Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétségbe vagyok esve! Kislányo...

Kétségbe vagyok esve! Kislányom tarkóján, ahol a hajvonal van, felette 1 centivel, van egy borsónyi elmozdítható csomó! Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Több hete ott van,azt hittem nyirokcsomó,de már aggódom. Nem volt betek mostanában.
2013. márc. 16. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne izgulj az. Nem kell betegnek lennie, hogy ott legyen. Általában a vékonyabb gyerekeknél látszik. Mutasd meg orvosnak majd, de ő is ezt fogja mondani.
2013. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam nyakán is van, a dokinéni azt mondta, nyirokcsomó. Állítólag kisgyerekeknél gyakori.
2013. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is volt. Úgy 6hósan múlt el! Ne aggódj, de azért mutasd meg a dokinak... nálunk ő vette észre, mikor hazajöttünk a kórházból.
2013. márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én kisfiamnak is van,és nem csak egy. Tényleg van ilyen gyerek akinek az mindig tapintható szinte. Ne aggódj a doki biztos szólt volna ha ez kóros lenne vagy kérdezne más dolgokat (étvágytalanság aluszékonyság nem megfelelő fejlődés stb.) ami betegségre utalhatna mondjuk.
2013. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ő 11 hónapos. De a nyirokcsomó nem teljesen lent a tarkón van? Egyébként tényleg nem husi baba,lehet azért érezni. :)
2013. márc. 16. 20:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyugi szinte biztos hogy a nyirokcsomó,kisfiamnak is van kb. 6 hónapos kora óta érezni 2 csomót a tarkója felett és nekem azt mondta a dokink hogy egy kisebb eséstől vagy beüthette a fejét kicsit és már attól is lehet és hogy ártalmatlan.Kisfiam most 14 hónapos és most kezdett járni tehát volt néhány esés az elmúlt időben.
2013. márc. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak is van, a tarkójánál és afelett is (már a koponya részen), egy vasárnap délután vettem észre és teljesen pánikba estem, azonnal hívtam a dokit, hogy jöjjön és nézze meg. Azt mondta ártalmatlan nyirokcsomó, ne foglalkozzak vele. Így utólag azt mondom ne vagyok normális, de akkor teljesen pánikba estem.:) Egyébként azóta is ott van, de már nem foglalkozom vele. Ha semmi más tünet nincs, akkor minden bizonnyal nálatok is csak nyirokcsomó. Ha mentek dokihoz, a biztonság kedvéért mutasd meg neki, de addig se aggódj!
2013. márc. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

15 hónapos a fiam, neki mindkét oldalon tapintható.

Én is megijedtem, de mondta a doki,hogy nyirokcsomó és van, akinek tapintható elég sokáig.

De lehet pl. fogzástól! A fiamnak több rágófoga jön most egyszerre, állítólag attól is lehet!

2013. márc. 17. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még mindig ott van. :( Tiszta ideg vagyok. Azóta voltunk már dokinál,nem a mi dokink rendelt,de azt mondta,hogy nyirokcsomó és fél éven belül illik neki eltünni..
2013. jún. 24. 12:10
 10/11 anonim ***** válasza:

7. vagyok

Ne aggódj, a kislányom 3 éves lesz, legalább másfél éve, hogy észrevettem neki a csomókat és még mindig ugyan úgy ott vannak. Nem tűntek el, de nem is lettek nagyobbak, nem is beteges és mégis megmaradt. A doki többször is mondta, hogy ne aggódjak, időnként megnézem neki és konstatálom, hogy nincs változás. Úgy gondolom, hogyha vmi baj lett volna, annak 1,5-2 év alatt már lett volna jele. A Tiéteket is látta orvos,szóval szerintem ne rágódj ezen, időnként tapogasd meg, hogy nem e nő és egyébként felejtsd el! :)

2013. jún. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!