Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lehetséges, hogy valami baja van?

Lehetséges, hogy valami baja van?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, nem vagyok egy agyon aggódós anyuka, bár első baba, de most kicsit aggódom, és nem tudom, hogy mi lehet.

6 hetes a babám, eddig viszonylag nyugodt volt, az alapvető kialvatlanságon kívül nem lehet okunk panaszra. Persze neki is voltak nyűgösebb napjai, de lényegében egy nagyon nyugodt baba. Tegnap előtt este óta azonban szinte folyamatosan sír, éjjel, nappal, még kézben is. Ha sikerül kicsit megnyugtatni, vagy elalszik, az sem tart 10-15 percnél tovább. Szerintem nem fáj a hasa, mert olyan már volt párszor, és felismerem, meg rendesen böfizik, pukizik és kakil. Inkább olyan folyamatos nyöszörgés-sírás, amit csinál. Láza nincs, reggel volt egy kis hőemelkedés, de most már az sem. Eszik rendesen (három óránként 100 felett), de folyton még kérne. Mi baja lehet? vígasztalhatatlan, és most már aggódom. Tipp? Lehet, hogy a front miatt?

Köszönöm a válaszokat.



2013. jan. 28. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet a front és a telihold is, de nekem gyanúsabb egy növekedési ugrás. Anyatejes vagy tápis a kicsike?
2013. jan. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyetértek. Nem teszed cicire, amikor még kér? Én azt tettem, nem is volt semmi gond belőle. Tudják ám, mikor kérnek még, és épp ma olvastam, már szükségleteiket is kielégíti egy kis szopizás pluszban (kötődés, vigasz, megnyugvás). Bár mi ezt ösztönből csináltuk, ha fél napig akart cicin lógni, akkor fél napig lógott rajta, a tejtermelésnek is jót tett.
2013. jan. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Anyatejes, és azt hiszem nemrég zárult le egy növekedési ugrás, mert 400g-ot szedett fel egy hét alatt 5 hetes korára :)
2013. jan. 28. 23:13
 4/9 A kérdező kommentje:
De rakom rá sokszor, csak már tiszta seb mindkét mellbimbóm, mert csak cummog rajta olyankor, nem eszik.
2013. jan. 28. 23:14
 5/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
6 hetesen tényleg van egy növekedési ugrás, lehet hogy nálatok még tart, több napig is eltarthat. Kitartás, és próbáld meg gyakrabban etetni ha még éhes. Így csinál magának több tejet azért, hogy pár nap múlva már kevesebb alkalom is elég legyen :)
2013. jan. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt, tiszta seb volt, aztán elmúlt. Jót tett neki, ha kicsit pár csepp tejjel "szellőzni" hagytam, és az Avent bimbóvédő krém is jó volt rá. Mintában kaptuk babacsomagban, egy tubus elég drága, ezért nem vettem, de az a minta elég is volt. Nem kell lemosni sem szoptatás előtt, esetleg próbáld meg. Lehet az is, hogy most ennyire áll be és ezentúl ennyit fog enni.
2013. jan. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sikerült megnyugodnom kicsit. Akkor annyi, hogy meg kell rázni magunkat, és együtt átvészelni ezt a pár napot :)
2013. jan. 29. 08:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ilyenkor alkalmazhatsz különféle tejszaporító praktikákat, hogy hamarabb túl legyetek a dolgon.

Igyál tejszaporító teát (én a dm-es allnaturat javaslom), esetleg alkoholmentes sört, Maci kávét, szedhetsz homeobigyót is, nekem az Urtica Urens 5CH-ból napi 2*5 bogyó vált be.


Sebes cicire gyógyír lehet maga az anyatej. Kenj rá egy kicsit, hagyd megszáradni, és minél többet legyen levegőn a cicid.

Mennyi időnként váltasz mellet? 20 percenként pakold át a Babit :)


Kitartás!

2013. jan. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a mecsek tejszaporító tea jött be, illetve a sok folyadék+tejfölös-sajtos tészta.

Kérdező, egyébként úgy, ahogy mondod, megrázni magad és átvészelni, meg még lesz pár ilyen. Ne ess kétségbe, ha valami baja van a kicsinek, abban holtbiztos leszel, most csak túl sok a kérdésed, mert tehetetlennek érzed magad, de ez ilyen. :)

2013. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!