Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert kell egy gyereknek cumi?

Miert kell egy gyereknek cumi?

Figyelt kérdés
Sose ertettem es elegge ellene vagyok. Az en meglatasom szerint a baba vigan meglenne cumi nelkul is, inkabb a szulonek van ra szuksege mikor ordit a gyerek. A mi csaladunkban ez nem szokas, anyukam se hasznalta egyik gyerekenel se, pedig van neki harom is, es a tagabb csaladban sem szokas. Ez mondjuk azt hiszem sokat hozzatesz a nezetemhez, de komolyan erdekel, hogy aki hasznalja, az miert?? Ha no a foga, az a cumival ugyanugy faj neki, arra ott a husito ragoka, ami nem okoz akkora fuggosoget, mint a cumi es a hideg reven meg hatasosabb is. Gyenge csontozatu babaknal erosen meghatarozza a fogak szerkezetet, es a beszedet sem segiti elo. A fuggosegrol meg az utana levo leszoktatasrol ne is beszeljunk. Van neki barmilyen elonye?
2013. márc. 12. 19:25
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
68%
Van gyereked?
2013. márc. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%

Mindig is cumiellenes voltam.

Majd megszületett a lányom... :))


Sosem használ cumit, egyszerűen nem fogadja el, kiköpi.

Örülök ennek, de ma már megértem a cumizó gyerekek szüleit, mert bizony néha könnyebb lenne csak beadni a cumit a szájába, mint éjjel ólomfáradtan hosszú percekig dajkálni, hogy visszaaludjon.

2013. márc. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekem, de mint irtam, anyukam sem hasznalt es a csaladunkban senki. Tulelte, pedig egyedul nevelt fel mindannyiunkat, nyilvan voltak almatlan ejszakai.
2013. márc. 12. 19:32
 4/34 anonim ***** válasza:
40%

Tuti nincs gyereked...

Nekem a nagy igényelte, a kicsi nem, ő az ujját kezdte szopni. Amikor megláttam eszembe jutott a sok ujjszopástól deformált fogsor és kivettem az ujjacskáját és a cumit tettem a helyére.

Barátnőm hagyta hogy inkább az ujját szopja a gyerek, most állandóan fogszabályozásra járnak, a gyerek fogai elől iszonyatosan kiállnak. A cumiról simán leszoktattam a gyerekeimet mindenféle hiszti nélkül amikor eljött az ideje, az ujjszopós, már iskolás gyerekkel meg még mindig megy a vita.


Másik barátnőm már a szüléshez is vitte a csomagban a cumit, a szülészeten nyomta volna a gyerek szájába, de az folyton kiköpte. Neki nem kellett, de az ujját sem szopta.

2013. márc. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Megnyugtatja a fiam. Mikor üvölt, mert utálja, hogy öltöztetem, legalább picit lefoglalja, és át tudom öltöztetni. Éjszaka is, beadom alszik tovább. Vagy nem adom be, és üvölt. Nekem is volt, semmi baja a fogaimnak, ma már vannak direkt ajkakhoz, foghoz illeszkedő anatómai cumik, meg persze ne 7 éves koráig cumizzon. Szépen beszélek, magyar tanár leszek, és a fiam is szépen elkezdett gagyogni. Szóval nekünk arra jó, hogy hamar megnyugodjon. Amikor nyűgös, akkor is beadjuk, elvan vele. Van, hogy álmában kiköp, és van, hogy ébren van és csak játszik vele. Persze lehet hagyni ordítani, de mikor amúgy is fél óránként felébred, meg a veséd rúgja le öltöztetéskor, talán átgondolod. És a fogakra is jó, be tudja tenni a szájába, és ott rágcsálja az ínyével, ahol fáj.
2013. márc. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
49%
Nekem ket gyerekem van ,es ugyanigy gondolom mint te...nemtudom mi szuksege van ra ,az enyemeknek nemvolt...ha sirtak mindig oka volt.almos ,ehes stb...stb...szerintem elonye altatasnal van ,konnyebben elalszik ,maga, a gyerek a cumijaval.en pl ringattam mint kettot jo sokaig...
2013. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
65%
A nagyobb cumizott sokáig, nehéz volt tőle elvenni, ezért a kisebbnek nem adtunk. Erre rászokott az ujj szopásra, de annyira, hogy szinte csontig lerágta a bőrt, nagyon csúnya volt neki mindig, ráadásul ezt el sem tudod venni tőle..
2013. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval

annyit tennék hozzá,hogy mig nem volt gyerekem,én is igy gondolkodtam mint te.

Amugy a fiam másfél évesen egyik naprol a másikra elhagyta a cumit.

2013. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszolóra írtam,akkor még ő volt az utolso,előttem lévő:)
2013. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok: öcsémnek pl. nem kellett, ő is kiköpte. Anyatejeseknél nem előnyös, mert másképp kell szopizni, mint a cicit. Talán ezért is nem fogadta el öcsém, mert sokáig csak anyatejet kapott. Viszont fiam is, én is tápszeres baba. (voltam)
2013. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!