Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mikor lett szoba...

Anyukák! Mikor lett szoba tiszta a babátok?

Figyelt kérdés

Az én lányom 2 és fél éves de nem akar szólni ha kell pisilni . Pedig levetkozik leveszi a pelenkat magáról es felhuzza a bugyit de soha nem szól . A fürdés elott is ráül a wc re nem pisil miután leszáll róla akkor pisil a földre .

Mindig kérdezem tőle szólj ha kell pisilni erre ő majd holnap.

Nem tudom mar mit csináljak pedig mar sok mindent kipróbáltam


2013. márc. 18. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne aggodj ki fog ez alakulni. az mar jo, hogy hajlando raulni a klotyora!

Az en fiam 2 ev 4 honapot tapossa. Most 2 hete kezdett pisilni a wc-be vagy a bilibe. De a kaki meg mindig pelenkaba megy. en emiatt aggodom. A drnonk azt mondta ne tegyem, majd kialakul...csakhogy jovore fel napos oviba megy nem akarnam, hogy szorongassa es meg lehet, hogy sok ido van addig...de ez kit erdekel?

Mi van ha nem adsz ra bugyit? Hatha ugy konnyebb es 15 percenkent raultetet a bilire viszel magaddal valami erdekes konyvet amit szeret...en ezt csinaltam. Mondjuk az is igaz, hogy azon a napon amikor vegre elrohant a klotyoig 4x pisilt be! 3x ugyanoda a szonyegre...na akkor kiakadtam ( nem bunkon csak volt ele) negyedjere a konyhaban vacsi kozben...na akkor mondtam neki, hogy tudod, anya nem orul annak, ha szana szejjel pisilsz! arra ott van a wc...kezebe adtam a papirtorlot, hogy na akkor lehet takaritani.

Hahaha van humora a Kislanyodnak!!!! Majd holnap...kis Fruska!

2013. márc. 19. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Másfél hónapja :)

3 éves lesz májusban. Már tavaly nyár óta próbálkoztunk kisebb nagyobb sikerrel (inkább kisebbel) meguntam, hogy lassan a lakás összes pontját felavatta, mert ő nagy fiú és nem kell pelus, így vissza kapta. Aztán egyik napról a másikra szólt, hogy nem kell a pelenka. Levettem róla, de szóltam, hogy ha nem a wc-be pisil visszakerül. Onnantól kezdve nincs rajta nappalra eddig 2x történt baleset, álotalában 1-1 hiszti alkalmával. Rá két hétre éjjelre se kapott már, mert két hétig száraz pelussal ébredt. Éjjel, vagyis reggel egyszer történt baleset eddig, de akkor már fent volt, ment wc-re csak nem ért el odáig.

2013. márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a lányom a 3. szülinapja után egy héttel. Addig mereven elutasított minden ilyesfajta próbálkozást, úgyhogy inkább nem is erőltettem a dolgot. Aztán teljesen váratlanul egyik reggel szólt, hogy anya hozd a bilit mert pisilnem kell (addig visítva menekült ha csak szóba került is a bili...). Belepisilt, és nem volt hajlandó visszavenni a pelust, bugyit követelt, rá is adtam, onnantól TELJESEN balesetmentes volt, alig akartam elhinni, egy hét múlva alváshoz/éjjelre is levettem róla a pelust, egyetlen egy bepisilés-bekakilás nem fordult elő (bár egyszer mikor nagyon megbetegedett, egy nagy köhögőroham közben véletlenül becsurgott pár csepp. de ettől eltekintve tényleg semmi). A nagydolgot is időben intézte, séta-utazás stb soha nem volt gond.


A fiam viszont.... februárban lett 3 éves, akkortájt ő is nagyfiúnak nyilvánította magát, vagyis megtagadta a pelenkát és csakis bugyit volt hajlandó felvenni, ami alapjában véve tök jó, és a pisinél jelez is időben és intézi teljesen egyedül szuperül... viszont a nagydolognál nem szól soha :( eleinte totál visszatartotta, komoly szorulási voltak, szenvedtünk kutyául, végül mondtam neki, hogy nem baj ha bemegy csak már jöjjön ki... ez volt két hete, na onnantól napi 3 kisgatyit kakál össze :( a pelust továbbra sem tűri meg magán de nem jelez csak későn. Már mindenfélét kipróbáltam én is, de egyenlőre sikertelenül, hát nem tudom mi lesz, mihez kezdjek, őszre az ovi miatt muszáj lenne megoldani ezt a dolgot :(

2013. márc. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Nappalra 2,5 évesen, ez tavaly áprilisban volt, délutáni alvashoz 2 hónapra rá, ejszak viszont meg most is van neki, májusban lesz 3,5. Nem tudom, hogy mikor nem kell majd éjszaka is neki, lassan azert jó lenne. Amúgy 2szer volt 2 hét amikor éjszaka sem pisilt be, aztán ahogy nem adtam rá este úgy reggel be is pisilt.

2013. márc. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

23 hónaposan nappalra, éjszakára 2 évesen. Nekünk sokat segített egy Elmos dvd. A címe Felejtsd el a pelust Elmo!

2 napig nézte utána már nem kellett neki a pelus. Egy próbát megér...

2013. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!