Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit tudtok játszani,...

Mennyit tudtok játszani, mondókázni a 3 hónapos babátokkal? Meddig bírja a babátok?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok, hogy más babája mennyi ideig köthető le játékkal, mondókázással stb...

Az én kisfiam max. 10-15 perc után megunja és elkezd sírni. Szoktam neki bábozni, odaadom a kezébe a játékot, amit most már szeret fogdosni. A mondókákat is szereti, de azt is hamar megunja, pedig nagyokat nevetgél és mosolyog miközben beszélek hozzá. De hamar elkezd sírni. Ilyenkor csak az segít, ha felveszem és járkálok vele vagy zenét hallgatunk. Nekem kevésnek tűnik a játékkal eltöltött idő, de nincsen összehasonlítási alapom.

Viszont imád nézelődni a lakásban (könyvespolc, képek a falon, virágok stb... de nem tudok (és nem is akarok) vele egésznap járkálni.


2009. szept. 16. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
ő ilyen típus. ha megunja a produkciód, akkor tedd le, engedd nézelődni. ha uncsizik, szól majd, ne félj.:)
2009. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia

Igaz én lánykám már 5 hónapos ,de semmi se tudta annyira és olyan sokáig lekötni mint a keze, hiába beszélgettem,bohóckodtam,játszottam vele nem nagyon érdekelte a játszószőnyeg,nyomkodós zenélős játékok se nagyon nyűgözik le őt inkább a kezét tanulmányozta persze a sétálgatás és a falevelek is nagyon az élen vannak.

2009. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Ilyen idős babával még felesleges játszani.Hagyni kell,hogy sajátmaga fedezze fel a világot.A mondókákat,dalokat nem érti,ehhéz még kell néhány hónap.Azért nevet,mert beszélsz hozzá.Akármit mondanál,akkor is nevetne rád.A legokosabb,ha két evés között egyedül hagyod az ágyában ( hacsak nem akarod felszoktatni),és csak a nap egy bizonyos szakában énekelsz neki,és próbálsz vele játszani.Szerintem még sokat is háborgatod.Neki is kell a nyugalom.Attól nem lesz sem okosabb,sem ügyesebb,ha állandóan vele foglalkozol.Nem tanul meg egyedül játszani,pedig ez a legfontosabb a kiegyensúlyozottsághoz.Természetesen,ha felé jársz,akkor szólhatsz hozzá,vagy ha nagyon sír,nézd meg mi baja.de ne szórakoztasd egész nap.
2009. szept. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 10-15 perc teljesen jó!! Most voltunk baba-mama dúdolón, ahol mondókáznak és énekelnek a babáknak, állitólag az óvodásoknak "előirt" ilyen foglalkozás hossza 30 perc :) Azaz jól haladtok :)
2009. szept. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3 hós korától jár ringatóra, két egymas utani ringatót végigrohog, tapsol, olykor bealudt rajta

(kb 2 ora)

most nem volt nyaron, fel evesen megy ujra, kivancsi leszek az eredmenyre

2009. szept. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!

2009. szept. 17. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!