Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hány évesen szültétek...

Ti hány évesen szültétek második gyermeketeket?

Figyelt kérdés
Én 32. szülinapom előtt szültem első gyermekem, lassan 34 leszek, de még nem akar jönni a második:) védőnőm az első terhességemnél az egyik közelben lakó lányról mondta, hogy ő is babát vár és legalább egy 10-essel fiatalabb nálam...elég rosszul esett. Én ugyanis úgy képzeltem, hogy előbb legyen meg mindenem és aztán a baba is már egyfajta biztonságba jöjjön a világra, de persze ha a párommal korábban találkozom (29 vtam mikor megismerkedtünk), akkor lehet, hogy előbb is bevállaltam volna. Nálatok hogy volt? Volt aki megjegyzést tett, hogy túl idősen/fiatalon vállaltátok a sokadik gyermeket?
2013. márc. 22. 16:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
27. Az elsőnél 25 voltam
2013. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
32 éves voltam. Az elsőnél 29.
2013. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2013. márc. 22. 17:30
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél 29, másodiknál 31, harmadiknál 33.
2013. márc. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Két nappal 33. szülinapom előtt az elsőt és a másodikat is, ill. nem szültem, hanem kivették őket....

Én 26 évesen ismertem meg párom, 29 évesen volt az esküvőnk, babák meg lombikkal lettek nagysokára...

2013. márc. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél 28 voltam, most várjuk a másodikat még ő is 30 előtt fog születni (2 hónappal). Családon belül még így is fiatalnak számítok.
2013. márc. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Jégtánc ***** válasza:
Első gyermek 23 ,második 25 ,harmadik 38 évesen
2013. márc. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
44%
Igaz nekünk még csak egy van (22 voltam), de jövőre tervezzük elkezdeni a következő projektet, akkor 24 leszek. Én fiatalon akartam anya lenni és imádom a fiamat, apa viszont igencsak 30as és már ő is mondta, hogy nagyon vágyik már egy "igazi" családra. 5 éve vagyunk együtt és büszke vagyok a kis családomra. Mindenünk megvan. Volt viszont olyan aki megjegyzést tett rám terhesen, hogy még nem vagyok 18 (fiatalabbnak nézek ki az tény, de na!) és már terhes vagyok, mert b*szni azt tudok.... No comment!
2013. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
34%
23 az elsőnél, 32 a második és ma négy hete a harmadik, 38-at töltöttem februárban. Szerintem hülyeség fiatalon szülni, világot kell látni, szórakozni, nem pelenkázni...és 35-40 között szülni mert: megfiatalít, van már alap, sokkal érettebb az ember erre a feladatra, sokkal jobban meg tudja élni az anyaságot, rengeteg bölcsesség, tudás, élmény lesz amit át tudsz adni a gyerekednek-ezt gondolom.
2013. márc. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
77%
Lehet,hogy mondjuk 30-on felül az ember érettebb erre a feladatra, de nem biztos,hogy nagyobb türelme lesz a gyerekneveléshez,csupán azért mert idsebb.Szerintem felesleges,azt kérdezgetni,hogy ki mikor szült,ezzel az ember csak önigazolást vár,hogy jól tette-e,hogy akkor amikor.A gyermeknevelés mindenkinek nehéz,életkortól függetlenül.inkább az számít,ki mikor szeretné igazán.Én majdnem 24 voltam mikor megszületett a kislányom.Sokan azt gondolhatják,hogy fiatal vagyok/voltam hozzá és lehet, hogy így is van,de én egy éven keresztül majd'beleőrültem,hogy nem sikerült teherbe esnem.Én mostanra jutottam el odáig,hogy gyereket szeretnék.a közös tapasztalatokat meg élményeket meg..majd átéljük együtt:)Az meg,hogy mennyire élhet egy anya teljes értékű életet gyerek mellett attól függ,hogy mennyire nyújt támaszt a környezet, mennyire segítőkész a család ilyen téren.Az utolsó a szórakozást említette,igaza is van,de egy 35 éves nő akár hiányolhatja jobban a szórakozást kikapcsolódást mint egy huszonéves,ha nem tudja kire rábízni a gyereket.szóval nem csak a kortól függ.
2013. márc. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!