Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós babákkal ki mit...

Tibor215321 kérdése:

Hasfájós babákkal ki mit eszik aki szoptat? Kell neki anyatej mellé víz vagy tea?

Figyelt kérdés
Légyszíves osszátok meg velem akinek hasfájós a babája és szoptat mit tud enni. tudom ki kell kísérletezni de ahogy betöltötte a 2hetet megállás nélkül sír, húzza magát, vörösödik pedig evés közben is büfiztetem. szoptatós teát abba hagytam pár nap után mert attól is lehet azt mondta a védőnő. Már nem tudom mit egyek egyáltalán mert zöldséget szinte semmit nem tudok, krumplit, rizst sem, üresen húst attól nem szokott baja lenni. akármilyen gyümölcsöt gyümölcslevet ittam megfigyeltem szenvedett pedig nem vittem túlzásba

2013. márc. 19. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szreintem első körben, azokon kívül, amit már kitapasztaltál, a tejterméket próbáld elhagyni, ezek okozzák a legtöbb panaszt. A rejtettet is. Lehet, hogy elég lesz pár hétig diétáznod, és addigra erősödik a babád és nem lesz gond.
2013. márc. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gyümölcslevet felejtsd el, mert a rostos tényleg nem jó neki. Krumplit is- alapvetően a K betűs zöldségeket (káposzta, kelbimbó, karalábé stb). Egyél sok levest (húsleves sok zöldséggel, husival, zöldségkrémlevesek), húst párolt zöldségekkel (brokkoli, cukkíni, padlizsán, répa), kerüld a túlfűszerezést, az is baj lehet. Nekünk a paradicsomtól is fájt. Csípőset természetesen nem szabad és a csokit is kerüld. De jó a spenót, ami nagyon jó, az a kapros tökfőzelék. most ezek jutnak eszembe.


Sajnos ez az első 1-2 hónap ilyen, hogy sokmindent nem szabad, de megéri. Én tényleg betartottam, és viszonylag hamar, 4 hetes korára elmúlt a hasfájás. Most 3 hónapos, majdnem mindent eszek a káposztán és a hüvelyeseken kívül.

Ami a teát illeti, most persze az a divat, hogy smmit ne adjunk az anyatej mellé, de mi adtunk neki egy kis édeskömény-kamilla tea keveréket. Dm-ben is lehet kapni Baby-mecsek tea, 0 hónapos kortól adható. Két szopizást között kapott, jól is esett a pocakjának a meleg folyadék, és segített neki átmosni a kis bélrendszerét, utána jöttek a pukik sorozatban, és a kakit is segíti. nekünk ez jött be. Az espumisan és társaik nekünk nem!

2013. márc. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! a hasfájásra kifejlesztett cseppekkel még nem próbálkoztunk vele mivel nem első gyerek ismerem ezeket és sajnos a legdrágább sem segített csak ideig-óráig. megpróbálkozom egy kis tea itatásával.
2013. márc. 19. 12:48
 4/5 anonim ***** válasza:
A tejes dolgokat kerüld, én is szinte csak kenyeret és húst ettem anno :(
2013. márc. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen csak akkor mindig azt kapom mindenkitől nem lesz tápláló a tejem szedek mellé vitamint továbbra is aztán megpróbáljuk
2013. márc. 19. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!