Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babakocsit választanáto...

Milyen babakocsit választanátok az alábbi paraméterek alapján?

Figyelt kérdés

Sokat nézelődtem a neten, de még mindig tanácstalan vagyok, hogy milyen babakocsit válasszak. Ami fontos:


- Keret: 50.000 ft körül (lehet használt és új is)

- tömegközlekedem vele (Bp-en belül, ill Bp-előváros), autónk viszont nincs, tehát a terepviszonyokat is bírja

- könnyű legyen, mert emeletre kell cipelni, ahol nincs lift

- újszülött kortól használható legyen (tehát elég a kétfunkciós, mózessel)

- közepesen nagy, bolygósítható kerekei legyenek (amivel még felférek a bkv-ra, de mégsem törik ki az első kátyúban)

- állítható tolókar, mert magas vagyok

- ne legyen gagyi


Még "márkásról" is hallottam pro és kontra érveket, így nem tudom... Ami igazán tetszik az drága, de nem villogni akarok, csak egy megbízható, a fentieknek megfelelő babakocsit szeretnék, minimum addig, míg át nem lehet térni a sportkocsira. Tehát ne nője ki a gyerek és ne hulljon szét idő előtt. Akinek már van tapasztalata, mi a legjobb, amit ajánl ennyi pénzért? (Tudom, nem sok, de akár használtat is veszek.)



2013. márc. 18. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez szuper kocsi és most 90 ezerről van leárazva. Súlya 8 kg, na meg persze plusz a gyerek, de ettől könnyebb kocsi nem igazán van, amihez mózes is tartozik és újszülöttkortól lehet használni.

2013. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
quinny zapp nagyon pici, masszív és az első időkben bébihordóval pici babát is vihetsz vele. Bár alapvetően inkább nagyobbaknak van, de ha nincs lift akkor nálam a legelső helyen a méret van és ez tényleg kicsi. (mondjuk nem állítható karos, mindenképp nézd meg személyesen, hogy passzol-e hozzád)
2013. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Quinny Zapp valóban jó, szerintem mózest is lehet rá tenni, de ebben nem vagyok biztos, mert én csak simán sporttal használtam. De akkor már Zapp Xtrát vennék, de sajna azt nem kapsz használtan sem 50.000,- forintért mózessel meg főleg. Ami nekem még nagyon bejön az a Quinny Senzz, de azt is csak 70.000,- körül láttam mózessel együtt.

Nekem most egy Peg Perego Pliko 3 van, én 23.000,- forintért vásároltam használtan, mindössze két éves, könnyű tolni és aluljárón is szoktam le és fel is cipelni 11 hónapos gyerekkel együtt.

Ilyen, csak nekem nincs hozzá mózes, ez egyébként elég jó áron is van.


[link]

2013. márc. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most nézem 35.000,- forintért is odaadja. Ja, és a tolókarját lehet állítani, a barátnőmék is magasak, a fiú kb. 190 cm, a felesége is 185 legalább és nekik is ilyen van és a harmadikon laknak, lift nincs. És kicsire csukható. Van egy hasonló kocsim is, mint amit az első válaszoló belinkelt, de azzal öngyilkosság lenne bkv-zni, én meg sem tudom emelni, nincs rajta olyan fogás, plusz nehéz, mint a bánat, gyerekkel meg pláne. De terepen persze jó.
2013. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Quinny-t azért nem szeretnék, mert az oké, hogy a sport+vázat megkapom ennyiért, de vagy mózest vagy hordozót is pluszban meg kell venni, az még költség. Meg nem is szeretném hordozóban tolni a kicsit, azt hallottam nem is egészséges, meg van amelyik baba nem szereti.


Az elsőt nézegettem, jónak tűnik, és azt írják könnyű, 51 cm a hátsó keréktáv így nem hiszem, hogy nehéz lenne bkv-zni vele, bár nyilván ezt a tapasztalat hozza. Inkább azt néztem, hogy a mózes is meg a sport rész is egy ponton van felfogatva, hol fogom meg, ha fel akarom tenni a villamosra? :) Jó lenne élőben látni a kocsit...


A Peg Perego is jó, az legalább egy tuti márka, mindent adnak hozzá és olcsó is ennyiért. Sőt, asszem még ha nem is válna be, nagyjából ennyiért el is tudnám adni. Erősen gondolkozom rajta.


Ha valakinek még lenne tippje, ne hallgassa el! :)

2013. márc. 18. 16:05
 6/8 anonim ***** válasza:

3. és 4. válaszoló vagyok. Nekem egy Coletto Austinom van, amihez van minden, mózes, hordozó és sportrész is, de ami az előnye, az a hátránya is, mivel egy ponton van felfogatva az összes tartozék, nagyon könnyű cserélgetni őket, viszont ahogy már írtam is, nincs rajta fogás, és ne dőlj be annak, amit írnak, hogy hány kiló, mert az enyém is alumínium vázas, blabla, de ha már bent a gyerek, teljesen más a súlypontja és én próbáltam emelni, még sima terepen sem tudtam, nemhogy egy buszra feltaszigálni. Ezenkívül van egy Quinny Zappom is, az ilyen kis futkosós, autóból ki-be, nagyon kicsire csukódik, azt könnyű emelni. A Peg Peregot pedig azért vettem, mert a nagyobbik fiam ovis lett és a Coletto nem fért be az ovi ajtaján, a Quinnyben pedig még nem volt kényelmes neki, meg el is aludt már amikor hazafelé mentem. Eddig nem bántam meg, mert kicsire csukódik, a kupolát teljesen a gyerek elé tudod húzni, egészen a karfáig, ha éppen hogy esik, nem is kell esővédő, a sport is vízszintesig dönthető. Ami nálam nem jött be az igazából talán a bevásárlókosara, mert ha megpakolom, akkor a járdaszegélyeknél leér, vagy csak én vagyok béna. Amúgy elég strapabíró, mert a hóban úgy toltam, hogy mivel van rajta tesófellépő, rajta állt a nagy, a kicsi meg benne ült.

Mielőtt még meggyanúsít valaki nem én árulom.

Ja és 35.000,- forintért simán el tudod adni, én ismerőstől vettem az enyémet, de az aukciós oldalakon mózes nélkül is láttam 30-40.000,- forintért.

Jó válogatást!

2013. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem te árulod, mert az imént vettük meg :)


Egész nap mérlegeltem pro és kontra, nézegettem az aukciós oldalakat, ennél jobb ajánlat P3-ra nem volt, így úgy döntöttünk, hogy megvesszük, mert ha nem is válna be, el tudjuk adni veszteség nélkül, ahogy írtad. Egyébként nagyon tetszik és mindenhol jókat írnak róla, a keretbe is bőven belefért. Azt hiszem csak az lehet rizikó, amit páran írnak, hogy hamar kinőtte a gyerek, de azt úgysem tudom előre megjósolni :) A tulajdonos is jókat ír róla, korrektnek tűnik. 2010-es egyébként, én még régebbire is tippeltem volna.


Kedves utolsó hozzászóló, nagyon köszönöm a segítségedet, igazán hasznos volt! :)

2013. márc. 18. 21:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Gratula a babakocsihoz! A mózesről nem tudok nyilatkozni, mivel nekem nem kellett, mert a "nagy" kocsit használtam, viszont a sportrészbe a három éves fiam is simán belefér, még a feje sem lóg túl a támláján.


Egyébként gratulálok a kis jövevényhez! Sok boldogságot! Örülök, hogy segítettem.

2013. márc. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!