Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves gyerekem mindenkitől...

2 éves gyerekem mindenkitől üvölt, már teljesen magam alatt vagyok, mással is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Nem tudja megvizsgálni az orvos sem, mert olyan, mint akinek az esze is elmegy, nem is láttam még olyannak, mi lenne, ha beteg is lenne?! Szerencsére még sosem volt, de óriási bajban lennénk, ha esetleg vérvételre kéne menni.

Járunk vele mindenfelé, játszóház, babafoglalkozás, vásárolni mindig viszem magammal, de ha valaki hozzászól, belémborul és elkezdi a sírást, majd az üvöltést, ha nem hozom el abból a szituációból. Néha nagyon kellemetlen. Most már ott tartok, hogy én is pityergek magamban, hogy miért lett ilyen, és mit csinálhatnék vele másképp. Rettenetesen nyafogós, sokszor úgy válaszol, vagy kér, mint egy kismacska. Na azzal kikészít teljesen.

Van valaki hasonló helyzetben? Hogy reagáltok? Meddig tart vagy mostmár így marad?


2013. márc. 18. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Korábban nem volt hasonló?


A kéréseit csak akkor teljesíteni, ha normálisan kéri. Önbizalmát növelni, feladatokat adni neki, megdicsérni. De nem kell egyből a segítségére sietni ha valami nem megy neki elsőre, csak bátorítani.


Menyit volt eddig nélküled? Sok mindent megcsináltál helyette? Nem érte semmi trauma korábban? Úgy értem elveszés, ilyesmi.


Ha nem csak az ilyen korban szokásos "hiszti" akkor lehet szorongásos kórkép is, de nem valószínű. Ilyen korban ilyesmi előfordul. Nem szabad hagyni eluralkodni rajta.


Valószínűleg helyes neveléssel elmúlik, ha mégsem akkor gyermekpszichológus. Viszont nem hiszem, hogy erről lenne szó.

2013. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Most biztos megkapod majd, hogy te nevelted így, viseld a következményeit, de hogy nehogy elbőgd magad, elmondom, hogy lányom is ilyen. Ő kicsi babakora óta ilyen, érzékeny, és kiborul, ha valami "nehézség" éri. Már bébiként megállapította a doki, hogy hipersensitiv gyerek.

Most 2,5 éves, és valamit már javult a dolog. Főleg mióta megérti a dolgokat, mióta jobban el lehet neki magyarázni mi, miért történik (erre amúgy a doki azt mondta, hogy úgy igazán 3 éves kor körül érnek meg a gyerekek, mármint a miértek megértésére).

Akinek nem ilyen érzékeny a gyerkőce, el sem tudja képzelni, hogy milyen is ez. A nyafogás sem abból adódik, hogy buta vagy elkényeztetett lenne a gyerek, hanem egyszerűen ő ilyen, és ezt neked el kell fogadnod, de persze irányítanod kell, hogy jobban és könnyebben megállja a helyét. Ebben pedig szerintem az állandó beszélgetés segít. Mondod, mondod, és biztatod.

Most már amúgy lányom egész jól kezeli a helyzeteket, de még mindig érzékenyebb az átlagnál. Idő, türelem és jobb lesz.

2013. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen volt, nála már 1 éves kora után kezdődött, hogy pl. a rokonokhoz se akart bemenni, ordított mint a sakál, pedig ugye előtte nem volt semmi gond. Ha mamához mentünk vendégségbe pl. Karácsonykor, sokan voltunk, ugyanez volt a helyzet. Orvosnál ugyanígy volt. Mikor betöltötte a kettőt, kicsit javult a helyzet, de akkor is volt, hogy ismerőshöz nem ment be, de nagy nehezen megnyugodott, ha találtunk olyan játékot, vagy dolgot, ami érdekelte. Most 3 éves lesz áprilisban, de két és fél éves kora után mintha az egész dolgot elvágták volna, teljesen elhagyta ezt a viselkedést.
2013. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is áprilisban lesz 3 éves a kislányom, de ő csak most vált félősé. Nehezen tudok vele játszóházba menni, mert nehezen barátkozik. Remélem majd az ovoda segít neki feloldòdni.
2013. márc. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!