangszerei és autói. Igazából, ha fogsz egy fél literes palackot és beleteszel neki néhány dolgot, imádni fogja rázni, dobálni. Meg a labdák minden méretben:))) sokszor el kell kezdeni vele a játékot. Vannak napok, amikor egész nap igényel,de többnyire egész napot tekintve összesen kb 2 órát játszik el egyedül. Sétáltunk is minden nap.

Mindent megért, egyterű a lakás, ezért bátran jöhet-mehet, segít takarítani meg teregetni, es utalja ha mosogatok,m abban nem tud segíteni. Legalsó fiókot "megkapta", tettem bele konyha ruhát fa kanalat nagy szedot, amivel nem tesz kárt magában.

Sokszor türelmetlen,ha nem vele foglalkozom, de meg kell azt is tanulnia,h van kötelesség is...beérik, ma már simán el játszik, amíg mosogatok.

Remelem segítettem.:)

2013. márc. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, mi is sokat próbálok Vele foglalkozni, de furán hangzik, úgy érzem, az igazi nagy foglalkozások még csak most jönnek és én kihasználom azt az időszakot, amíg nagyon jól eljátszik egyedül is és én teszek veszek néha netezek is mellette. :)

Lesz még úgy, hogy anyaaaa, nézd ezt, nézd azt, ami persze csodálatos, de akkor sokkal nehezebb lesz mellette mást csinálni.

Érdekes, mert én is nagyon bőbeszédű vagyok, de nem beszélek Hozzá folyamatosan napközben, főleg ha elfoglalja magát. Szóval a mondókázás is, inkább reggel, öltözésnél, pelusozásnál, és olyankor van, ha látom, hogy érdekli, és nyűgösebb pl. :)


Éjjel még kel a babád? Ill kelt 10 hónaposan?

Miket szabad Neki és miket nem?

2013. márc. 18. 09:21
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét lányommal egész nap ott kellett lennem mellettük, mert egyébként sírtak. Egy percre nem szakadtak le rólam. Nagy kb 1,5-2 évesen volt el magában 15 percig, kicsi most 1 éves, és max 5 percig van el, de szeparációs szorongása lehet, mert most még annyit se. Hát, elég sokat játszunk együtt. Ha valamit meg akarok csinálni berakom az etetőszékbe adok neki valamit rágcsálni és akkor ott marad, amíg nem végzek. Sírni szokott 5 perc után, de muszáj betenni, járókába ennyit sem bír ki. Voltak könnyebb időszakok az életemben:))) Viszont a nagyobbik most már 3 évesen több órát is szépen eljátszik egyedül, kreatív és nagyon értelmes. Korát messze túlszárnyalja a bölcsis gondozók szerint is. Kicsi most 1 évesen már mond több szót, nem csak szótagokat. Sokat jelent, hogy egész nap foglalkozni kell vele, de iszonyatosan megterhelő. Este amikor férjem haza ér kell behoznom az egész napot, főzni, stb. Hulla vagyok amióta megy a kicsi, és ez már 2 hónapja van így, mert 10 hósan elindult, addig is ott kellett vele lenni, de legalább nem ért fel annyi mindent, és nem tudott szél sebesen eltűnni, és szétpakolni:) Nekem nincs időm az 1 évesem mellett semmire, de 10 hós korában sem volt.
2013. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Húúúú, durva lehet az életed, kedves második.. Nem bántásból mondom, de nem gondolod, hogy ez valamilyen szinten szoktatás kérdése??

Én nagyon rá voltam állva, hogy egyedül is eljátszon, ami persze nem azt jelenti, hogy ott hagyom a szobában és kész, de el szöszöl magában és hiába ülök ott, van, hogy fél órát csak magát foglalja le és utána hoz nekem valamit. Ez szerintem jó.

Hintában, járókában, ha beszél hozzá sincs el?

El sem tudom képzelni mit tennék ha folyamatosan mondókázni kéne és dumálni, játszani, megállás nélkül Vele. Persze sokat foglalkozom a lányommal, de ha állandóan kéne...

Na meg a munkákat külön végezni, amíg alszik, vagy este.. Hulla lennék... Mindent meg tudok mellette csinálni és ezt ki is használom. Amíg pedig alszik addig én is pihenek, vagy magammal foglalkozom. :)

2013. márc. 22. 21:27
 5/16 anonim ***** válasza:
9,5 hónapos a fiam.Napi 3-4 alkalommal még szopik,a korának megfelelő dolgokat eszik.Egyelőre nem válogat,de jobban szeret maga enni.Persze nem kanállal:)Mindent szeret megkóstolni kézzel amit elé rakok,igy a darabos ételeket előnyben részesiti.Játszik elég sok dologgal,kedvence egy labda bedobós játék és tologatni az autót.Na meg kipakolni mindenhonnan.Megtanulta a kukát,wc-t felnyitni,pár napja ez is kedvenc.Fogzik,szepa is van,tehát minden nap más,hogy mennyit kell vele foglalkozni.De mivel elég érdeklődő,ezért mindent szeretne látni és csinálni amit én,igy neheziti pl. a mosogatást.A lakásban mindenhol játszik.Mászik,ül,1 hete el is indult,most azt nagyon élvezi.Elsétál a konyhából a szobába,majd mászik kicsit és vissza sétál.Mondja néha a de,anya és az ejte szavakat,de nem tudatosan.Érti a kutya,baba,meleg és nem szavakat,persze az utolsó szóra legtöbbször csak mosolyog:)Lehet,hogy több szót is megért,csak nem foglalkozik vele,mert elég akaratos és mindig azt szeretné csinálni amit ő akar.
2013. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem még,hogy vannak kedvenc dalai és a kedvenc filmje a Némó abból már megnéz egyfolytában 10-15percet.....és imád táncolni:)

utolsó voltam

2013. márc. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hűűűűha, WC és kuka?? Hogy kerül oda a kicsi? :) Nálunk a WC, és a fürdő, meg a konyha tabu, az nem babának való szerintünk, de mindenki másképp csinálja. :)

Hogy végzed mellette a dolgod és hova teszed ha nem tudsz Rá figyelni? Van járókátok?

:)

2013. márc. 23. 11:45
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi kis lakásban élünk,nappali egy térben van pl a konyhával igy nem is tudnám elkeriteni még ha akarnám sem.Járókában nem marad meg 2 percnél tovább.Először én is sok dolgot tiltottam,persze most is vannak dolgok amik tabuk,de pl.hiába vittem el a konyhaszekrénytől,hogy ne pakoljon ő akkor is visszament 100.-ra is.Utána kipróbáltam azt a módszert,hogy hagyok neki olyan dolgokat ami nem veszélyes és kb 3-4 nap után megunta azokat,többet nem piszkálta,nem érdekelte:)

Igy lesz a wc-el és a kukával is.Persze nem nyúl bele egyikbe sem,csupán felhajta a tetejét.

Nagyon sok dolog baba függő,hogy milyen a gyerek habitusa egyébként.Mert hiába próbálsz bizonyos dolgokat szoktatni ha a gyerek nem olyan természetű meg is szakadhatsz,úgysem fogja megszokni,mint pl. az egyedül játszást sokáig.

2013. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nem most vizsgálja meg a wc-t,kukát akkor majd fogja később,mert több évig nem tudod nem beengedni a fürdőbe például:)
2013. márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Első gyerekes anyuka vagy?:)
2013. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!