Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ételallergiás babák anyukái:...

Ételallergiás babák anyukái: kinőtte a kisgyereketek az allergiát? Hány évesen?

Figyelt kérdés
Az én kisfiamnak ekcémás tünetei vannak és a jobb arcocskája is kiszárad és viszket neki ha tejes, szójás és diós (magvas) ételeket eszik... Most másfél éves és kb. 1 hónapja próbáljuk diétán tartani, de olyan nehéz, hiszen a pékségben található vizes zsemlétől is kijön rajta az ekcéma. Szóval tuti nem vizes az a zsemle... Tiszta ideg vagyok, hogy nehogy asztmás legyen... Megírnátok a tapasztalataitokat?
2013. márc. 18. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsém is kb 2 éves volt amikor kiderült, hogy egy csomó mindenre allergiás. Tej, liszt, tojás, szóval szinte semmit nem ehetett. Az anyukája(apám második házassága, 21 évvel fiatalabb az öcsém:)) nagyon kemény diétát tartott nála, még a kenyeret is maga sütötte. Az oviba vitte a gyereknek a diétás kaját, nem ehette azt mint a többiek. Mindig előre elkérte a heti menüt és azt főzte, amit a többiek kaptak, csak diétásba, vagy valami hasonlót. Szóval ez így ment nagyon sokáig. Közben folyamatosan jártak kontrollra. 12 évesen mondták azt, hogy talán most már rendben lesz. Olyan 8 éves volt, amikor azt mondták, hogy lazíthatnak a diétán.

Szóval én láttam, hogy ez nagyon nehéz küzdelem, de megérte. Most 13 éves az öcsém és már mindent ehet.

Egyébként nála nem ekcémában jelentkezett, hanem folyamatos felső légúti betegségekben.

Kitartást kívánok! A diétát próbáljátok meg tartani, mert ez a gyermeked egész életére kihathat.

2013. márc. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kisöcsém az igen komoly tejfehérje allergiát nőtte ki 5 éves korára, szóval van remény! :)
2013. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De vérből néztek allergiát neki?

Az én fiam 15 hónapos, tejfehérje allergiás!

Másra elvileg nem! Neki nincs baja a vizes zsemlétől, bár inkább a Lipóti pékségben veszek neki kenyeret. Ott van egy táblázat, hogy melyik pékárúban mi van!

Meg kellene nézetni, hogy pontosan mire allergiás.

2013. márc. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!