Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj az hogy ha 2 naponta...

Baj az hogy ha 2 naponta fürdetem 2 éves kisfiamat igy a télen?

Figyelt kérdés

Csak mert nem mondhatnám hogy nagyon "koszolódik",nem az a maszatolós fajta,mer pl ha a keze piszkos lesz,már sir hogy mossam meg neki,de azért kiváncsi lennék hogy más is van e igy..

Amúgy szeret nagyon fürdeni,csak a hideg miatt óvom,mert a fűtés nálunk elég nehézkes sajnos


2013. febr. 18. 16:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
42%
Én nem hinném, hogy baj lenne, mi is kihagyunk néha egy napot a héten, vagy max. kettőt, ha látjuk, hogy már nagyon fáradt (pl. voltunk valahol és kifárad).
2013. febr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
81%

Nekem nem baj, a te dolgod, de én minden nap fürdetem a kisfiamat. Ha koszos, ha nem, ha nyűgös, ha nem, ha nehézkes, ha nem. Nálunk sem mindig könnyű, de nálunk ez alap.

Én sem koszolom össze magam, nem is vagyok az az izzadós fajta, mégis fürdök minden nap.

Szerintem a mindennapi fürdés alapvető dolog higiéniás dolgokban, de ezek szerint nem mindenkinél. Ha most nem tanulja meg a gyerek, hogy minden nap kell fürdeni, akkor később, majd mikor tényleg koszos, izzadt lesz, majd lehet akkor sem akar fürdeni, mert az lesz a természetes.

De ne értsen félre senkit, ezért nem ítélek el senkit, ez az én személyes véleményem volt.

2013. febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
na igen,vannak ilyenek is mint te kedves 2ik válaszoló,aki nem olvassa el a lényeget ebben,hogy "igy a télen" teszem csak ezt,de tuti neked a nehézkes dolog is mást takar,na de mind1,azért elfogadom a te válaszodat is,bár arra voltam kiváncsi hogy más is van e igy,de az első válaszoló e részből megnyugtatott,neki köszönöm is a válaszát ! :)
2013. febr. 18. 16:48
 4/32 anonim ***** válasza:
70%

Már bocs, de ha nehézkes a fűtés, nem tudom pontosan mit értesz ez alatt, de akkor ott nem csak fürdetni, hanem élni is elég rossz egy kicsi gyerekkel, nem gondolod? És ha minden másnap fürdeted, akkor a másnapokon nincs gond a fűtéssel vagy nem értem? Akkor a másnapokon is ugyanúgy esély van a megfázásra.

Mi nemrég néhány napot a nagymamáméknál töltöttük, vele él anyukám és ott konvektor van, amivel ha igazán meleget akar csinálni az ember, akkor nem győzi kifizetni a számlát, így náluk sem volt olyan nagyon meleg, mint nálunk. De fürdetés előtt felkapcsoltuk a konvektort a szobában, a konvektor elé tettük a kádat és ott lefürdettem a fiamat. Mindent meg lehet oldani, én azt gondolom.

De még egyszer hangsúlyozom, nem bántani akartalak, még ha meg is sértődtél, csak leírtam a véleményemet és hogy mi hogy szoktuk. De nem mondtam, hogy baj, csak mi máshogy szoktuk.

És ugyan a magyarázatod másik felében a fűtésre utalsz, de az első sorokban meg arra, hogy a gyerek nem olyan, hogy annyira összepiszkolja magát, hogy minden nap fürdenie kellene. És ezért írtam én, amit írtam.

De nem baj, hogy te így csinálod. Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, csak kicsit kétértelműen fogalmaztad meg, illetve nem írtál pontos körülményt. Ezért volt, hogy bántónak érezhetted, amit írtam, de volt bennem ilyen szándék.

2013. febr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
32%

nem baj :)

ha nem koszos, nem trutyis, akkor nyugodtan kimaradhat 1-1 nap.

amúgy se tesz jót a bőrnek az állandó fürdés.

nyáron, vagy amikor már nem lesz nehézkes, akkor majd pancsolhat:)

2013. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%
Nekem még csak 6 hónapos a kislányom, de nálunk is alap a minden napi fürdetés! Jó érzés nekik is a felfrissülés!
2013. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is alap a fürdés, pedig ő sem koszolódik. Még egy napot sem hagytunk ki, még akkor sem, amikor már fáradt volt.
2013. febr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem tudom elképzelni, hogy ne fürdessem minden nap a lányomat :)

És lehet, hogy nem maszatol, meg megmosod a kezét napközben, de hát nem hiszem el, hogy egész nap egy helyben ül egy 2 éves, csak megizzad kicsit, még ha nem is érzed. Nem beszélve arról, hogy nyilván mindig képződnek elhalt hámsejtek a bőrön, azt szerintem egészségesebb minden nap leöblíteni a nemi szervekről, popsiról nem is beszélve... Mert ha még nm szobatiszta, akkor gondolom megy a popsitörlőzés, nah de azért a fütyijét illene lemosni...

Hát nem tudom...

Mi is jártunk úgy, hogy télen vidékről jöttünk haza és el voltak zárva a radiátorok, de van egy olcsó kis hősugárzós ventillátorunk, és nem túlzok, de egy kisebb helyiséget kb 2 perc alatt katlanná varázsol....

2013. febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a napi rutin része az esti fürdés, nem hagyjuk ki soha.
2013. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
71%
csak 2 naponta van nálatok meleg vagy mi?
2013. febr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!