Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan pelenkázzam be izgő-moz...

Hogyan pelenkázzam be izgő-mozgó kisfiamat? Kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
9 hónapos lesz a kisfiam, és rettenetesen eleven gyerkőc. Egyfolytában mászik, feláll, felfedez, és ez így nagyon rendjén is van. DE a pelenkázás kezd rémálommá válni, mert egyszerűen nem tudom sehogy sem lekötni a figyelmét!!! Már mindent próbáltam a kezébe adni, vettünk felszerelhető forgó zenélő szerkentyűt, grimaszolok, egy lábon ugrálok, énekelek, de semmi, egyfolytában hasra akar fordulni...csak úgy tudom sajnos lefogni, ha terpeszbe ülök, és lefogom a két kezét a lábammal, és ilyenkor irdatlan nagy üvöltéssel reagál, nagyon elkeseredik, és utána alig tudom megnyugtatni...gondolom sokan jártatok már hasonló cipőben, úgyhogy kérlek titeket, mondjatok tippeket, mit lehetne tenni...azonkívűl hogy nyugodjak meg, és fogadjam el a helyzetet :D Mi kötné le vajon a figyelmét?
2013. márc. 22. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
A mobilodat probáltad már odaadni ??? Azért általában odavannak :)
2013. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bugyipelus átmenetileg, amíg így küzdeni kell vele
2013. márc. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamat is csak ezzel a módszerrel lehetett pelenkázni egy ideig. Aztán egyre jobban le tudtam kötni mindenféle játékkal, telefonnal, stb. Legjobban az vált be, hogy inni adtam neki (cumisüvegből), és ez lefoglalta addig, míg gyorsan átpelusoztam. A bugyipelus nagyon jó, mert sokáig úgysem tudod lefoglalni, ezt meg csak gyorsan ráhúzod és kész. Bevált.
2013. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kislányom 7,5 hónapos és egy ideje nálunk is tortúra a pelenkázás. A pelenkázóról mindig a forgó zenélőjét sasolja és majd lefordul utánuk. Mindig alá teszem a pelenkázót, a zenélők alá és az egy ideig leköti őt! Mi így oldjuk meg könnyebben.
2013. márc. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nálunk a popsitörlés, krémezés, amit nem bír ki ficánkolás nélkül a szintén 9 hónapos fiatalúr.

én még kitartóan "kűzdök' és határozott hangon mondom neki, hogy maradjon nyugton.

ha nagyon nem bírok vele, akkor inkább megy a csap alá a feneke :)

ha elég meleg van nálatok, akkor akár hagyhatod is egy kicsit pelus nélkül. jót fog tenni a popsijának, szellőzik.

2013. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi kommenteket!

A mobilt próbáltam már természetesen, odavan érte, de csakis hason akarja vizsgálni...:/

Igazából ezen a bugyipeluson most elgondolkodtam...mert mindig annál a pontnál kezd el ficánkolni, amikor aláteszem a friss pelust...na ott szabadul el a pokol!

Ez a bugyipelus mennyire "megbízható"? Nem folyik ki belőle a cucc? És milyen márkájút tanácsolnátok? Mi jelenleg Libero Comfort Fit-et használunk, 4-es méretben...

2013. márc. 22. 10:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Nappalra jó lesz a libero 4-es bugyi, éjjelre maradjon meg a szokásos nadrágpelus. Nem fog átázni nappal.
2013. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, nappalra jó, de alváshoz nekünk már nem volt jó. ha napközben az volt rajta, és úgy aludt, mindig átöltözés lett a vége. Én a Müllerben vettem, persze véletlenül, mert mellényúltam. De nekem nem tetszik.
2013. márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én hason pelenkázom a lányom két napja. :) Nem bír megmaradni háton, de még aludni se bír úgy, utálja. Szóval megtanultam úgy feladni rá a pelenkát, hogy hason van. Az elején kétszer kifolyt belőle a pipi, de aztán belejöttem. Egyébként egy ideig lekötötte a mosdószivacs, ami tengeri szivacs és megkeményedik, amikor megszárad, na azt imádta kóstolgatni, de most már az sem érdekli. A függöny köti még le, de most már azt is kezdi hason vizsgálgatni. Volt olyan is, hogy a tiszta pelust adtam oda neki, hogy tartsa, amíg kipucolom a pippantásból, ez is bejött neki. Egyedül akkor marad nyugton, ha kakiból szabadítjuk meg, de amint tiszta pelust érez a seneke alatt, már fordul. Szóval ez volt az egyetlen épkézláb ötletem, hogy hason adom rá. Máshogy nem lehet.
2013. júl. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!