Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem eszik a lányom, inkább...

Nem eszik a lányom, inkább nézelődik. Hogy vegyem rá?

Figyelt kérdés

4 hónapos és már hetente járunk a védőnőhöz mérni a súlyát, mert heti 50-80 grammokat hízik az utóbbi 1 hónapban.

Tejem van, még fejni is tudok, csak ő lusta kiszívni, pedig már nem is nézek rá közben, hogy ne vonjam el a figyelmét, csend van és mégis pár perc után, ha már kicsit evett, csak kiköpködi a mellem, játszik vele, nézelődik.


Mit tehetnék?

Azt hittem, ez életkori sajátosság, de a védőnő szerint nem normális.

Amúgy az első hónapokban havi 1kg-ot hízott ami szuper, de most stagnál.


2013. márc. 18. 16:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ne told ki az etetési időket, és ne is táplálj hozzá, ráér az még bőven, 6 hónapos kor körül, vagy akár még később, ha a babád úgy igényli! :) A súlygyarapodása is teljesen jó, főleg ha 1 kilókat hízott eleinte. Vannak babák, akik fél éves koruk előtt nagyon híznak, utána pedig lelassul a gyarapodás, és vannak, akiknél pont fordítva van, úgyhogy ne aggódj, ha jó kedvű stb. :)
2013. márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A doki semmit nem mondott...


Köszönöm mindenkinek, megnyugtattatok.

2013. márc. 18. 18:43
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nyugodj meg,nincs semmi gond,nem rég még én is hasonló kérdéssel fordultam másokhoz. A kislányom 2950 g-mal született, 3 hónaposan 5640 g volt, 5 hónaposan 5920g! Tehát 2 hónap alatt 30 dekát hízott csak!Én is aggódtam,hogy mi lehet a baj,persze nekem is egyből mondták,hogy tápszer kell,persze mondtam,hogy francokat,van tejem bőven! És tudtam,hogy nincs baja,vidám,mosolygós,eleven. Ilyen szakasza volt,sok babánál van így,csak erről nem beszélnek,mint ahogy a nehézségekről sem,amikkel találkozhat egy anyuka a babázás során. Bogim most 5 és fél hónapos és 6 kiló 20 deka,most már hízik rendesen,pedig nem változtattam semmin,nem adok neki semmi mást csak anyatejet kap. Szóval ne aggódj,az csak árt a tejednek,nálatok is véget fog érni ez a korszak és újra rendesen hízni fog. :)
2013. márc. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 frászkarikaborsó ***** válasza:
a 3 és a 4 hónapos mérés közt fiam csak 30 dekát hízott. Mégse mondták hogy menjünk hetente... 66 centihez még mindig 6kg alatt van. Egyelőre csak szoptatok. Én azt csinálom hogy próbálom azóta erőltetni, ha már nem akar enni akkor hanyatt teszem, fölé mászok, baromira nem kényelmes, de onnan nincs menekvés és akkor még eszik valamennyit :) próbáld ki, hátha nektek is beválik.
2013. márc. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!