Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiam lábfeje teljese...

1 éves kisfiam lábfeje teljesen kifelé áll, baj lehet ebből? Változni fog ez még?

Figyelt kérdés
Egyre többet jár, bútorok mellett szépen megy már, plusz egyre többször probálkozik egyedül is, de a lábfeje teljesen kifele van jaras közben. Kell vele tennem valamit, eddig nem szolt a vedono hogy baj lenne, de engem egyre jobban aggaszt. Volt valaki hasonlo helyzetben???
2013. márc. 17. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
nekünk születése óta tornáztatni kellett és kb 4hós koráig jártunk vele ortopédiára, szépen rendbe jött, viszont nekünk befelé állt nagyon csúnyán. csak most vetted ezt észre?
2013. márc. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt ilyen. 7 hónapos volt amikor először felallt, de akkor nem tartotta igy a labat. Viszont most par hete hogy egyre többet all egyedül,probalkozik egyedül menni, es most tünt fel, hogy nagyon kifele van mindket laba. Meg annyit hogy Angliaban elünk, es itt sajnos ezt nem nezik, plusz utoljara 6 honaposan latta a vedőnő.
2013. márc. 17. 12:36
 3/5 anonim ***** válasza:
:/ hát nem tudom. valakit meg kéne kérdezni minden esetre. de ha hanyatt fekve nem látni különöset szerintem nincs gond, de ugye nem vagyok orvos nem akarok hülyeséget mondani. kérdezd meg a gyerekorvost az a biztos!
2013. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hat epp ez a baj, hogy itt nincs gyerekorvos, de hanyatt fekve semmi elvaltozast nem latni, plusz ha nyujtva van a laba akkor is szep egyenes,

csak allva van kifele

2013. márc. 17. 12:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha veszel neki cipőcskét, szupináltat vegyél. 8-9 éves korig érdemes ilyet, ez segíti a láb megfelelő fejlődését. ( szamos, salus, supy pl.)

Ha 2-3 éves lesz, lúdtalptornát kezdjétek el.

Illetve most van egy új cipő memocipő néven keress rá.

Ezen kívül nem árt elvinni egy gyerekortopéd orvoshoz vagy gyógytornászhoz.

De ne aggódj, a picik lába még sokat változik, lehet csak az a baj, hogy

túl korán felállt. Erősödnie kell még! Abszolút időben vagytok még, sokat számít a jó lábbeli, és ne járassátok, csak amit magától tud!

Gyógytornász anyuka

2013. márc. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!